Προς το περιεχόμενο

Το Netflix δοκιμάζει νέο ακριβότερο Ultra πακέτο με υποστήριξη 4K και HDR


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πρωτα εκανε ολες τις ταινιες 720P για εξοικονομιση χωρου και "μηδενικη" απωλεια ποιοτητας και τωρα κανει κωλοτουμπα οπως ο.. τελος παντων ας μη μιλησουμε για πολιτικα θα μπλεξουμε ασχημα...

Επεξ/σία από maxx71
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 200
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 minutes ago, maxx71 said:

πρωτα εκανε ολες τις ταινιες 720P για εξοικονομιση χωρου και "μηδενικη" απωλεια ποιοτητας

Εγώ βλέπω αρκετές να έχουν 1080. Μήπως δεν χρησιμοποιείς συμβατό browser;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, gdimitris είπε

Πάντως αν ψαχτείς βρίσκεις με 5€ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ netflix 'η με 9 lifetime (τουλαχιστον ετσι λένε) πάντως 13 μηνες που το εχω δουλε'υει ΑΨΟΓΑ

Που το έχεις δει αυτό;! Δώσε πληροφορίες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, DeathIsCertainNow είπε

Που το έχεις δει αυτό;! Δώσε πληροφορίες 

Είναι παράνομο στο ebay έχει πολλούς δίνουν με 1.5 ευρω το μήνα Netflix 4k. 18 το χρόνο δηλαδή για 4 συνδέσεις. Αλλά είναι παράνομο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, adi32 said:

Και πως δεν εντοπίζονται? 

Προφανώς ο έλεγχος που ασκεί αυτή τη στιγμή το Netflix είναι πλημμελής...δεν θα ισχύει το ίδιο αιωνίως όμως. Βέβαια ο άλλος μπορεί να έχει γλυτώσει ήδη 100-200€ ή και παραπάνω μέχρι να πέσει μαύρο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/7/2018 στις 6:15 ΜΜ, mijalis είπε

Παιδιά, μην ξεχνάτε ότι έχει και καταπληκτικό ντοκιμαντέρ σε 4κ, βασικά όλα τα καινούργια είναι 4κ.

Ο συνδυασμός που χρησιμοποιώ είναι: Netflix premium, lg 55 4k her, vdsl

Τα 3€/μήνα είναι αστείο ποσό.

Για ταινίες ξεκίνησα να χρησιμοποιώ το Google Play movies, 5€ (4 για SD) η ενοικίαση, άμεσο streaming  με ελληνικούς υπότιτλους, τέλεια ποιότητα επίσης.  Η LG που έχω έχει σχετική εφαρμογή και είναι άψογα.

Έχουν όλες οι ταινίες ελληνικούς υπότιτλους;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, adi32 είπε

Και πως δεν εντοπίζονται? 

Γιατι είναι μια χαρα νομιμο, απλα σου δίνει ενα shared account, μια χαρα πληρώνεται η συνδρομή. Εσυ απλα κάνεις το profile σου. Πανε για σιγουρια σε κατι με 5 - 7 το χρονο. Εγω εχω 4 προφιλ (diko μου και αλλα 3) και ενα αλλο που πρεπει να ειναι ο ιδιοκτήτης, ο οποίος αν είχε θεμα ή αν του είχαν χακαρει τον λογαριασμο θα το καταλαβαινε απο τα προφίλς που δημιουργησα εγω ο ιδιος (στην αρχη ηταν 1)

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, pepis είπε

Έχουν όλες οι ταινίες ελληνικούς υπότιτλους;;; 

2-3 έχω τσεκαρει και είχαν, δεν ξέρω όμως για όλες, πάντως είναι καλή επιλογή αντί σινεμά, αν φυσικά δεν είσαι movie junkie.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/7/2018 στις 12:55 ΠΜ, TopicStrarter είπε

Δεν υπάρχει λόγος να συγκρίνω απλά δεν ξέρεις μάλλον...

Εχει αντικειμενικά ανύπαρκτο κατάλογο ταινιών και πολύ φτωχό κατάλογο σειρών... 

Πιο συγκεκριμένα ο κατάλογος ταινιών του ειναι κάτι καλές αλλά αρχαίες ταινίες  ΠΧ matrix ή τιποτα του 80... και απο αυτές δεν έχει ούτε τις μισές καλές. 

μετά έχει ένα τόνο ταινίες που δεν τις ξέρει ούτε η μάνα τους με ηθοποιούς που δεν τους ξέρει ούτε η μάνα τους και κριτικές που θα ντρεπόταν και η μάνα τους... 

και τέλος έχει μερικές Β ταινίες με γνωστούς ηθοποιούς που μάλλον δεν θα ήξερε κανείς ότι τις έχουν γυρίσει και κριτικές απο γύρο στο 5 και κατω... 


Στις σειρές όπως είπα λείπουν ένα σωρό και απο αυτές που έχει είτε λείπουν κάποιες απο τις παλιές σεζόν ή ακόμη χειρότερα λείπουν οι καινούργιες σεζόν!! 

 

ΤΖΑΜΠΑ ΛΕΦΤΑ...

Αν έχεις γεννηθεί κυριολεκτικά πριν απο 10 χρόνια μπορεί να έχεις λόγο να πληρώσεις ή αν δεν είδες ποτέ καμιά ταινία στην ζωή σου και αποφάσισες να ξεκινήσεις σήμερα ή αν τα έχεις δει όλα απο 2,3 φορές και ψάχνεις τώρα τις Β και Γ ταινίες να περάσεις την ώρα σου...  

Αλλιώς δίνεις τζάμπα λεφτά. 

Μια χαρα ειναι το netflix... Δινεις το username και το password στη μανα σου και στον πατερα σου και ξεμπερδευεις απο copy\paste και συγχρονισμο υποτιτλων, επισης αν το κανεις παρεϊστικα παλι καλα σου βγαινει, στο λεω γιατι εμενα και μονο που αραζω στο κρεβατι και απλα παταω ενα play και βλεπω μια σειρα για κανα 4ωρο χωρις να σηκωθω παλι ευκολια ειναι, για να σε προλαβω εχω καμια 10TB με σειρες και ταινιες, τωρα αν καποιος παιρνει 500 ευρω μπορει να του φαινονται πολλα τα 12-14

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys πρωτάρης εδώ με το Netflix. 
Υπάρχει τρόπος να μας εμφανίζει μόνο όποιες σειρές έχουν Ελληνικούς υπότιτλους;
Π.χ. έβαλα Suits, την ώρα που έπαιζε η σειρά μπορούσα να διαλέξω Ελληνικούς υπότιτλους.
Βάζω μετά Prison Break, βλέπω ότι δίνει μόνο Αγγλικούς και Γερμανικούς υπότιτλους.
Θα ήθελα να μη μου εμφανίζει καθόλου όσες σειρές ή ταινίες δεν έχουν Ελληνικούς υπότιτλους.
Δε ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο, αλλά με τους 2 κολλητούς μου έχουμε έναν λογαριασμό. Εγώ Ελλάδα, ο ένας Αγγλία, και ο άλλος Γερμανία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 05/07/2018 at 00:39, gdimitris said:

Το walking dead το εχει το αμερικανικο

Καλα εγω ειμαι με RD απο το 2011, ασε απιστευτη υπηρεσια. Οι σειρες μου στο Cloud 3,6tb

Screenshot (7).png

Σε ποιο Cloud? Gdrive+plex?

On 05/07/2018 at 07:24, music_lover said:

Ορισμένοι το θέσατε ως τζάμπα vs Paid και θέλετε να πιστέψουμε ότι δεν αξίζει?

Ειναι τελείως λάθος η βάση σύγκρισης. Το netflix συγκρίνεται με άλλες paid επιλογές και οχι με torrents, έλεος, μήλα με αχλάδια δεν συγκρίνονται.

Και τι έχουμε εδώ στην Ελλάδα (εκτός απο τζαμπατζήδες φυσικά), την nova και τον ote tv. Ε με αυτά στην ζυγαριά το netflix είναι Θεός.

Το να κάτσω να κάνω σύγκριση με το τζαμπα και να λέω μετα δεν αξίζει είναι παντελώς εκτός θέματος.

Στην τωρινή του τιμή το netflix αξίζει, βρίσκεις μέχρι και περιεχόμενο σε dolby vision κάτι που δεν έχει κανείς.

Αλλά εδώ φτάσαμε  στο σημείο να απαξιωσουμε το 4k και το hdr που είναι το next big thing στις τηλεοράσεις και κάνει πραγματικά την διαφορά στην ποιότητα απεικόνισης για να δικαιολογήσουμε το τζαμπα-νταν της υπόθεσης.

Και ολοι αυτοί οι εκατομμύρια χρήστες που εκαναν πλούσιο το netflix είναι οι μ@λ@κες της υπόθεσης και εμείς οι ξύπνιοι που κάναμε το torrent καθημερινότητα εκμεταλλευόμενοι την ανομία της Ελλάδας.

Αλλα για πάνε Γερμανία και κατέβασε και να δω μετά τι μάγκας είσαι οταν θα έρθει το βαρβάτο πρόστιμο στο σπίτι σου ακόμα και σε απόπειρα download, ουτε καν σε ολοκλήρωση του.

Καλά είναι παντελώς ηλίθιο να λέμε ότι torrent κατεβάζουμε μόνο στην Ελλάδα. Παντού το κάνουν. Και με παρόμοια ποσοστά. Στη Γερμανία επίσης το κάνουν αλλά μέσω vpn. Προσωπικά και Ελλάδα εδώ και χρόνια αν ήθελα να κατεβάσω απευθείας από torrent το έκανα μέσω vpn. Αλλά τζαμπατζήδες υπάρχουν σε όλες τις χώρες, ηλικίες και κοινωνικές θέσεις αν έχουν τη γνώση. Επίσης το netflix και το spotify κατ' εμέ αποτελούν απόδειξη ότι αν στην Ελλάδα φέρεις κάτι σε  νορμάλ τιμή και περιεχόμενο (πράγματα που υπάρχουν ευκολότερα σε άλλες χώρες του εξωτερικού), τότε είμαστε διατεθειμένοι να πληρώσουμε... Πρέπει κάποιος να ζει στο διάστημα για να πιστεύει ότι υπηρεσίες τύπου itunes και google movies που χρεώνουν per download είναι έστω και κοντά σε χρήση με τα παράνομα κατευάσματα και το παράνομο streaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, bill_viper said:

Guys πρωτάρης εδώ με το Netflix. 
Υπάρχει τρόπος να μας εμφανίζει μόνο όποιες σειρές έχουν Ελληνικούς υπότιτλους;
Π.χ. έβαλα Suits, την ώρα που έπαιζε η σειρά μπορούσα να διαλέξω Ελληνικούς υπότιτλους.
Βάζω μετά Prison Break, βλέπω ότι δίνει μόνο Αγγλικούς και Γερμανικούς υπότιτλους.
Θα ήθελα να μη μου εμφανίζει καθόλου όσες σειρές ή ταινίες δεν έχουν Ελληνικούς υπότιτλους.
Δε ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο, αλλά με τους 2 κολλητούς μου έχουμε έναν λογαριασμό. Εγώ Ελλάδα, ο ένας Αγγλία, και ο άλλος Γερμανία. 

Άλλαξε εδώ τη γλώσσα σε «Ελληνικά».

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, infin1tyGR είπε

Άλλαξε εδώ τη γλώσσα σε «Ελληνικά».

Το έχω κάνει ήδη, αλλά πάλι μου εμφανίζει σειρές/ταινίες που δεν έχουν Ελληνικούς υποτίτλους.

Μήπως παίζει ρόλο ότι ο αρχικός λογαριασμός είναι του φίλου στη Γερμανία και μου έχει δώσει τα στοιχεία του και απλά έχω φτιάξει ένα επιπλέον προφίλ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...