Προς το περιεχόμενο

Νέο Xbox το 2020 και νέα γενιά Surface συσκευών φέτος, ετοιμάζει η Microsoft


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, kexas22 είπε

Επειδή έχεις πάει αλλού την συζήτηση θα σου πω το εξής τα περισσότερα site είχαν βγει και είχαν πει ότι ο ανταγωνιστής του ps4 pro είναι το xbox one S γιατί αυτές ήταν οι αναβαθμισμενες κονσόλες που πρόσφερε η κάθε εταιρία. Το Xbox x  που βγήκε έναν χρόνο μετά είναι μια καινούρια κονσόλα, με βάση αυτό την νέα κονσόλα τιν έβγαλε η Microsoft, για την Sony η νέα κονσόλα θα είναι το Ps5 αν βγάλει η Microsoft νέα κονσόλα πάλι θα είστε μια κονσόλα περισσότερες. Αυτό δεν αλλάζει όπως και να θες να το παρουσιάσεις. Και εγώ δεν είπα ότι ο ανταγωνισμός είναι κάτι κακό αλλά όπως όλα δείχνουν μέχρι τώρα δεν ενδιαφέρει κανέναν τόσο το hardware αλλά το software και εκεί η Microsoft είναι έτη πίσω. Αν κάνει πράξει αυτά που είπε στην έκθεση τότε θα δούμε ανταγωνισμό μετά το 20 μέχρι τότε θα παίζει μπάλα μόνη της η Σονυ δυστυχώς. 

Ρε φίλε πραγματικά λες ότι να ναι για να υποστηρίξεις μία παντελώς λανθασμένη άποψη. Τι σχέση έχει το S με το PRO; Το S έχει ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο hw με το απλό με την gpu να πηγαίνει από τα 853 στα 914mhz και αυτό για το HDR. Δηλαδή αυτή είναι η μόνη διαφορά.

To one είναι 1.23 TFLOPS, το S το ίδιο, το X είναι 6 tflops, το ps4 είναι 1.7 και το ps4 pro είναι 4.2

Δηλαδή μας λες ότι για το S που είναι 1.23 και είναι ήδη πιο αργό από το ps4 που είναι 1.7, η sony έβγαλε το pro που είναι 4.2 και το X με τα 6 δεν είναι ανταγωνιστής του pro;

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 hours ago, NEKROMA said:

Σου είπα λόγω steam πάνε όλοι στην πειρατεία η σε κονσόλες

ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΝΤΑΛΛΑΞΟΥΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ πόσες φορές να το γράψω για να καταλάβεις

 

 

Ο,ΤΙ ΝΑ ΝΑΙ!!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, NEKROMA είπε

Εχει τεραστια σχεση για αυτό πολλοί πανε στην πειρατεία ,το steam είναι καρκινος δεν αφηνει τις ανταλλαγες και ετσι κανενας δεν παιρνει αυθεντικα περα από τα αρρωστακια με τα online

Υπάρχει και το Gog, DRM-Free το παίρνει ένας το παίζουν όλοι. Απλώς sync με το cloud έχει μόνο ο ιδιοκτήτης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, NickTG είπε

Έχεις κανένα στοιχείο για αυτό? 

Σαν το mining είναι το steam ενας καρκινος στο pc gaming .

Κονσολα forever , οσο για το xbox x καλο μηχανημα αλλα ξήλωμα από το 2020? μηπως εννοούν  xbox X slim?

  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, NEKROMA είπε

Σαν το mining είναι το steam ενας καρκινος στο pc gaming .

Κονσολα forever , οσο για το xbox x καλο μηχανημα αλλα ξήλωμα από το 2020? μηπως εννοούν  xbox X slim?

Δεν υπάρχει ξηλωμα. Αφού τα παιχνίδια της νεας κονσόλας θα το παίζει και το x. Όπως τώρα που ότι βγαίνει για το x βγαίνει και για το απλό. Απλά τα παιχνίδια της νέας κονσόλας δεν θα τα παίζει (όλα) το απλό Xbox.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, alexis67676767 είπε

 Τρια χρόνια μετά έβγαλε ένα μικρότερο xbox one με hdr και 4K bluray player, εαν σε ενδιέφερε το αγόραζες, αλλιώς περίμενες το xbox one x για να εχεις την καλλίτερη εμπειρία και σε αρκετες περιπτώσεις και 4K. Τα studios που αγόρασε ειναι κατι θετικο, αλλα χωρίς να ξέρουμε τι ετοιμάζουν....ουδέν σχόλιο. Τη sony δεν την παίρνει να χάσει καμία μάχη στις κονσόλες, γιατί δεν έχει αλλες πηγες εσόδων.

Πολλά χαζά διάβασα και εγώ και για να τελειώνουμε με την λογική ότι αν ήθελες το αγόραζες τότε η σονυ έβγαλε μόνο μια κονσόλα γιατί αν ήθελες το αγόραζες το προ. Το θέμα είναι έβγαλε το one? Έβγαλε μετά το S με τελείως διαφορετικό hardware? Έβγαλε μετά από έναν χρόνο καινούρια κονσόλα? Τι μας λες τώρα. Όσο για την σονυ με 70 εκατ διαφορά στις πωλήσεις μην ανησυχείς θα περάσουν πολλά χρόνια για χάσει την μάχη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kexas22 είπε

Πολλά χαζά διάβασα και εγώ και για να τελειώνουμε με την λογική ότι αν ήθελες το αγόραζες τότε η σονυ έβγαλε μόνο μια κονσόλα γιατί αν ήθελες το αγόραζες το προ. Το θέμα είναι έβγαλε το one? Έβγαλε μετά το S με τελείως διαφορετικό hardware? Έβγαλε μετά από έναν χρόνο καινούρια κονσόλα? Τι μας λες τώρα. Όσο για την σονυ με 70 εκατ διαφορά στις πωλήσεις μην ανησυχείς θα περάσουν πολλά χρόνια για χάσει την μάχη. 

Παλι λες τρομερές ανακριβειες. Είναι ακριβώς το ίδιο το s με το απλό αν και στο έχω πει τόσες φορές. Απλά λίγο μεγαλύτερο χρονισμό η GPU. Και το ps4 έχει πουλήσει 70 εκ. συνολικά, πώς γίνεται να είναι η διαφορά 70; 35 εκ. είναι περίπου η διαφορά. Συνέχισε το τρολλαρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, Retromaniac said:

Ρε φίλε πραγματικά λες ότι να ναι για να υποστηρίξεις μία παντελώς λανθασμένη άποψη. Τι σχέση έχει το S με το PRO; Το S έχει ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο hw με το απλό με την gpu να πηγαίνει από τα 853 στα 914mhz και αυτό για το HDR. Δηλαδή αυτή είναι η μόνη διαφορά.

To one είναι 1.23 TFLOPS, το S το ίδιο, το X είναι 6 tflops, το ps4 είναι 1.7 και το ps4 pro είναι 4.2

Δηλαδή μας λες ότι για το S που είναι 1.23 και είναι ήδη πιο αργό από το ps4 που είναι 1.7, η sony έβγαλε το pro που είναι 4.2 και το X με τα 6 δεν είναι ανταγωνιστής του pro;

Μια διόρθωση στα νούμερα.

Xbox One -> 1.31 TFLOPS

Xbox One S -> 1.4 TFLOPS (Με το OC στην GPU)

PS4 -> 1.84 TFLOPS

Για Pro και One X τα έγραψες σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kexas22 είπε

Πολλά χαζά διάβασα και εγώ και για να τελειώνουμε με την λογική ότι αν ήθελες το αγόραζες τότε η σονυ έβγαλε μόνο μια κονσόλα γιατί αν ήθελες το αγόραζες το προ. Το θέμα είναι έβγαλε το one? Έβγαλε μετά το S με τελείως διαφορετικό hardware? Έβγαλε μετά από έναν χρόνο καινούρια κονσόλα? Τι μας λες τώρα. Όσο για την σονυ με 70 εκατ διαφορά στις πωλήσεις μην ανησυχείς θα περάσουν πολλά χρόνια για χάσει την μάχη. 

Εάν υπερχρονίσω τον επεξεργαστή στο pc μου έχω άλλο hardware, ε? Τι βλακείες διαβάζω. Το xbox one s ΔΕΝ έχει διαφορετικό επεξεργαστή και chip γραφικών απο το απλό xbox one, μάθε να κάνεις έρευνα πριν μιλήσεις. Είναι ακριβως το ίδιο, με την αλλαγή να εντοπίζεται στο 4k blu ray player, το hdr και φυσικά το μέγεθος. Τον επεξεργαστή απλά τον υπερχρόνισε ελάχιστα. Ρε αντικειμενικέ, 75 εκατ. κονσόλες έχει πουλήσει ΣΥΝΟΛΙΚΑ η sony! Η διαφορά είναι στα 39 εκατ. και δεν είπα να χάσει κάποια μάχη η sony, είπα οτι εαν χάσει δεν θα έχει αλλη ευκαιρία για αλλο ξεκίνημα, ηδη ακομα δεν έχει βγάλει τα χρήματα για το r&d του in house Cell επεξεργαστή της για το ps3. Άλλαξε τα sites που διαβάζεις γιατι βγάζουν, άκυρες φήμες, άκυρα στατιστικά και δεν έχουν ιδέα πανω στο hardware.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Μια διόρθωση στα νούμερα.

Xbox One -> 1.31 TFLOPS

Xbox One S -> 1.4 TFLOPS (Με το OC στην GPU)

PS4 -> 1.84 TFLOPS

Για Pro και One X τα έγραψες σωστά.

Ε  εντάξει όπως τα θυμόμουν στο περίπου. Πολύ μικρή απόκλιση. Το νόημα είναι το ίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, alexis67676767 είπε

Εάν υπερχρονίσω τον επεξεργαστή στο pc μου έχω άλλο hardware, ε? Τι βλακείες διαβάζω. Το xbox one s ΔΕΝ έχει διαφορετικό επεξεργαστή και chip γραφικών απο το απλό xbox one, μάθε να κάνεις έρευνα πριν μιλήσεις. Είναι ακριβως το ίδιο, με την αλλαγή να εντοπίζεται στο 4k blu ray player, το hdr και φυσικά το μέγεθος. Τον επεξεργαστή απλά τον υπερχρόνισε ελάχιστα. Ρε αντικειμενικέ, 75 εκατ. κονσόλες έχει πουλήσει ΣΥΝΟΛΙΚΑ η sony! Η διαφορά είναι στα 39 εκατ. και δεν είπα να χάσει κάποια μάχη η sony, είπα οτι εαν χάσει δεν θα έχει αλλη ευκαιρία για αλλο ξεκίνημα, ηδη ακομα δεν έχει βγάλει τα χρήματα για το r&d του in house Cell επεξεργαστή της για το ps3. Άλλαξε τα sites που διαβάζεις γιατι βγάζουν, άκυρες φήμες, άκυρα στατιστικά και δεν έχουν ιδέα πανω στο hardware.

Εγω δεν είπα ότι άλλαξε τον επεξεργαστή τον αναβάθμισε και το  πλάσαρε σαν αναβαθμισμενη κονσόλα.  Που σου προσφέρει ποιο πολλά  από την προηγούμενη. Και όντος το οπτικό μέρος είναι διαφορετικό. Βγάλτε τις παροπιδες 

 

29 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Παλι λες τρομερές ανακριβειες. Είναι ακριβώς το ίδιο το s με το απλό αν και στο έχω πει τόσες φορές. Απλά λίγο μεγαλύτερο χρονισμό η GPU. Και το ps4 έχει πουλήσει 70 εκ. συνολικά, πώς γίνεται να είναι η διαφορά 70; 35 εκ. είναι περίπου η διαφορά. Συνέχισε το τρολλαρισμα.

Όταν σταμάτησε η Microsoft να ανακοινώνει τις πωλήσεις του one είχε 12 εκ το one και 70 το ps4 και το PS4 αυτήν τιν στιγμή πουλάει 3 φορές περισσότερες κονσόλες από το one κάνε τα μαθηματικά. Τρολλαρισμα κάνεις εσύ στον εαυτό σου φίλε μου. Πολύ ασχολήθηκα έτσι και αλλιώς. Κάθε χρόνο να έβγαζε η Microsoft κονσόλα εσύ τα ίδια έλεγες. Fun boy. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, kexas22 είπε

Εγω δεν είπα ότι άλλαξε τον επεξεργαστή τον αναβάθμισε και το  πλάσαρε σαν αναβαθμισμενη κονσόλα.  Που σου προσφέρει ποιο πολλά  από την προηγούμενη. Και όντος το οπτικό μέρος είναι διαφορετικό. Βγάλτε τις παροπιδες 

 

Η διαφορά είναι στο hdr, το s και το x έχουν hdr ενώ το απλό όχι. Σε τηλεόραση FHD θα δεις 5 fps διαφορά και τίποτα άλλο. Δεν υπάρχει λογος να πάρεις το s χωρίς να έχεις 4k tv γιατι δεν θα έχεις το hdr. που είναι η μόνη σημαντική διαφορά.  Ακόμα περιμένω τα στατιστικά για τη διαφορά των 70εκατ. μεταξύ ms και sony

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, kexas22 είπε

Εγω δεν είπα ότι άλλαξε τον επεξεργαστή τον αναβάθμισε και το  πλάσαρε σαν αναβαθμισμενη κονσόλα.  Που σου προσφέρει ποιο πολλά  από την προηγούμενη. Και όντος το οπτικό μέρος είναι διαφορετικό. Βγάλτε τις παροπιδες 

 

Καταρχήν δεν την πάσαρε σαν αναβαθμισμένη. Χιλιοτόνισε ότι τα παιχνίδια θα είναι τα ίδια εκτός από το hdr. Αν νομίζεις ότι 6,8% μεγαλύτερη ταχύτητα gpu μπορεί να κάνει θαύματα, τότε θα πρέπει να λίγο να κοιτάξεις αυτά που ξέρεις. Σου προσφέρει πιο πολλά από την προηγούμενη λόγο 4Κ HDR Blu Ray και το 4Κ upscaling.

Τις πωλήσεις δεν ξέρω που τις βρίσκεις αλλά πραγματικά είσαι πολύ έξω.

Τώρα με όλες τις κοτσάνες που έχεις πει (75 εκ. διαφορά και άλλες υπερβολές) λες κιόλας ότι η άλλοι φοράνε παρωπίδες. Αυτό πρέπει να το κοιτάξεις.

51 λεπτά πριν, alexis67676767 είπε

Η διαφορά είναι στο hdr, το s και το x έχουν hdr ενώ το απλό όχι. Σε τηλεόραση FHD θα δεις 5 fps διαφορά και τίποτα άλλο. Δεν υπάρχει λογος να πάρεις το s χωρίς να έχεις 4k tv γιατι δεν θα έχεις το hdr. που είναι η μόνη σημαντική διαφορά.  Ακόμα περιμένω τα στατιστικά για τη διαφορά των 70εκατ. μεταξύ ms και sony

6,5 fps στα 100. Δηλαδή στα 60 θα δεις 4 και στα 30 μόλις 2, αν δεν χρησιμοποιείτε σαν HDR η επιπλέον δύναμη. Κατά άλλα μας λέει ότι η Σονυ έβγαλε το PRO για αντίπαλο του S!!!

Επεξ/σία από Retromaniac
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το One S απλά έχει HDR και 4K blu-ray υποστήριξη, κατά τα άλλα είναι ίδιο ακριβώς με το απλό One. Το One X είναι η μεγάλη αναβάθμιση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, kexas22 είπε

Πολλά χαζά διάβασα και εγώ και για να τελειώνουμε με την λογική ότι αν ήθελες το αγόραζες τότε η σονυ έβγαλε μόνο μια κονσόλα γιατί αν ήθελες το αγόραζες το προ. Το θέμα είναι έβγαλε το one? Έβγαλε μετά το S με τελείως διαφορετικό hardware? Έβγαλε μετά από έναν χρόνο καινούρια κονσόλα? Τι μας λες τώρα. Όσο για την σονυ με 70 εκατ διαφορά στις πωλήσεις μην ανησυχείς θα περάσουν πολλά χρόνι

2 ώρες πριν, kexas22 είπε

Εγω δεν είπα ότι άλλαξε τον επεξεργαστή τον αναβάθμισε και το  πλάσαρε σαν αναβαθμισμενη κονσόλα.  Που σου προσφέρει ποιο πολλά  από την προηγούμενη. Και όντος το οπτικό μέρος είναι διαφορετικό. Βγάλτε τις παροπιδες 

Όταν σταμάτησε η Microsoft να ανακοινώνει τις πωλήσεις του one είχε 12 εκ το one και 70 το ps4 και το PS4 αυτήν τιν στιγμή πουλάει 3 φορές περισσότερες κονσόλες από το one κάνε τα μαθηματικά. Τρολλαρισμα κάνεις εσύ στον εαυτό σου φίλε μου. Πολύ ασχολήθηκα έτσι και αλλιώς. Κάθε χρόνο να έβγαζε η Microsoft κονσόλα εσύ τα ίδια έλεγες. Fun boy. 

 Που ειναι το κακο να βγαλει αναβαθμισμενη κονσολα,απο το απλο one παιζει τα ιδια παιχνιδια με το x και το s.? Προφανως απευθυνεται κυριως σε αυτους που δεν ειχαν αγορασει το απλο one..... Που ειναι η κοροιδια?Δευτερον εμενα σαν καταναλωτη τι με νοιαζει ποιες ειναι πωλησεις του one  και του ps4? Προφανως θελω οσον δυνατον μεγαλυτερο ανταγωνισμο. Τριτον δεν ζει κανενας σε σπηλιες πλεον να μην ξερει τι προσφερουν οι δυο κονσολες.Αν εγω παίξω λχ forza εδω και χρονια,εχω κανει φιλους κλπ τι νομιζεις οτι θα αγορασω? Τεταρτον μην περιμενεις να βγει εντως νεα κονσολα απο την μια πλευρα και να μην κανει η αλλη το ιδιο.Ηδη λχ το Εlder scrolls 6 ακουστηκε οτι μπορει να ειναι για τις next gen κονσολες.  Πεμπτον επειδη διαβαζω gaming pc αν εχεις τα λεφτα το φτιαχνεις γιατι δεν ειναι μονο τα γραφικα ειναι και τα mods σε μια σειρα απο παιχνιδια συν ορισμενοι κλαδοι παιχνιδιων οπως τα strategy   που στις κονσολες ειναι ανυπαρκτοι. Εαν δεν επαιζα strategy ομως και με τον ολο και λιγοτερο χρονο που εχω θα ημουν μια χαρα και μονο με κονσολα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...