Προς το περιεχόμενο

ΑΓΟΡΑ ONE PLUS 6 ΑΠΟ ΕΠΙΣΗΜΟ SITE ΠΡΟΒΛΗΜΑ


thorious

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα πάιδες, προσπάθησα σήμερα να χτυπήσω το oneplus 6 από το επίσημο site, επιλέγοντας ελλάδα βέβαια. όλλα καλά μέχρι το σημείο της πληρωμής.... αφού ήθελα να πληρώσω με πιστωτική κάρτα. Μπήκα λοιπόν paypal, έκανα καινούργιο λογαριασμό, έβαλα την πιστωτική κάρτα και πήγα να κάνω χρέωση της. Όσες φορές και αν προσπάθησα, μου έδινε συνέχεια μήνυμα, ότι δεν μπορεί να ολοκληρωθεί η συνναλαγή, δοκιμάστε αργότερα, χώρίς κάποια άλλη επεξήγηση. έψαξα λοιπόν στα φορουμ τους για κάποια εξήγηση και το μόνο που βρήκα, ήταν ότι πρέπει να κάνω validate την κάρτα μου, δηλαδή να μου κάνουν μια χρεωπίστωση με μικρό ποσό και αιτιολογία έναν κωδικό, τον οποίο θα τον δηλώσω μετά στο paypall για να μπορέσω να κάνω την συναλλαγή.

τι λέτε? συνάντησε κάποιος το ίδιο θέμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι απαίτηση του Paypal αυτό, όχι του site της OnePlus.

Για να συνδέσεις επιτυχώς μία κάρτα (Χρεωστική, πιστωτική, prepaid etc) ή τραπεζικό λογαριασμό στο Paypal, σου κάνει μία ψεύτικη (=δέσμευση) ή παλιότερα κανονική χρέωση στο λογαριασμό σου και επιβεβαιώνεις την κάρτα ή λογαριασμό σου στο Paypal βάζοντας τον κωδικό αυτόν στο Paypal.

Link για αυτήν την περίπτωση από το Paypal site:

https://www.paypal.com/us/smarthelp/article/how-do-i-link-and-confirm-my-credit-or-debit-card-faq1565

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...