Προς το περιεχόμενο

Status Επιδοτησεων Επιχηρηματικοτητας


therock

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ως γνωστον τα οικονομικα δε πανε καλα Ελλαδα, επιχειρησης ζοριζονται και κλεινουν κτλ κτλ. Καποτε ως νεος επιχειρηματιας ειχα κοιταξει να δω αν μπορω να ενταχθω σε καποιο προγραμμα, το οποιο την περιοδο εκεινη κατεστει ανεφικτο. Υπηρχαν καποια παραθυρακι που με εξαιρουσαν και διαφορα τρικ που σε πεταγαν απεξω. Μετα ακουγα οτι πρεπει να χεις δικο σου ανθρωπο μεσα κοντα στα πραγματα εκει που εγκρινονται και ακομα και αν μετα απο ολα αυτα εγκριθει το πακετο, πληρωνεις εσυ τα παντα, στελνεις παραστατικα και τα χρηματα και παιρνεις πισω ενα ποσο, σε 3-4 δοσεις στα επομενα χρονια και διαφορα αλλα και επαψα να ασχολουμαι.

Οχι οτι κατι θα εχει αλλαξει προς το καλυτερο αλλα ειπα να κανω ενα θεμα να δω απο εδω μεσα αν καποιος εχει προσωπικες εμπειριες, αν μπορει καποιο πακετο να σε στηριξει και να καλυψει τα οποια παγια εξοδα και γενικοτερα αν υπαρχουν δυνατοτητες γιατι εχουν σφιξει πολυ οι καιροι

Διατηρηστε ενα επιπεδο, χωρις τοποθετηση σε πολιτικα τυπου οτι μας ρημαξαν, μας πουλησαν, μας εκαναν μας εραναν, συζητηση αυστηρα μονο επι του θεματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ θα σου κάνω μια άλλη ερώτηση,

έστω ότι βρίσκεις τέτοιο πρόγραμμα. απ ότι ξέρω δεν υπάρχει κάτι τώρα. (το τελευταίο έληξε μέσα Δεκέμβρη) για το μετά αναρωτήθηκες;

Δηλαδή παίρνεις την επιδότηση για ένα διάστημα, μετά από αυτό το διάστημα τι θα γίνει;  εγώ βλέπω μαγαζάκια να ανοίγουν και να κλείνουν.

ο καθένας σε μια κίνηση απελπισίας πάει και ανοίγει κάτι και μετά από ένα διάστημα... λουκέτο.

το τραγικό της υπόθεσης: φορολογία στο Θεό με αποτέλεσμα οι επιχειρήσεις να κλείνουν και από την άλλη επιδοτήσεις για να ανοίξεις επιχείρηση.

σου δανείζω 50€ και στην επόμενη γωνία στην έχω στημένη να σε κλέψω. και μετά θα σου δανείσω άλλα 50€ και θα πάω να περιμένω στην επόμενη γωνία να σε ξανα κλέψω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν προκειμενω ενδιαφερομαι για υπαρχουσα επιχειρηση που ασκει δραστηριοτητα και δε προλαβαινει να καλυψει εξοδα. Ενα τετοιο προγραμμα στηριξης σιγουρα θα βοηθησει να παραμεινει σε δραστηριοτητα και να καλυψει καποια απο τα εξοδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...