Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με PayPal


XDalex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

6 λεπτά πριν, XDalex είπε

Εδώ δεν έχει κανένα τηλέφωνο, μόνο επιλογή e-mail έχει.

Δεν είναι επιλογή για email πάτησες το Ask the community που ουσιαστικά ποστάρεις σε ένα φορουμ εκεί όπως κάνεις εδώ. 

πιο πάνω έχει δύο επιλογές "call us " και "let us call you" (<-- που μάλλον δεν ισχύει για Ελλάδα αλλά δεν είμαι σίγουρος) 

Απλά ειναι τώρα εκτός των ορών λειτουργίας τους (ειναι στην Αμερική και έχουν διαφορά ώρας) 

 

παιξε το κορόιδο και μίλα στο life chat με τους άγγλους δώσε απλά τον κωδικό της παραγγελίας και πες τους την ιστορία και μετά όταν καταλάβουν ότι έγινε απο το .com πες "ωωωω δεν το ήξερα συγνώμη.. μπορείτε να ενημερώσετε τους συναδέλφους σας στην αμερική για το περιστατικό;" και θα το προωθήσουν και λογικά κάποια στιγμή απο δευτέρα θα πάρεις mail απο το αμερικάνικο σχετικά με την υπόθεση αυτή.  

Επεξ/σία από TopicStrarter
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο live chat μου είπαν: "I have checked the details and can see that a dispute is already filed on PayPal for this transaction. It might be possible PayPal are unable to check the dispute as you were giving them the transaction ID which is shown in your account. However, the original transaction ID is different, I will provide it below. Please give this transaction ID to PayPal Customer support and they will assist you with the dispute matter." Τώρα τι κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, XDalex είπε

Στο live chat μου είπαν: "I have checked the details and can see that a dispute is already filed on PayPal for this transaction. It might be possible PayPal are unable to check the dispute as you were giving them the transaction ID which is shown in your account. However, the original transaction ID is different, I will provide it below. Please give this transaction ID to PayPal Customer support and they will assist you with the dispute matter." Τώρα τι κάνω?

Ε που να ξέρω έτσι όπως τα έκανες; :P εσύ είπες ότι έκλεισε το dispute.. άνοιξες κιάλλο; τώρα κάνεις αυτό που σου είπε...και βασικά γιατί ρωτάς εμένα και δεν ρώτησες αυτούς 

"τωρα τι κάνω;" 

 

Αν δεν ξέρεις καλά αγγλικά φώναξε έναν φίλο που να ξέρει και ξαναμπες στο chat να βγάλετε άκρη με τους υπαλλήλους της ebay

Επεξ/σία από TopicStrarter
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μας εσυ βλεπεις αυτην την συναλλαγη στο ιστορικο σου στο παυπαλ;

Αν αν ναι κανε dispute, αν οχι πήγαινε στην τράπεζα και κανε αμφισβήτηση της συναλλαγής

....και άλλη φορά να μην πληρώνεις απευθείας με καρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

 

....και άλλη φορά να μην πληρώνεις απευθείας με καρτα.

Ότι νάναι που κολλάει αυτό;  Αυτός έκανε κάτι λάθος η συγκεκριμένος υπάλληλος του συγκεκριμένου έμπορα που αγόρασε κάτι... 

Αν δεν είχε αγοράσει με κάρτα θα είχε χάσει τα λεφτά του....

άρα ΠΑΝΤΑ με κάρτα και όχι κατάθεση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

4 ώρες πριν, TopicStrarter είπε

Ότι νάναι που κολλάει αυτό;  Αυτός έκανε κάτι λάθος η συγκεκριμένος υπάλληλος του συγκεκριμένου έμπορα που αγόρασε κάτι... 

Αν δεν είχε αγοράσει με κάρτα θα είχε χάσει τα λεφτά του....

άρα ΠΑΝΤΑ με κάρτα και όχι κατάθεση. 

Ο @NikosKallithea θα εννοουσε να αγοραζουμε μέσω paypall, αντι με την κάρτα απευθείας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 hours ago, kallair said:

βασικα ΠΩΣ γινεται να αγορασες κατι από ebay και να πληρωσες με  χρεωστική εθνικής. μηπως εννοεις οτι πληρωσες με paypal που εχεις συνδεσει την εν λογω χρεωστικη;

Πλεον το ebay δεχεται και πληρωμες με καρτες που ομως γινονται processed μεσω PayPal (το λεει και στο screenshot του ΤS).

Ο πωλητης δεν γνωριζει με ποια μεθοδο πληρωσε ο πελατης αλλα τα λεφτα του τα παιρνει κανονικα  στο PayPal account του.

Η μονη διαφορα στη πληρωμη ειναι οτι εαν πληρωσεις μεσω του PayPal account σου, εχεις το buyer protection. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους είπα να μου στείλουν κάτι που να πιστοποιεί αυτά που λένε και μου έστειλαν αυτές τις εικόνες (τα στοιχεία μου είναι αληθινά) και είπαν ότι αυτό το μήνυμα τους έστειλε η PayPal, και μου προτείνουν είτε να επικοινωνήσω μαζί τους ή να ακυρώσω την παραγγελία μιας και την πληρωμή την κρατάει η PayPal και δεν μπορούν να την λάβουν. Τι να κάνω τώρα?

123osdfh.JPG

234owihjfik.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κάτι δεν πάει καλά εδώ... 1) γιατί ξεκινάει το όλο θέμα με υπόθεση στο resolution center ;;; αυτό σημαίνει ότι πρώτα άρχισες κάτι εσύ....2) γιατί έσβησες τις ημερομηνίες;

Βρε μπας και απλά θέλεις να κλέψεις τον άνθρωπο λέγοντας στην paypal ότι δεν παρέλαβες τιποτα; 

Επεξ/σία από TopicStrarter
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, TopicStrarter είπε

κάτι δεν πάει καλά εδώ... 1) γιατί ξεκινάει το όλο θέμα με υπόθεση στο resolution center ;;; αυτό σημαίνει ότι πρώτα άρχισες κάτι εσύ....

Αυτοί μου ανέφεραν την PayPal, εγώ δεν είχα καμία σχέση στην αρχή. Όταν πήγα στην Εθνική (1 μέρα μετά τη debit card verification) η κοπέλα που ασχολούνταν με αυτά μου είπε να περιμένω κάποιες μέρες, γιατί ίσως χρειάζεται κάποιο χρόνο η PayPal από την επαλήθευση της χρεωστικής να προχωρήσει στο θέμα της πληρωμής. Εγώ δεν πιστεύω ότι είναι αυτή η αιτία, αφού το πρόβλημα παραμένει.

1 ώρα πριν, TopicStrarter είπε

2) γιατί έσβησες τις ημερομηνίες;

Επειδή σκέφτηκα ότι δεν έχει κάτι το αξιοπρόσεκτο, ο σβησμένος αριθμός είναι 20 Ιουνίου και στις 2 εικόνες.

1 ώρα πριν, TopicStrarter είπε

Βρε μπας και απλά θέλεις να κλέψεις τον άνθρωπο λέγοντας στην paypal ότι δεν παρέλαβες τιποτα; 

Δεν με παίρνει να κάνω τέτοια πράγματα διότι 1) είμαι κάτι παραπάνω άσχετος στις αγορές ακόμα και σε κανονικά μαγαζιά της γειτονιάς μου και 2) θέλω να γίνω μάρτυρας του Ιεχωβά επιτέλους και κάνω ήδη 100 πράγματα στη ζωή μου λάθος .

Για να τελειώσει όλο αυτό τι πρέπει να κάνω? Αν ακυρώσω τη παραγγελία θα μου επιστραφούν τα λεφτά πίσω? Μήπως να προσπαθήσω να επικοκινωνήσω κάπως με την PayPal και να της πω να τους πληρώσει μιας και με τη συγκατάθεσή μου έδωσα τα λεφτά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...