Προς το περιεχόμενο

Bitcoin / Crypto chargable cards


et13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα...

έχει κανείς εικόνα με ποιες κάρτες μπορεί κάποιος αυτή τη στιγμή να ξοδέψει crypto και ποια είναι η καλύτερη επιλογή;

Αναφέρομαι στη λογική charge with crypto - spend crypto (όχι revolut ας πούμε).

Διαβάζω διάφορα κι έχω μπερδευτεί λίγο αναφορικά με τις επιλογές...

Για παράδειγμα με τη monaco visa γίνεται; Με wirex;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω η μόνη λύση και από τι έχω διαβάσει που το γράφουν είναι η wirex 

https://wirexapp.com/

 

τώρα δεν γνωρίζω τι fee έχουν καθώς είναι στην κυριολεξία κρυμμένα στην σελίδα τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι γενικώς μερικά πράγματα δεν είναι τόσο ξεκάθαρα! Με monaco ας πούμε γιατί να μην μπορείς;

Anyway, ευχαριστώ για την απάντηση. Θα το ψάξω λίγο περαιτέρω για wirex.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το monaco απλά δεν το γνωρίζω. Εγώ αυτό που κάνω είναι να χρησιμοποιώ την κάρτα της leupay με μεταφορά εμβασμάτων από ανταλλακτήρια. Μικροποσά πάντα βέβαια και ποτέ δεν είχα αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα συν ότι πιστεύω αυτή η διαδικασία έχει τα λιγότερα fee.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστό αυτό που λες, αλλά και μόνο η μετατροπή από crypto σε fiat στο ανταλλακτηριο θα κρατήσει αρκετά fees. Η coinbase πχ είναι αρκετά ακριβή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο kraken η μετατροπή είναι μόνο στο 0.50% νομίζω fee. Εχω την εντύπωση ότι το wirex κρατάει περισσότερα συν ότι δεν μπορείς να παίξεις με την ισοτιμία και αρκετές φορές μπορεί να είναι πολύ ποιο πάνω από αυτή της αγοράς. Σε αντίθεση σε ένα ανταλλακτήριο μπορείς να πουλήσεις πάνω στο spike και να κερδίσεις και από εκέι από το να πούλαγες στο μέσο όρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...