Προς το περιεχόμενο

Απωλεια ΑΦΜ


Ζoi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορει καποιος γνωριζοντας τον αριθμο αφμ μου και το ονοματεπωνυμο μου να κανει κατι εις βαρος μου; 

Πχ να με χρεωσει σε εφορια τραπεζα η οτιδηποτε αλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

21 λεπτά πριν, Ζoi είπε

Μπορει καποιος γνωριζοντας τον αριθμο αφμ μου και το ονοματεπωνυμο μου να κανει κατι εις βαρος μου; 

Πχ να με χρεωσει σε εφορια τραπεζα η οτιδηποτε αλλο;

Δεν είμαι σίγουρη αλλά νομίζω πως όχι αφού χρειάζεται παντού ταυτότητα.Ψαξ'το καλά όμως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα μπορούσε να σου κάνει για παράδειγμα, τι φοβάσαι ?

Κάθε νόμιμη απόδειξη για παράδειγμα,  γράφει επάνω της τα πλήρη στοιχεία της επιχείρησης που την εξέδωσε. Τα πληρη.

Ακόμα εκτός από ΑΦΜ γράφει και διεύθυνση και τηλέφωνο .

Αν ήταν τόσο επικίνδυνο όλοι θα ήταν σε πανικό με τις αποδείξεις που κόβουν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, vsterg είπε

Τι θα μπορούσε να σου κάνει για παράδειγμα, τι φοβάσαι ?

Κάθε νόμιμη απόδειξη για παράδειγμα,  γράφει επάνω της τα πλήρη στοιχεία της επιχείρησης που την εξέδωσε. Τα πληρη.

Ακόμα εκτός από ΑΦΜ γράφει και διεύθυνση και τηλέφωνο .

Αν ήταν τόσο επικίνδυνο όλοι θα ήταν σε πανικό με τις αποδείξεις που κόβουν.

Απο οσο ξερω οι επιχειρησεις διαφερουν απο τους ιδιωτες αλλα και παλι το αγχος μου ειναι για πχ αν ο οποιοσδηποτε τριτος γνωριζοντας το αφμ κ το ονοματεπωνυμο μου μονο αν μπορει πχ να με χρεωσει οπουδηποτε πχ τραπεζα,εφορια η αγορα και ολα αυτα εις βαρος μου και εν αγνοια μου και βρεθω προ εκπληξεως.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίταξε.

Στην εφορία και στην τράπεζα δεν μπορεί γιατί ζητούν ταυτότητα.

Για αγορά προϊόντων πως φαντάζεσαι ότι θα το κάνει?

Αν αγοράσει με μετρητά δεν εμπλέκεται το ΑΦΜ σου.

Αν αγοράσει με πίστωση θα χρειαστεί κάρτα γιατί κανένας πια δεν πουλάει εμπορεύματα χωρίς αντίκρισμα.


Ακόμα και αν κάποιος έμπορος πουλάει ακόμα με γραμμάτια (πράγμα σπάνιο στις μέρες μας) για την δική του ασφάλεια θα ζητήσει όχι μόνο ταυτότητα αλλά τα πάντα όσα μπορεί για να εξασφαλίσει ότι θα πάρει τα χρήματά του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, vsterg είπε

κοίταξε.

Στην εφορία και στην τράπεζα δεν μπορεί γιατί ζητούν ταυτότητα.

Για αγορά προϊόντων πως φαντάζεσαι ότι θα το κάνει?

Αν αγοράσει με μετρητά δεν εμπλέκεται το ΑΦΜ σου.

Αν αγοράσει με πίστωση θα χρειαστεί κάρτα γιατί κανένας πια δεν πουλάει εμπορεύματα χωρίς αντίκρισμα.


Ακόμα και αν κάποιος έμπορος πουλάει ακόμα με γραμμάτια (πράγμα σπάνιο στις μέρες μας) για την δική του ασφάλεια θα ζητήσει όχι μόνο ταυτότητα αλλά τα πάντα όσα μπορεί για να εξασφαλίσει ότι θα πάρει τα χρήματά του.

Μεσω ιντερνετ γινεται τιποτα;

Σε εχω ζαλισει συγνωμη.. επομενως δλδ αδικα αγχωνομαι κ κανει το κεφαλι μου διαφορα σεναρια;

7 λεπτά πριν, vsterg είπε

κοίταξε.

Στην εφορία και στην τράπεζα δεν μπορεί γιατί ζητούν ταυτότητα.

Για αγορά προϊόντων πως φαντάζεσαι ότι θα το κάνει?

Αν αγοράσει με μετρητά δεν εμπλέκεται το ΑΦΜ σου.

Αν αγοράσει με πίστωση θα χρειαστεί κάρτα γιατί κανένας πια δεν πουλάει εμπορεύματα χωρίς αντίκρισμα.


Ακόμα και αν κάποιος έμπορος πουλάει ακόμα με γραμμάτια (πράγμα σπάνιο στις μέρες μας) για την δική του ασφάλεια θα ζητήσει όχι μόνο ταυτότητα αλλά τα πάντα όσα μπορεί για να εξασφαλίσει ότι θα πάρει τα χρήματά του.

Η πχ και στην εφορια να περασει καποιο.χρεος του σε μένα.. γινεται αυτο; η λεω ακυρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο 1.  αγορά μέσω internet δεν γίνεται χωρίς κάρτα, οπότε δεν κινδυνεύεις.  Αν είναι αντικαταβολή δεν σε νοιάζει θα πληρώσει για να παραλάβει.

στο 2. Πως θα περάσει στην εφορία χρέος του σε εσένα?   Αν μπορούσε, θα το είχες ακούσει στις ειδήσεις !!

Νομίζω άδικα αγχώνεσαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, vsterg είπε

στο 1.  αγορά μέσω internet δεν γίνεται χωρίς κάρτα, οπότε δεν κινδυνεύεις.  Αν είναι αντικαταβολή δεν σε νοιάζει θα πληρώσει για να παραλάβει.

στο 2. Πως θα περάσει στην εφορία χρέος του σε εσένα?   Αν μπορούσε, θα το είχες ακούσει στις ειδήσεις !!

Νομίζω άδικα αγχώνεσαι.

Ευχαριστω παρα πολυ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι απάντησαν οι παραπάνω.

Έχεις κάνει την ίδια ερώτηση σε 2-3 θέματα και έχεις πάρει τις ίδιες απαντήσεις ή κάνω λάθος ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορεί να βγάλουν καρνέ επιταγών να κόβουν επιταγές στ` όνομά σου, η τράπεζα να σου πάρει το σπίτι, η οικογένειά σου να σε εγκαταλείψει, οι γείτονες να σε δείχνουν και να λεν κοίτα πως κατάντησε, οι δανειστές και οι εισπρακτικές εταιρείες να σε απειλούν για την ζωή σου, άστα την έχεις πολύ άσχημα!  

Κρίμα, καλά πως σου `τυχε  κάτι τέτοιο;       

 Και ο μόνος δρόμος είναι....

1.jpg.a1bacd9aaf7ca2fa416c42ca03de9416.jpg

Ή.............

Επεξ/σία από ILIAS GR
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν πολλές γυναίκες τώρα τελευταία να κάνουν account και να ρωτάνε σύντομες ερωτήσεις/request μπας και έχει καμιά απο τις παλιές του insomnia blog και έγραψε για αυτή την σούπερ διαδικτυακή κοινότητα και για το πως οι γυναίκες στην Ελλάδα δεν χρησιμοποιούν το διαδίκτυο αρκετά και πως θα έπρεπε να την δοκιμάσουν ; :P

Όσο αφορά το ερώτημα της TS όχι δεν μπορεί να κάνει τίποτα απολύτως με το ΑΦΜ και ο τίτλος του θέματος σου δεν έχει σχέση με την ερώτηση που κάνεις και θα έπρεπε να το διορθώσεις αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, ILIAS GR είπε

Μπορεί να βγάλουν καρνέ επιταγών να κόβουν επιταγές στ` όνομά σου, η τράπεζα να σου πάρει το σπίτι, η οικογένειά σου να σε εγκαταλείψει, οι γείτονες να σε δείχνουν και να λεν κοίτα πως κατάντησε, οι δανειστές και οι εισπρακτικές εταιρείες να σε απειλούν για την ζωή σου, άστα την έχεις πολύ άσχημα!  

Κρίμα, καλά πως σου `τυχε  κάτι τέτοιο;       

 Και ο μόνος δρόμος είναι....

1.jpg.a1bacd9aaf7ca2fa416c42ca03de9416.jpg

Ή.............

Πραγματικα δεν καταλαβαινω για ποιον λογο να σπαταλησεις τοσο χρονο να γραψεις ολα αυτα..αν θεωρουσες την ερωτηση μου χαζη και κουραστικη απλα θα μπορουσες να το αγνοησεις.. τελοσπαντων οπως και να'χει ευχαριστω 

7 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Με το ΑΦΜ οχι δεν μπορει να κανει τιποτα ...Με την καρτα της Τραπεζας ομως πολλα .

Ευχαριστω πολυ

7 ώρες πριν, TopicStrarter είπε

Σαν πολλές γυναίκες τώρα τελευταία να κάνουν account και να ρωτάνε σύντομες ερωτήσεις/request μπας και έχει καμιά απο τις παλιές του insomnia blog και έγραψε για αυτή την σούπερ διαδικτυακή κοινότητα και για το πως οι γυναίκες στην Ελλάδα δεν χρησιμοποιούν το διαδίκτυο αρκετά και πως θα έπρεπε να την δοκιμάσουν ; :P

Όσο αφορά το ερώτημα της TS όχι δεν μπορεί να κάνει τίποτα απολύτως με το ΑΦΜ και ο τίτλος του θέματος σου δεν έχει σχέση με την ερώτηση που κάνεις και θα έπρεπε να το διορθώσεις αυτό. 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...