Προς το περιεχόμενο

AMILO A1655G


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Καλημέρα γείτονες και γειτόνισσες.

Έχω ένα laptop (AMILO A1655G) ενός φίλου παλιό μεν αλλά το χρειάζεται. Προσπαθώ εδώ και μια εβδομάδα να του περάσω driver και δεν βρίσκει με τίποτα την κάρτα γραφικών και το wifi.

Μετά από πάαααρα πολλές προσπάθειες έκατσε ένας driver στην VGA αλλά στο κλείσιμο βαράει μπλε οθόνη. Το wifi το βρήκα αλλά δεν βλέπει δίκτυα. Είναι η πρώτη μου φορά στα τόσα χρόνια που σηκώνω τα χέρια ψηλά. Περιττό να σας πω ότι έχω δοκιμάσει το DPU αλλά δεν... Ευχαριστώ για το χρόνο σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς όρισες , αυτό έχεις ;

https://www.e-shop.gr/fujitsu-amilo-a1655g-turion-64-ml32-1024mb-80gb-p-PER.906235

Δες το ταμπελάκι στο κάτω μέρος του , ακόμα τι λειτουργικό είχες και τι λειτουργικό του πέρασες ; 😎

laptop model report ins.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Αυτο είναι το μοντέλο! Λειτουργικό windows XP. Με 7 που έβαλα κάποια στιγμή δεν έβλεπε τίποτα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, onpclab είπε

Αυτο είναι το μοντέλο! Λειτουργικό windows XP. Με 7 που έβαλα κάποια στιγμή δεν έβλεπε τίποτα :)

Τι εννοείς ' δεν έβλεπε τίποτα ' ; Τα Xp είναι προιστορικά , του έκανες Format τα Win 7 ; Από θερμοκρασίες πως πάει γενικά ; Κατέβασε και τρέξε αυτό

https://download.cnet.com/HWMonitor/3000-2094_4-10793486.html

μπορείς να βάλεις τα Win 7 , μετά να μας δώσεις το Hardware Ids για να δούμε τι υπάρχει από οδηγούς , κάποιοι Drivers από Vista υπαρχει περίπτωση να καθήσουν για να δουλέψει με Win 7  το φορητό 😎

hardware ins.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Οκ. Θα βάλω 7 και θα σας γράψω μπας και βρούμε άκρη. Ευχαριστώ πολύ ρε γείτονες για την βοήθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...