Προς το περιεχόμενο

Lg G6 ή Honor 10?


Stogianz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως λέει και ο τίτλος του θέματος είμαι ανάμεσα στα 2 αυτά μοντέλα. Aξίζει τα 60ευρώ διαφορά το Honor?

Το Honor είναι αρκετά πιο καινούργιο με πιο δυνατό chipset (970 kirin έναντι 821 snapdragon). Ίσως σαν καινούργια συσκευή να πάρει και 1 αναβάθμιση παραπάνω σε σχέση με το LG. Ωραία κατασκευή και σχεδιασμός και στα 2 μοντέλα. Αρκετά καλύτερη μπροστινή κάμερα στο Honor. Στα + του Honor και το Fast charge 3 (έναντι του 2 για το LG)

Το LG απο την άλλη έχει πιστοποίηση ip68,καλύτερη οθόνη σε ανάλυση και παίρνει SD card(υπόψιν οτι αναφέρομαι στην 64αρα έκδοση του Honor 10). Φοβάμαι λίγο το service απο LG καθώς δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα τώρα τελευταία.

Ποια είναι η γνώμη σας? Ευχαριστώ :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Stogianz είπε

Όπως λέει και ο τίτλος του θέματος είμαι ανάμεσα στα 2 αυτά μοντέλα. Aξίζει τα 60ευρώ διαφορά το Honor?

Το Honor είναι αρκετά πιο καινούργιο με πιο δυνατό chipset (970 kirin έναντι 821 snapdragon). Ίσως σαν καινούργια συσκευή να πάρει και 1 αναβάθμιση παραπάνω σε σχέση με το LG. Ωραία κατασκευή και σχεδιασμός και στα 2 μοντέλα. Αρκετά καλύτερη μπροστινή κάμερα στο Honor. Στα + του Honor και το Fast charge 3 (έναντι του 2 για το LG)

Το LG απο την άλλη έχει πιστοποίηση ip68,καλύτερη οθόνη σε ανάλυση και παίρνει SD card(υπόψιν οτι αναφέρομαι στην 64αρα έκδοση του Honor 10). Φοβάμαι λίγο το service απο LG καθώς δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα τώρα τελευταία.

Ποια είναι η γνώμη σας? Ευχαριστώ :D 

Επίσης το G6 έχει ραδιόφωνο,OIS.

Εντάξει μπορεί να είναι πιο παλιό αλλά όπως και να το κάνουμε είναι καλύτερο.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα συφωνησω με τον προλαλησαντα. Ειδικα οταν οι μπροστινες καμερες με αφηνουν αδιαφορο (παραμενουν άλλωστε ολες πολυ πολυ μετριες στην καλυτερη περιπτωση).

Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε βίντεο το g6 είναι καλύτερο. Το ois κάνει την διαφορά. Σε ταχύτητα όμως δεν έχει ελπίδα απέναντι στο honor. Εγώ πχ θέλω οπωσδήποτε και το 📻

Είναι τι ψάχνεις και εσύ από ένα ☎

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. 

13 ώρες πριν, telis είπε

Σε βίντεο το g6 είναι καλύτερο. Το ois κάνει την διαφορά. Σε ταχύτητα όμως δεν έχει ελπίδα απέναντι στο honor. Εγώ πχ θέλω οπωσδήποτε και το 📻

Είναι τι ψάχνεις και εσύ από ένα ☎

Προτεραιότητα πάνω απο όλα είναι η ταχύτητα και η διάρκεια στον χρόνο για αυτό δίνω ένα μικρό προβάδισμα στο Honor 10. Η κάμερα δεν λέω είναι σημαντική Και σίγουρα η απώλεια του OIS  είναι σημαντική κυρίως για τα βίντεο (βέβαια αυτά έρχονται σε 2η μοίρα σε σχέση με τις φωτογραφίες και την ταχύτητα). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...