Προς το περιεχόμενο

Η Apple κυκλοφορεί patch που διορθώνει το throttling bug των νέων MacBook Pro


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

2 ώρες πριν, billdanos είπε

Άρα αφού δεν θα το αγοράσουμε γιατί λυσσαξαμε τόσες μέρες; 😛 

Απλα καποιοι λεγαμε οτι η apple δεν ειναι τοσο ποιοτικη οσο την παρουσιαζουν καποιοι αλλοι,οτι βγαζει και αυτη προβληματικα προιοντα οπως ολες οι εταιρειες και οτι δεν συναδει η τιμη με το τελικο προιον αλλα τα προιοντα της ειναι υπερκοστολογημενα.(υπαρχουν προιοντα που πραγματικα ειναι αξιολογα και αξιζουν τα χρηματα τους)Πολλοι οι οποιοι ειναι κολλημενοι δεν μπορουν να το κατανοησουν αυτο το γεγονος.Απο κει και περα το που θα ξοδεψει ο καθενας τα χρηματα του ειναι δικαιωμα του καθως και τι μηχανημα θα αγορασει και τι λειτουργικο θα χρησιμοποιησει.Η ενσταση ειναι καθαρα στην apple σαν εταιρεια και την πολιτικη που ακολουθει.Εγω απλα δεν μπορω να κατανοησω γιατι οταν μια εταιρεια βγαζει ενα προβληματικο προιον η υποτιμαει τους πελατες της βγαινουν καποιο και την υπερασπιζονται?

Επεξ/σία από Istros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 157
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Istros είπε

Απλα καποιοι λεγαμε οτι η apple δεν ειναι τοσο ποιοτικη οσο την παρουσιαζουν καποιοι αλλοι,οτι βγαζει και αυτη προβληματικα προιοντα οπως ολες οι εταιρειες και οτι δεν συναδει η τιμη με το τελικο προιον αλλα τα προιοντα της ειναι υπερκοστολογημενα.(υπαρχουν προιοντα που πραγματικα ειναι αξιολογα και αξιζουν τα χρηματα τους)Πολλοι οι οποιοι ειναι κολλημενοι δεν μπορουν να το κατανοησουν αυτο το γεγονος.Απο κει και περα το που θα ξοδεψει ο καθενας τα χρηματα του ειναι δικαιωμα του καθως και τι μηχανημα θα αγορασει και τι λειτουργικο θα χρησιμοποιησει.Η ενσταση ειναι καθαρα στην apple σαν εταιρεια και την πολιτικη που ακολουθει.Εγω απλα δεν μπορω να κατανοησω γιατι οταν μια εταιρεια βγαζει ενα προβληματικο προιον η υποτιμαει τους πελατες της βγαινουν καποιο και την υπερασπιζονται?

Ειναι δύσκολη η κατανόηση τις ανθρώπινης φύσης.Τι σου είναι ο κόσμος και το σύμπαν....τελικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, atheatos είπε

Ειναι δύσκολη η κατανόηση τις ανθρώπινης φύσης.Τι σου είναι ο κόσμος και το σύμπαν....τελικά.

Όταν υπάρχουν τέτοιες λογικές εξ ου και η πολιτική της apple απέναντι στο καταναλωτικό κοινό καθώς και η τιμολογιση των προϊόντων της

Επεξ/σία από Istros
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Istros είπε

Όταν υπάρχουν τέτοιες λογικές εξ ου και η πολιτική της apple απέναντι στο καταναλωτικό της κοινό καθώς και η τιμολογιαη των προϊόντων της

Εδώ και 40 χρόνια φίλε μου. Μάλλον είσαι μικρός ακόμα και δεν έχεις πάρει χαμπάρι τίποτα... και όχι μόνο για την Apple.

Μήπως έχεις επίσης παθολογικά προβλήματα με την Apple? Σου προκαλεί εμετό, αηδία και άλλα τέτοια ?

Επεξ/σία από atheatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, atheatos είπε

Εδώ και 40 χρόνια φίλε μου. Μάλλον είσαι μικρός ακόμα και δεν έχεις πάρει χαμπάρι τίποτα... και όχι μόνο για την Apple.

Μήπως έχεις επίσης παθολογικά προβλήματα με την Apple? Σου προκαλεί εμετό, αηδία και άλλα τέτοια ?

40 χρόνια τι?δεν μου προκαλεί αηδία η apple εάν εννοείς κάτι τέτοιο,ούτε τα προϊόντα της,είχα παλιότερα προϊόντα της,ούτε έχω κολλήματα με εταιρείες,σηματακια κ.α.οταν ένα προϊόν αξίζει και είναι value for money θα είμαι ο πρώτος που θα το αγοράσει οτι σήμα και να χει επάνω.ειλικρινα δεν με απασχολεί το σήμα.απλα αναφέρομαι στην πολιτική που ακολουθεί μια εταιρεία και στο κόλλημα κάποιων!

!τίποτα περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Istros είπε

40 χρόνια τι?δεν μου προκαλεί αηδία η apple εάν εννοείς κάτι τέτοιο,ούτε τα προϊόντα της,είχα παλιότερα προϊόντα της,ούτε έχω κολλήματα με εταιρείες,σηματακια κ.α.οταν ένα προϊόν αξίζει και είναι value for money θα είμαι ο πρώτος που θα το αγοράσει οτι σήμα και να χει επάνω.ειλικρινα δεν με απασχολεί το σήμα.απλα αναφέρομαι στην πολιτική που ακολουθεί μια εταιρεία και στο κόλλημα κάποιων!

!τίποτα περισσότερο.

Από τότε που ξεκίνησε έχει την ίδια πολιτική . Τι δεν καταλαβαίνεις? Αν ακολουθούσε άλλη πολιτική θα ήταν σαν μια ακόμα άλλη μια εταιρεία που βγάζει υπολογιστές και το μόνο που διαφέρει από τους ανταγωνιστές της είναι το σήμα και το όνομα. Ήθελε να ξεχωρίζει από τότε.

Απλα ξέρω μερικούς που μου λέγανε τα ίδια με σένα, πριν είκοσι περίπου χρόνια και τώρα επειδή δεν μπορούν να το χωνέψουν από το κόλλημα τους , τους έχει γυρίσει σε παθολογικό..... 

Επεξ/σία από atheatos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, atheatos είπε

Από τότε που ξεκίνησε έχει την ίδια πολιτική . Τι δεν καταλαβαίνεις? Αν ακολουθούσε άλλη πολιτική θα ήταν σαν μια ακόμα άλλη μια εταιρεία που βγάζει υπολογιστές και το μόνο που διαφέρει από τους ανταγωνιστές της είναι το σήμα και το όνομα. Ήθελε να ξεχωρίζει από τότε.

Απλα ξέρω μερικούς που μου λέγανε τα ίδια με σένα, πριν είκοσι περίπου χρόνια και τώρα επειδή δεν μπορούν να το χωνέψουν από το κόλλημα τους , τους έχει γυρίσει σε παθολογικό..... 

Ζουν αναμεσα μας... γυρω μας.. Αστο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία τώρα και σε έκδοση τηγάνι να υποθέσω; Γιατί με τέτοιο επεξεργαστή και χάλια ψύξη, το σασί θα γίνεται τηγάνι. Υποτίθεται το Throttling το κάνανε εδώ και χρόνια για να μην υπάρχει υπερθέρμανση μιας και η ψύξη των Macbook είναι για τα πανηγύρια όταν κάνεις απαιτητική δουλειά, τώρα δίχως Throttling και με τον i9 θα καεί το πελεκούδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, atheatos είπε

Από τότε που ξεκίνησε έχει την ίδια πολιτική . Τι δεν καταλαβαίνεις? Αν ακολουθούσε άλλη πολιτική θα ήταν σαν μια ακόμα άλλη μια εταιρεία που βγάζει υπολογιστές και το μόνο που διαφέρει από τους ανταγωνιστές της είναι το σήμα και το όνομα. Ήθελε να ξεχωρίζει από τότε.

Απλα ξέρω μερικούς που μου λέγανε τα ίδια με σένα, πριν είκοσι περίπου χρόνια και τώρα επειδή δεν μπορούν να το χωνέψουν από το κόλλημα τους , τους έχει γυρίσει σε παθολογικό..... 

Δεν ξεκίνησε έτσι προφανώς δεν είσαι γνωστης.οταν ξεκίνησε απευθυνόταν σε συγκεκριμένο κοινό τότε,σε επαγγελματίες και σε εταιρείες.τοτε ένας Macintosh ήταν αποκλειστικά για επαγγελματική χρήση,θεωρούταν δε από τους καλύτερους  σε επεξεργασία εικονας.ηταν ακριβοι γιατι εφεραν πανω  τους hardware που δικαιολογούσε το κόστος τους και λειτουργικό με  γραφικό περιβάλλον((εικονίδια)) όταν οι υπόλοιποι  παιδευομασταν με το dos.Η πολιτική αλλαξε όταν ειχε αποχωρήσει και ο Jobs από την εταιρεία και χειροτέρεψε όταν επανηλθε.εαν θεωρείς ότι μια εταιρεία υπερκοστολογει τα προϊόντα της 40 χρόνια και συνεχίζεις να τα αγοράσεις τότε φταις ως καταναλωτής.εαν δεν τα αγόραζαν φυσικό επακόλουθο θα είχε να πέσουν οι τιμές της.οταν πουλάει με μεγάλο κέρδος γιατί να ριξει τις τιμές?εάν εννοείς ότι 40 χρόνια τώρα κοροϊδεύει τους πελάτες της πάλι θα διαφωνήσω γιατί η πολιτική αυτή έχει αλλάξει μετά Jobs εποχή.Σαν καταναλωτές παίρνουμε ότι μας αξίζει.Δεν χρειάζεται να υπερκοστολογει τα προϊόντα της για να ξεχωρίσει έχει το δικό της λειτουργικό που την κάνει ξεχωριστή.εαν θεωρείς ότι όταν αγοράζεις κάτι υπερκοστολογημενο σε κάνει να νιώθεις ότι έχεις πάρει κάτι ανωτέρω θα διαφωνήσω μαζί σου μάλλον για κοροϊδία μου κάνει.απλα βρίσκει και τα παίρνει και γιατί να αλλαξει?

Ο jobs ήταν μεγάλος οραματιστής και δημιουργός προσπαθούσε να προσφέρει γι'αυτό έχασε και τον έλεγχο της εταιρείας και πέρασε σε μετόχους, μια πολυεθνική εταιρεία με αποκλειστικό γνώμονα το κέρδος γι'αυτό πήγε να κλείσει τότε.και τότε πουλούσε υπερκοστολογημενα αλλά οι καταναλωτές δεν ήταν φυτά και δεν αγόραζαν αλόγιστα.οταν επέστρεψε ο jobs και επινόησε το iPad,iTunes και iPhone επειδή ειχαν πωλήσεις ανέβασαν την τιμή και έκαναν τα προϊόντα τους συνώνυμα με το lifestyle και αφού πουλάει δεν αλλάζουν πολιτική.εαν είσαι υπερήφανος που πληρώνεις κάτι παραπάνω απ' ότι αξίζει και επιβράβευεις μια εταιρεία που δεν σέβεται τους πελάτες της απλά τους αρμεγει τι άλλο να πω?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εγινε τελικα ολοι αυτοι οι υποψηφιοι αγοραστες  premium προιοντων θα καταληξουν σε αντιστοιχα προιοντα αλλης εταιρειας η'  θα παρουν macbook ?

Oχι το λεω γιατι μας ζαλισαν τοσες μερες ,τωρα που διορθωθηκε το προβλημα με ενα patch .Η μηπως τελικα δεν τους απασχολουν ολα αυτα ,εκεινοι ειναι με ενα lap top του  500ρικου στην καλυτερη αν εχουν και lap top  και απλα ειδαν την λεξη apple και μπηκαν να κραξουν ?

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Τι εγινε τελικα ολοι αυτοι οι υποψηφιοι αγοραστες  premium προιοντων θα καταληξουν σε αντιστοιχα προιοντα αλλης εταιρειας η'  θα παρουν macbook ?

Oχι το λεω γιατι μας ζαλισαν τοσες μερες ,τωρα που διορθωθηκε το προβλημα με ενα patch .Η μηπως τελικα δεν τους απασχολουν ολα αυτα ,εκεινοι ειναι με ενα lap top του  500ρικου στην καλυτερη αν εχουν και lap top  και απλα ειδαν την λεξη apple και μπηκαν να κραξουν ?

"Premium" και τα υπονοούμενα από κάτω και μετά ρωτάτε γιατί συχαίνεται ο κόσμος την Apple και τους πελάτες της. Για αυτή ακριβώς την ιδεολογία, επειδή σκάτε 3000€ για έναν φορητό υπολογιστή, νομίζετε ότι είστε πελάτες ξεχωριστής κατηγορίας, VIP και καλά. Σοβαρευτείτε γελάνε και τα τσιμέντα με κάτι τέτοια σχόλια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 minutes ago, Plapoutas said:

[...] και μετά ρωτάτε γιατί συχαίνεται ο κόσμος την Apple και τους πελάτες της. [...]

Εκεί ακριβώς είναι το πρόβλημα - το δικό σου και των άλλων συγκεκριμένων γνωστών μελών που μπαίνουν σε κάθε topic της Apple για να ξεράσουν τη χολή τους: σιχαίνεστε μια εταιρεία και τους ανθρώπους που αγοράζουν προϊόντα της.

Άλλο να διαφωνείτε με μια επιλογή και άλλο να βγάζετε αυτό το μίσος για ανθρώπους που έκαναν το "έγκλημα" να μην έχουν την ίδια άποψη με εσάς στην επιλογή καταναλωτικού προϊόντος. Αυτό έχει ψυχοπαθολογικές ρίζες, ίσως είναι καλό να ψάξετε λίγη εξειδικευμένη βοήθεια.

  • Like 5
  • Thanks 6
  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, paredwse είπε

Εκεί ακριβώς είναι το πρόβλημα - το δικό σου και των άλλων συγκεκριμένων γνωστών μελών που μπαίνουν σε κάθε topic της Apple για να ξεράσουν τη χολή τους: σιχαίνεστε μια εταιρεία και τους ανθρώπους που αγοράζουν προϊόντα της.

Άλλο να διαφωνείτε με μια επιλογή και άλλο να βγάζετε αυτό το μίσος για ανθρώπους που έκαναν το "έγκλημα" να μην έχουν την ίδια άποψη με εσάς στην επιλογή καταναλωτικού προϊόντος. Αυτό έχει ψυχοπαθολογικές ρίζες, ίσως είναι καλό να ψάξετε λίγη εξειδικευμένη βοήθεια.

Καλά δεν βγάλαμε και μίσος. Το μίσος είναι μια λέξη με σοβαρή έννοια. Τεσπα , γενικότερα ο καθένας τις επιλογές του εννοείται απλά εντάξει εδώ η απλ σας έπαιξε λίγο μπαλίτσα. Αυτό μόνο. Γενικά έχει και γαμω τα προϊόντα και πολύ καλό μάρκετινγκ ,είναι ομωσ πολύ υπερκοστολογημενα γι’αυτα που δίνουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, paredwse είπε

Εκεί ακριβώς είναι το πρόβλημα - το δικό σου και των άλλων συγκεκριμένων γνωστών μελών που μπαίνουν σε κάθε topic της Apple για να ξεράσουν τη χολή τους: σιχαίνεστε μια εταιρεία και τους ανθρώπους που αγοράζουν προϊόντα της.

Άλλο να διαφωνείτε με μια επιλογή και άλλο να βγάζετε αυτό το μίσος για ανθρώπους που έκαναν το "έγκλημα" να μην έχουν την ίδια άποψη με εσάς στην επιλογή καταναλωτικού προϊόντος. Αυτό έχει ψυχοπαθολογικές ρίζες, ίσως είναι καλό να ψάξετε λίγη εξειδικευμένη βοήθεια.

Σε αυτά που έχω γράψει που βλέπεις το μίσος?εγω προσωπικα έχω αγοράσει προϊόντα της και  θεωρώ  ότι έχει προϊόντα που  αξίζουν  και αν είχε  καλύτερες  τιμές  θα είχε περισσότερους  πελάτες,,ούτε σιχαίνομαι  τους ανθρώπους  που αγοράζουν προιοντα της apple,μαγκια του καθενός και δικαίωμα  του να χαλάσει τα χρήματα του όπως αυτός πιστεύει  σε οποιοδήποτε  λειτουργικό,,μηχανημα.εσεις βλέπετε φαντάσματα   και έχετε το σύνδρομο  της καταδιωξης.οταν δε κάποιος αναφέρει  κάτι αρνητικό πεφτετε όλοι πάνω του  ως υπερασπιστές  της apple.οτι πατάτα και να κάνει την υπερασπίζεστε και οποίος αναφέρει κάτι αρνητικο,τον βγάζετε hater ή δεν ξέρω και γω τι άλλο.

Επεξ/σία από Istros
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, paredwse είπε

Εκεί ακριβώς είναι το πρόβλημα - το δικό σου και των άλλων συγκεκριμένων γνωστών μελών που μπαίνουν σε κάθε topic της Apple για να ξεράσουν τη χολή τους: σιχαίνεστε μια εταιρεία και τους ανθρώπους που αγοράζουν προϊόντα της.

Άλλο να διαφωνείτε με μια επιλογή και άλλο να βγάζετε αυτό το μίσος για ανθρώπους που έκαναν το "έγκλημα" να μην έχουν την ίδια άποψη με εσάς στην επιλογή καταναλωτικού προϊόντος. Αυτό έχει ψυχοπαθολογικές ρίζες, ίσως είναι καλό να ψάξετε λίγη εξειδικευμένη βοήθεια.

Ως Moderator θα έπρεπε να βλέπεις και τις δύο μεριές, όταν διαβάζω σχόλια όπως αυτά του Φώτη από πάνω, πως θες να αντιδράσει κάποιος. Σχόλια υποβιβασμού του τύπου "Εμείς οι Premium και η πλέμπα που δεν μπορεί να τα αποκτήσει και καλά" αλλά εκεί δεν βλέπω να αντιδράς και τα κάνεις κριτική ως Moderator. Σχόλια όπως τα παραπάνω δεν είναι ψυχοσωματικά έτσι; Οπότε ως Moderator απαντάς στους χρήστες του Forum να ψάξουν για βοήθεια επειδή έχουν υποτίθεται ψυχολογικά προβλήματα; Αυτή είναι η δουλειά ενός Moderator; Όχι το να διαχειρίζεται τα σχόλια αντικειμενικά δίχως να παίρνει μέρος; Το ενδεχόμενο να κρίνει κάποιος την εταιρία έχοντας προϊόντα της και να μην είναι ευχαριστημένος το σκέφτηκες καθόλου; 

Επεξ/σία από Plapoutas
  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...