Προς το περιεχόμενο

Κλείσιμο χρημάτων eurobank


txcellas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, fastnq2 είπε

Ναι ενώ στο εξωτερικό κρα κάνουν να σου δώσουν τζάμπα λεφτά. Εκτός αν μιλάς για την Νιγηρία οπότε πάω πάσο. 

Είναι 15%.

Τίποτα απολύτως. Είναι σύμφωνα με τους όρους βέβαια αλλά 99% όταν θες να σπάσεις υπάρχουν κάποιες ημερομηνίες(συνήθως κάθε 15 του μήνα είτε η ημερομηνία που την ξεκινήσες) που είναι δωρεάν το σπάσιμο. 

Πολύ άκυρο παράδειγμα.Τα λεφτά είτε τα έχεις τράπεζα είτε εξω σε ευρώ τα χτυπάει ο πληθωρισμός.Εκτος αν μιλάς για δολάρια η χρυσό που εκεί χάνεις(η κερδίζεις)απο την ισοτιμία. Ο ΜΌΝΟΣ τρόπος να κερδίσεις τον πληθωρισμό είναι είτε με επενδύσεις(=ρισκο)  η με κλείσιμο. 

1.6% σε σχέση με αυτά που δίνουν είναι πολύ καλό επιτόκιο. 

για επενδυση ελεγα κυριως, s &p 500

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δεν αξίζει οὐτε καν να το σκέφτεσαι, το είχαν κάνει οι γονείς μου στο παρελθόν στη συγκεκριμένη τράπεζα και μιλάμε για εξεφτυλιστικά "κέρδη"..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, keravnos21 είπε

Σε καμια τραπεζα του εξωτερικου βγαλτα καλυτερα εδω τα επιτοκια ειναι για γελια.

Στο εξωτερικό τα επιτόκια είναι χαμηλότερα στις μεγάλες τράπεζες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ τώρα τελευταία έχουν βρει άλλο τρόπο για να σε κρατήσουν. Σου δίνουν χρήματα για αγορές σε κάρτες εκτός από τους τόκους. Αλλά δεν ξέρω αν το κάνουν σε όλους ή στους χρόνια πελάτες όπως είναι στενό συγγενικό μου πρόσωπο. Η Euro και η Πειραιώς το κάνουν σίγουρα και είναι αρκετά λεφτά.

Αν δε σου το είπαν κάνε τους λίγο τον ζόρικο, μήπως σου δώσουν.

Αλλά και εξωτερικό που σου είπαν από πάνω, λίγες χώρες έχουν τόκους για εισόδημα, όπως κάπως, κάπου, κάποτε ήταν στην Ελλάδα μας.

Πάντως, γνώμη μου, αν το ποσό που έγραψες ισχύει μην το διαλαλείς στο ίντερνετ, υπάρχουν κάτι απατεώνες - τσακάλια που μπορεί να μην πάρεις ούτε 1€ τόκο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις ‎23‎/‎6‎/‎2018 στις 3:06 ΜΜ, opcorsa είπε

κακομοιρια , μην το κανεις, αφενως θα σε φορολογησουν και για τον οποιο τοκο, αφετερου ο πληθωρισμος τρεχει με παραπανω απο το οποιο επιτοκιο....................

 Mε πόσο ακριβως τρεχει ο πληθωρισμος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, solton57010 είπε

Aρα λοιπον κλεινοντας τα στη προθεσμιακη που λεει ο φιλος, γλυτωνεις τη χασουρα του πληθωρισμου.

Μηπως ξερεις και ποσο κινήθηκε ο πληθωρισμος όλα αυτα τα 16 χρονια που εχουμε ευρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, koufs είπε

δεν παίζει 1.6% επιτόκιο σε καμμία τράπεζα της ελλάδας (και μάλλον και της ευρωζώνης και uk)

1,6% δινει η Αttica για ένα 6μηνο, αλλα μόνο για φρεσκο χρημα.

Οι υπολοιπες ελλ.τραπεζες από 1,50% και κατω.

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ούτε για φρέσκο χρήμα δίνουν τόσο, σύμφωνα με γνωστό μου που επέστρεψε από εξωτερικό,

πέρασε από όλες τι τράπεζες και το μάξιμουμ που του δίνανε ήταν κάμποσο κάτω από 1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Diskimpex είπε

Για φρεσκο χρημα δινουν ολοι .

Πλην των 4 συστημικων.

5 λεπτά πριν, koufs είπε

ούτε για φρέσκο χρήμα δίνουν τόσο, σύμφωνα με γνωστό μου που επέστρεψε από εξωτερικό,

πέρασε από όλες τι τράπεζες και το μάξιμουμ που του δίνανε ήταν κάμποσο κάτω από 1

Πες στο γνωστο σου  να περασει από Attica, Tραπεζα Ηπειρου, Ζiraat Bank.

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...