Προς το περιεχόμενο

Αλλαγη lg g6 σε honor 10


mpeliaris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδια εχω ενα χρόνο το g6 και η αληθεια είναι ότι δεν εχω κάποιο τρομερό παράπονο.λιγο η μπαταρία και λιγο ότι θα ηθελα να ειναι λιγο πιο γρήγορο.Σκεφτομαι απο Σεπτέμβρη να το αλλαξω και να παρω το honor 10 που εμφανισιακα μου αρεσει πολυ και σε σπεκς πιστευω ειναι πιο φρέσκο.ο ενδιασμος μου είναι στις καμερες γιατι πιστευω στα αλλα θα είναι αρκετα καλύτερο απο το g6.Θα είναι εμφανής η διαφορά και μπροστα και πίσω;η αληθεια ειναι οτι δεν θα ηθελα να να δωσω περισσότερα απο 400 ευρω για αυτο σκεφτομαι το honor.πιστευω σε αυτα τα λεφτά δεν βρισκεις αλλο.Καπου διαβασα για το δαχτυλικο αποτύπωμα επισης οτι ειναι για κλαματα μια πιάνει μια οχι.αν το εχει κανείς και μπορει να βοηθησει θα ήμουν ευγνώμων. Γενικα αν αξιζει να αλλαξω το g6 με το honor 10 η οχι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ λέω να κάτσεις στα αυγά σου.

Το G6 είναι αδιάβροχο (IP 68),έχει καλύτερη ανάλυση οθόνης, καλύτερο επεξεργαστή,έχει το χαμηλότερο sar(για όσους τους ενδιαφέρει),παίρνει sd(το Honor νομίζω όχι),έχει και ραδιόφωνο.

Στην μπαταρία δεν θα δεις διαφορά 3300 το ένα και το άλλο 3400 .....

Το μόνο αρνητικο στο G6 είναι η μπροστινή κάμερα.

 

Επεξ/σία από saruman123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το G6 δεν έχει καλύτερο επεξεργαστή ούτε για αστείο. Έχω το g6 και η γυναίκα μου το honor 9 που είναι μια γενιά πίσω από το 10. Το honor είναι γρηγορότερο και πιο άμεσο. Και στα benhmarks το ίδιο γίνεται αν και σε αυτά δεν δίνω σημασία. Πόσο μάλλον το  10...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, telis είπε

Το G6 δεν έχει καλύτερο επεξεργαστή ούτε για αστείο. Έχω το g6 και η γυναίκα μου το honor 9 που είναι μια γενιά πίσω από το 10. Το honor είναι γρηγορότερο και πιο άμεσο. Και στα benhmarks το ίδιο γίνεται αν και σε αυτά δεν δίνω σημασία. Πόσο μάλλον το  10...

Ουπσ!!! Ναι έχει το 970 ,αλλά και πάλι πόσο τρομερή διαφορά θα έχει!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, 26ska είπε

Σε τι θα έχει φίλε, τι χρήση κάνετε στο τηλέφωνο και βλέπετε διαφορά; 

Γενικότερα στην ταχύτητα, στο multitasking σε αυτά αναφέρομαι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω πίστευα ότι θα εχει διαφορα στην ταχύτητα.βεβαια ουτε παιχνίδια παιζω ουτε power user ειμαι.Απλα αυτο ηθελα μια αναβάθμιση αλλα δεν ξερω ποσο αναβαθμιση θα είναι το honor 10.Μου αρεσει πολυ σαν τηλεφωνο το 10αρι και δεν βλεπω κατι να με ενθουσιάζει τοσο σε αυτα τα λεφτά ειναι η αληθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα το honor 8 και όπως είπα η γυναίκα έχει το honor 9. Γενικά τις θεωρώ πολύ αξιόλογες συσκευές τις honor και πολύ όμορφες ειδικά στα μπλε χρώματα. 

Και σε εμπειρία χρήσης είναι πραγματικά πολύ καλές και γρήγορες. Δεν θα έλεγα το ίδιο για την μπαταρία αν και δεν ξέρω τι γίνεται με το 10. Επίσης το emui μου άρεσε. 

Από την άλλη το θέμα αλλαγής κινητού είναι καθαρά προσωπικό ζήτημα υπό την έννοια ότι εγώ αλλάζω απλά για την αλλαγή και επειδή μου αρέσει να δοκιμάζω διαφορετικά κινητά ενώ άλλοι τα κρατάνε μέχρι να χαλάσουν και άλλοι τα αλλάζουν αφού πρώτα έχουν αλλάξει rom , τα έχουν ρουταρει και γενικά πειραματιστεί. 

Πάντως συγκλονιστική διαφορά δεν νομίζω να δεις. Δεν ξέρω σε τι δεν σε καλύπτει το g6 ώστε να πω κάτι παραπάνω. 

Αν από την άλλη θέλεις αλλαγή για την αλλαγή, μια χαρά μου φαίνεται σαν επιλογή το honor 10

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, telis είπε

Είχα το honor 8 και όπως είπα η γυναίκα έχει το honor 9. Γενικά τις θεωρώ πολύ αξιόλογες συσκευές τις honor και πολύ όμορφες ειδικά στα μπλε χρώματα. 

Και σε εμπειρία χρήσης είναι πραγματικά πολύ καλές και γρήγορες. Δεν θα έλεγα το ίδιο για την μπαταρία αν και δεν ξέρω τι γίνεται με το 10. Επίσης το emui μου άρεσε. 

Από την άλλη το θέμα αλλαγής κινητού είναι καθαρά προσωπικό ζήτημα υπό την έννοια ότι εγώ αλλάζω απλά για την αλλαγή και επειδή μου αρέσει να δοκιμάζω διαφορετικά κινητά ενώ άλλοι τα κρατάνε μέχρι να χαλάσουν και άλλοι τα αλλάζουν αφού πρώτα έχουν αλλάξει rom , τα έχουν ρουταρει και γενικά πειραματιστεί. 

Πάντως συγκλονιστική διαφορά δεν νομίζω να δεις. Δεν ξέρω σε τι δεν σε καλύπτει το g6 ώστε να πω κάτι παραπάνω. 

Αν από την άλλη θέλεις αλλαγή για την αλλαγή, μια χαρά μου φαίνεται σαν επιλογή το honor 10

Θα το δω φιλε μου.σε Ευχαριστώ πολυ με βοήθησες αρκετα..θα δουμε απο Σεπτέμβρη αν δεν εχει βγει κατι καλυτερο ισως το χτυπήσω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...