Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

37 λεπτά πριν, christou είπε

ευχαριστω ,φαινεται πως μονο εγω εχω προβλημα λοιπον.

το θεμα ειναι οτι ο μοναδικος τροπος επικοινωνιας μαζι τους για επιλυση του προβληματος ειναι μεσω της εφαρμογης που δεν ανοιγει με τιποτα.

θα δοκιμασω αργοτερα σε αλλη συσκευη να δω τι μπορει να γινει

 

Εγω προσωπικά σε καποια σοβαρα apps  κανω κατα καιρους backup, οποτε αν γινει καμια στραβή στο update καταργώ την τρέχουσα και βαζω την πιο παλια, οπως πχ η ρεβο, τα sonoff κλπ

Επισης υπαρχουν και αλλοι τροποι επικοινωνίας, πχ fb, ή απο το google play εφόσον αφορά την εφαρμογή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

57 λεπτά πριν, Elannik είπε

Πως μεταφέρω λεφτά από gpay σε revolut? 

Add money, πατας το ποσό και απο κάτω αν σου έχει έτοιμη κάρτα κλπ πατάς change ,στην επόμενη οθόνη κάτω κάτω θα σου εχει την επιλογή google pay.

Φυσικά προυποθέτει ότι έχεις προσθέσει άλλη κάρτα στο google pay.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε φορά που προσπαθώ να φορτώσω τη Ρέβο, χρησιμοποιώντας κάρτα της Εθνικής, μου βγάζει μνμ "your available time to aproove this transaction is expired" κ ακολούθως δεν προχωράει η συναλλαγή!

Αφού καλέσω κ παραπονεθώ στην Εθνική, μου λενε να προσπαθήσω σε λίγες ώρες, κ όντως το πρόβλημα λύνεται.

Ξέρει κανείς τί ακριβώς κάνουν στην Εθνική κ διορθώνουν το πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, zoranb είπε

Κάθε φορά που προσπαθώ να φορτώσω τη Ρέβο, χρησιμοποιώντας κάρτα της Εθνικής, μου βγάζει μνμ "your available time to aproove this transaction is expired" κ ακολούθως δεν προχωράει η συναλλαγή!

Αφού καλέσω κ παραπονεθώ στην Εθνική, μου λενε να προσπαθήσω σε λίγες ώρες, κ όντως το πρόβλημα λύνεται.

Ξέρει κανείς τί ακριβώς κάνουν στην Εθνική κ διορθώνουν το πρόβλημα;

Οτι μπορουν να κανουν ολες οι τραπεζες, ενα κλικ για αποδοχη προγενεστερης απορριφθεισας συναλλαγης και στην επομενη προσπαθεια, περναει κανονικα. Συνηθιζεται πολυ πλεον σε διαφορες ηλεκτρονικες συναλλαγες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, nek4d είπε

Οτι μπορουν να κανουν ολες οι τραπεζες, ενα κλικ για αποδοχη προγενεστερης απορριφθεισας συναλλαγης και στην επομενη προσπαθεια, περναει κανονικα. Συνηθιζεται πολυ πλεον σε διαφορες ηλεκτρονικες συναλλαγες.

Στην επόμενη προσπάθεια;

Τρείς έχω κάνει μέχρι στιγμής με διαφορά 2-3ωρών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, zoranb είπε

Στην επόμενη προσπάθεια;

Τρείς έχω κάνει μέχρι στιγμής με διαφορά 2-3ωρών

Στην επομενη μετα το τηλ για το ξεμπλοκαρισμα εννοειται.

Αν δεν σου την ξεμπλοκαρουν..., τι να πω..., αλλαξε τραπεζα :P
(Και φυσικα gpay που εχει απαντηθει 1347 φορες εδω, σαν η καλυτερη λυση στα "Ελληνικα τραπεζικα" προβληματα).

Επεξ/σία από nek4d
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα. Προσπαθώ να ενεργοποιήσω την προσφορά της vodafone για revolut με δώρο 25€. Δεν είχα ποτέ revolut. Έκανα τη διαδικασία από cu, κατέβασα την εφαρμογή από τον σύνδεσμο που μου έστειλαν, πατάω εγγραφή (φυσικά με τον ίδιο αριθμό τηλεφώνου) και περιμένω το sms με τον 6ψηφιο κωδικό. Κολλάει εκεί. 10 φορές ξαναζητησα τον κωδικό και δεν ήρθε. Κάνω κάτι λάθος; 

Edit: Συγγνώμη τώρα είδα ότι υπάρχει club. το μετέφερα εδώ https://www.insomnia.gr/forums/topic/807559-προσφορά-vodafone-cu-25€/

Επεξ/σία από Stergios74
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτησούλα, παρακαλώ , σχετικά με το reward

Μπορώ να στείλω referral σε άτομο που δεν προλαβε την πρώτη φορά να ολοκληρώσει και τα 5 βήματα,έτσι ώστε να το ξανακάνει ?

Μου βγάζει non eligible , στην λίστα με τα invites

2 λεπτά πριν, kariolikos είπε

Μια ερωτησούλα, παρακαλώ , σχετικά με το reward

Μπορώ να στείλω referral σε άτομο που δεν προλαβε την πρώτη φορά να ολοκληρώσει και τα 5 βήματα,έτσι ώστε να το ξανακάνει ?

Μου βγάζει non eligible , στην λίστα με τα invites

probably not, ξερω , απλά για επιβεβαίωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 8/2/2023 στις 1:36 ΜΜ, Doubt είπε

Στα προτεινόμενα από τις τράπεζες προσθέτεις και αυτά μέσω Ρεβολουτ.

Μόνο σε περίπτωση ελέγχου θα σε ψάξουν για περαιτέρω, δηλαδή κάποιο statement από την εφαρμογή.

Να γνωρίζετε οτι statements  στην Αγγλική γλώσσα  από ξένες τράπεζες ή χρηματιστηριακές εταιρείες δεν γινονται αποδεκτά από την φορολογική αρχή στην Ελλάδα. Σε περίπτωση ελέγχουν θα πρέπει να μεταφράσετε  τα σχετικά αποδεικτικά  πριν τα στείλετε (με ότι κόστος αυτό συνεπάγεται )

 

Επεξ/σία από prometheas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, prometheas είπε

Να γνωρίζετε οτι statements  στην Αγγλική γλώσσα  από ξένες τράπεζες ή χρηματιστηριακές εταιρείες δεν γινονται αποδεκτά από την φορολογική αρχή στην Ελλάδα. Σε περίπτωση ελέγχουν θα πρέπει να μεταφράσετε  τα σχετικά αποδεικτικά  πριν τα στείλετε (με ότι κόστος αυτό συνεπάγεται )

 

Η Revolut το εκδίδει στα ελληνικά αν θυμάμαι καλά από την τελευταία φορα που ζήτησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Είναι η πρώτη φορά που θα χρησιμοποιήσω την revolut για online αγορά  από χώρα Ασιας (Ταυλανδη) σε νόμισμα δικό τους. Ξέρει κάποιος να μου πει ποση προμήθεια θα μου κρατήσει η κατάθεση σε τράπεζα της χώρας τους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες μου έστειλαν χρήματα μέσω Revolut σε iOS. Δε μου ήρθε κανένα notification ούτε mail. Έτσι λειτουργεί; Πρέπει να γινόμαστε μάντες να μπαίνουμε στην εφαρμογή να βλέπουμε πότε έχουμε εισερχόμενα εμβάσματα;
Έχω ενεργοποιήσει τα notifications με immediate delivery και όχι summary, αλλά έχω κλείσει τα marketing stuff μέσα στην εφαρμογή. Να φταίει αυτό;

 

IMG_5050.PNG

IMG_5049.PNG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, bill_viper είπε

Παίδες μου έστειλαν χρήματα μέσω Revolut σε iOS. Δε μου ήρθε κανένα notification ούτε mail. Έτσι λειτουργεί; Πρέπει να γινόμαστε μάντες να μπαίνουμε στην εφαρμογή να βλέπουμε πότε έχουμε εισερχόμενα εμβάσματα;
Έχω ενεργοποιήσει τα notifications με immediate delivery και όχι summary, αλλά έχω κλείσει τα marketing stuff μέσα στην εφαρμογή. Να φταίει αυτό;

 

IMG_5050.PNG

IMG_5049.PNG

Αλλες φορές έρχονταν αμέσως;Σε ανδροιντ έρχονται άμεσα εκτός αν έχεις πειράξει τις ειδοποιήσεις στην συσκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...