Προς το περιεχόμενο

Μικρές απορίες, σύντομες απαντήσεις.


zio10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γνωρίζει κάποιος να μου πει, τι συμβαίνει όταν τελειώνει ένα διετές συμβόλαιο σταθερής τηλεφωνίας και ιντερνετ?

Πχ εμένα τελειώνει όπου ναναι και επειδη σε κανα 2μηνο θα μετακομίσω, δεν θέλω να ανανεώσω τη συμβαση διοτι μετά θα πληρωσω πέναλτι όταν διακόψω.

Δε θέλω ομως να ξεμεινω και χωρις τηλεφωνο και ιντερνετ για το επομενο 2μηνο. 

Αυξάνουν το τιμολόγιο των υπηρεσιων;

Ευχαριστω πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, pontez2 said:

Γνωρίζει κάποιος να μου πει, τι συμβαίνει όταν τελειώνει ένα διετές συμβόλαιο σταθερής τηλεφωνίας και ιντερνετ?

Πχ εμένα τελειώνει όπου ναναι και επειδη σε κανα 2μηνο θα μετακομίσω, δεν θέλω να ανανεώσω τη συμβαση διοτι μετά θα πληρωσω πέναλτι όταν διακόψω.

Δε θέλω ομως να ξεμεινω και χωρις τηλεφωνο και ιντερνετ για το επομενο 2μηνο. 

Αυξάνουν το τιμολόγιο των υπηρεσιων;

Ευχαριστω πολυ!

Αν δεν ανανεώσεις ξανά μέχρι τη λήξη, περνάς σε κατάσταση αορίστου αλλά ενδέχεται να σου ανεβάσουν τις τιμές στον πρώτο λογαριασμό που θα λάβεις εκτός συμβολαίου, μιας και δεν θα ισχύουν οι εκπτώσεις ή οι επιδοτήσεις που σου έδωσαν όταν έκανες το προηγουμενο 24μηνο...

Οφείλουν να σε ενημερώσουν για τις νέες τιμές, όταν θα αρνηθείς την ανανέωση στο τηλεφώνημα που θα σου κάνουν. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέσα στους επόμενους 2 μήνες θα αλλάξω διαμέρισμα. Υπάρχει κάποια δυνατότητα να ενημερώσω τα ΕΛΤΑ να προωθήσουν τυχόν αργοπορημένη αλληλογραφία μου στην νέα διεύθυνση; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/1/2019 στις 10:59 ΠΜ, dompred είπε

Μέσα στους επόμενους 2 μήνες θα αλλάξω διαμέρισμα. Υπάρχει κάποια δυνατότητα να ενημερώσω τα ΕΛΤΑ να προωθήσουν τυχόν αργοπορημένη αλληλογραφία μου στην νέα διεύθυνση; 

Θα πας στα ΕΛΤΑ της περιοχής σου και θα ζητήσεις να συμπληρώσεις μια αιτηση που θα αναφέρει την παλιό και καινούρια διεύθυνση.

Μετα για 6 μήνες ειναι υποχρεωμένος ο ταχυδρόμος οτι φάκελος ερχεται με παλια διεύθυνση να στον φέρνει στην καινούρια.

Εντωμεταξυ εσυ φροντίζεις σε αυτο το διάστημα να τα αλλάξεις ολα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, thant είπε

Θα πας στα ΕΛΤΑ της περιοχής σου και θα ζητήσεις να συμπληρώσεις μια αιτηση που θα αναφέρει την παλιό και καινούρια διεύθυνση.

Μετα για 6 μήνες ειναι υποχρεωμένος ο ταχυδρόμος οτι φάκελος ερχεται με παλια διεύθυνση να στον φέρνει στην καινούρια.

Εντωμεταξυ εσυ φροντίζεις σε αυτο το διάστημα να τα αλλάξεις ολα...

Θενξ, πήγα σήμερα το πρωί και την έκανα. Μου ζήτησαν 3 ευρώ για την αίτηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα χαρακτηριστικά δυο τηλεοράσεων εκεί που λέει "Ρυθμός Ανανέωσης Εικόνας", η μια έχει κανονικά έναν αριθμό σε Hz, πχ 100Hz και η άλλη έχει έναν αριθμό σε PPI. Πχ 200 PPI.

Μεταφράζεται αυτό το PPI σε Hz για να μπορέσω να κάνω σύγκριση; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/2/2019 στις 9:34 ΜΜ, thant είπε

Στα χαρακτηριστικά δυο τηλεοράσεων εκεί που λέει "Ρυθμός Ανανέωσης Εικόνας", η μια έχει κανονικά έναν αριθμό σε Hz, πχ 100Hz και η άλλη έχει έναν αριθμό σε PPI. Πχ 200 PPI.

Μεταφράζεται αυτό το PPI σε Hz για να μπορέσω να κάνω σύγκριση; 

PPI =  Pixels Per Inch.

άλλο ανάλυση (hd, 4k), άλλο ρυθμός ανανέωσης εικόνας (50, 100, 200 Hz)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, natural_sgf είπε

PPI =  Pixels Per Inch.

άλλο ανάλυση (hd, 4k), άλλο ρυθμός ανανέωσης εικόνας (50, 100, 200 Hz)

Η ερώτησή μου είναι οτι οι εταιρίες δίνουν διαφορετική εξήγηση για το ιδιο τεχνικό χαρακτηριστικό...

Θέλω να πω οτι μέχρι τωρα γνώριζα οτι η τηλεόραση με τα περισσότερα Hz ηταν θεωρητικά καλύτερη.

Πως μπορεί να γίνει μια σύγκριση στα παρακάτω λινκ;

JVC Ρυθμός Ανανέωσης Εικόνας: 200 PPI

Philips Ρυθμός Ανανέωσης Εικόνας: 200 PQI

LG Ρυθμός Ανανέωσης Εικόνας: 200 PMI

Philips Ανανέωσης Εικόνας: 100Hz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, thant είπε

Η ερώτησή μου είναι οτι οι εταιρίες δίνουν διαφορετική εξήγηση για το ιδιο τεχνικό χαρακτηριστικό...

Θέλω να πω οτι μέχρι τωρα γνώριζα οτι η τηλεόραση με τα περισσότερα Hz ηταν θεωρητικά καλύτερη.

Πως μπορεί να γίνει μια σύγκριση στα παρακάτω λινκ;

JVC Ρυθμός Ανανέωσης Εικόνας: 200 PPI

Philips Ρυθμός Ανανέωσης Εικόνας: 200 PQI

LG Ρυθμός Ανανέωσης Εικόνας: 200 PMI

Philips Ανανέωσης Εικόνας: 100Hz

Ναι, γράφουν μαρκετιστικες μαλακίες. Γι'αυτό δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα. Αυτό είναι το ζητουμενο τους γιατί ουσιαστικά δεν διαφέρουν. Οπότε κάνουν αυτά τα κόλπα. 

Σύγκριση μπορεί να γίνει μόνο εφόσον διαβάσεις πραγματικά reviews του κάθε μοντέλου που σου αρέσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
  • 8 μήνες μετά...

Γειά, έχει σχέση με τη γυμναστική περισσότερο. Είμαι και κάπως άσχετος. Υποτίθεται ότι μετά τη γυμναστική τρώμε και μετά κοιμόμαστε και αναπλαθετε ο μυς σωστά? Έτσι σε αρκετές συμβουλές περί γυμναστικής συναντάω συχνά και αναφορές για σωστό ύπνο. 

 

Λοιπον η απορία μου. Αν κάνω γυμναστική και φάω (είτε πάρω πρωτεΐνη η υδατάνθρακες η ηλεκτρολύτες η ότι άλλο παίρνουν) και ξαπλώσω-ξεκουραστώ ακόμα και για 3-4 ώρες αλλά δεν κοιμηθώ το σώμα αναζωογόνειται? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...