Προς το περιεχόμενο

Τι ειναι αυτο το μικροσκοπικο εντομο??


NiaUu

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει δει κανεις τετοιο εντομο? 

Ειναι πολυ μικρο σε σημειο που πρεπει να εστιασει πανω του το ματι σου για να το δεις και μαλιστα να τυχει να εισαι και κοντα, ακομη και τοτε μπορει να το περασεις για πολυ μικρη σκονιτσα αν το δεις για 2-3 δευτερα μονο..  Περπαταει γρηγορα, σε ασπρη επιφανεια φαινεται μπεζ πολυ ανοιχτο σχεδον σαν ασπρο, σα να ειναι ημιδιαφανο, ενω σε μαυρη επιφανεια φανεται κατασπρο. Ειχε πιασει η ντουλαπα μου η μια μονο (με τα ρουχα και κατι αλλα πραγματακια) ειχε πιασει και η θηκη της φωτογραφικης μηχανης που ειχε η μανα μου σ αλλο δωματιο την οποια δε χρησιμοποιουσαμε για καιρο. Ειχε παρα πολλα. Βρηκα 2 μεχρι τωρα στο γραφειο μου κ στον τοιχο. Εβγαλα οσο καλυτερη φωτο γινοταν κι εχω βρει και ενα βιντεακι στο youtube που τα δειχνει ακριβως οπως τα χαμε στη μαυρη θηκη της φωτογραφικης. 

Δεν υπαρχει καπου υγρασια, το σπιτι αεριζεται ολη μερα ολα τα δωματια και ειναι και κατακαλοκαιρο? 

 

Screenshot_2018-07-18-17-32-46.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι τυχερός στην ατυχία σου. Τα λευκά ακάρεα https://en.m.wikipedia.org/wiki/Mite το περισσότερο που μπορούν να κάνουν είναι να προκαλέσουν μια αλλεργία. Πρέπει όμως να το αντιμετωπίσεις. Εφόσον επιτρέπεται ακόμα, πάρε ένα διασυστηματικό εντομοκτόνο για έντομα υγειονομικής σημασίας και δώστου πόνο. Πιάνεις και κουνούπια με αυτό, οπότε μια χαρά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...