Προς το περιεχόμενο

Πάροχος ρεύματος


lumiakias2017

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην κοινότητα, τις επόμενες ημέρες ανοίγω και εγώ το δικό μου σπίτι και είμαι σε αναζήτηση παρόχου ρεύματος.

Όπως πολύ θα έχετε δει γίνεται ένας χαμούλις. Από μία έρευνα αγοράς που έχω κάνει έχω καταλήξει ότι ουσιαστικές διαφορές ανάμεσα στις τιμές των νέων παρόχων δεν υπάρχουν.
Έχω ξεχωρίσει 2 εταιρίες. Η πρώτη είχε λίγο πιο τακτοποιημένο site όποτε και έβγαλα άκρη, ενώ η δεύτερη έχει για επιπλέων παροχές ασφάλιση σπιτιού και τεχνική βοήθεια, χωρίς να έχω μελετήσει ακόμα τους όρους αυτών τον δύο, οπότε δεν έχω ακριβή εικόνα για το πόσο αξίζουν.

Το μεγάλο μου πρόβλημα αυτήν την στιγμή είναι τα ψιλά γράμματα και ότι πρέπει να διαβάσω το συμβόλαιο αναλυτικά.

Το ερώτημα είναι, υπάρχει όντως τόσο μεγάλη διαφορά στις τιμές;
Αξίζει να πάω σε κάποια από αυτές τις εταιρίες, ή να πάω στην κλασική ΔΕΗ, που ξέρω πόσο θα με κλέβει.

Στο σπίτι δεν υπάρχει ρεύμα, (υπάρχει μετρητής)
Μου έχουν πει ότι θέλουν 20 μέρες να το συνδέσουν. Υπάρχει περίπτωση με την ΔΕΗ να το συνδεσουν γρηγορότερα;

Ευχαριστώ προκαταβολικά 😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν την ασφάλεια της ΔΕΗ δεν υπάρχει. Σε τιμές δεν υπάρχουν ουσιαστικές διαφορές (κερδος το πολυ 40-50ευρώ τον χρονο στις περισσότερες περιπτώσεις). Για μένα δεν αξίζει το ρίσκο ο ιδιώτης για τον πολύ απλό λόγο οτι με την ΔΕΗ έχεις την σιγουριά οτι δεν πρόκειται να σου κόψουν το ρεύμα αν σου τύχουν τίποτα εκτακτα εξοδα και δεν μπορέσεις να πληρώσεις μερικούς λογαριασμούς. Ο ιδιώτης στον 2 απλήρωτο λογαριασμό θα στο κόψει αυτόματα. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με την έκπτωση του 15% που προσφέρει η δεη, κατα την γνώμη μου δεν υπάρχει άλλος που να μπορεί να την ανταγωνιστεί

Επεξ/σία από NikosKallithea
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά έχω σκεφτεί και εγώ. 

Επίσης αν δεν κάνω και λάθος ή ΔΕΗ δίνει 3 ημέρες για σύνδεση ρεύματος ενώ οι άλλοι προμηθευτές 20+. 

Άλλη μια διαφορά που εντόπισα ειναι στην εγγύηση όπου στις νέες εταιρίες αν ενεργοποίησης την πάγια εξόφληση δεν πληρώνεις εγγύηση. Βέβαια γενικότερα δεν έχω δει λογαριασμό που να χρειαστείτε να δώσει πάνω από 50 ευρώ στην ΔΕΗ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...