Προς το περιεχόμενο

Η Apple ενδέχεται με τα νέα μοντέλα iPhone να προσφέρει υποστήριξη Dual SIM


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, alprio είπε

Άντε και πάνω από 5 λεπτά 4κ 60fps. 

Α και notch μην ξεχάσατε.

Ακόμα και το 3GS έβγαζε μέρα. 

Θα θέλατε να είχατε την μπαταρία τους. 

Αν το έχεις για κλήσεις και μηνύματα μόνο ναι εμένα μόνο τα plus μου βγάζανε μέρα 

Επεξ/σία από Technology Project
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 203
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

18 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Για να το ξεκαθαρίσουμε λίγο, θεωρείς ότι κάποια στιγμή στο μέλλον θα μπει Android σε iPhone? 

Εσύ πιστεύεις ποτέ ότι η apple θα βγάλει δικαρτο 6.5 inch?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, pOLoS είπε

Άντε και το 2020 sd card

Οι χωρητικότητες flash storage αυξάνονται αργά αλλά σταθερά. Έτσι κι αλλιώς πολλοί κατασκευαστές Android δεν παρέχουν αυτή τη δυνατότητα (μέχρι και η ίδια η Google) και όσοι απομένουν πιστεύω ότι το κάνουν προσωρινά λόγω πιθανού backlash αλλά σιγά σιγά θα το εγκαταλήψουν κι αυτοί. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Γιατί μια χαρά επαγγελματικά κινητά υπάρχουν και στο android που κάνουν απείρως πολύ περισσότερα απ ότι ένα apple κινητό και πολύ πιο νωρίς απ ότι θυμήθηκε η Apple να τα κάνει. 

 

Εδώ με το apple κινητό δεν  μπορεις να βάλεις καθαρά mp3 σαν ring tone άκουσων άκουσων. 

 

Για να μην πω για ανταλλαγή αρχείων εκτός Apple. 

 

Και άλλα πολλά. 

Τωρα μιλάς σοβαρά? Το σοβαρότερο σου επιχείρημα είναι οτι δε μπορείς να βάλεις mp3 για ring tone και ότι δε μπορεις να στείλεις αρχεία με bluetooth εν ετει 2018? Εγω και android που ειχα (και έχω) απο εποχές nexus s οι φορες που εστειλα κτ ηταν μετρημένες στα δαχτυλα τους ενος χεριου και οσον αφορα τα ring tone παντα εβρισκα ενα απο τα default και τελος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, pseira said:

Δεν ζεις εξωτερικό

Ή δεν έχεις αναγκαστικά ΚΑΙ επαγγελματικό κινητό.

Το ότι δεν έχεις εσύ μια ανάγκη, δε σημαίνει αυτομάτως πως το ίδιο ισχύει για όλο τον κοσμο

Το εξωτερικό που κολλάει; Μόνο στην Ελλάδα υπάρχουν 2in1 κάρτες; Είμαστε τόσο μπροστά; 

Μόνο επαγγελματικό κινητό έχω με μια SIM που έχει δύο νούμερα, ένα εταιρικό και ένα What's up. 

Τέλος, κι εγώ έχω την ίδια ανάγκη και την έλυσα χωρίς επιπλέον κόστος με μια διπλή SIM. Αν θες να μου εξηγήσεις γιατί δεν μπορούν να το κανουν όλοι αυτό θα το εκτιμούσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Οι χωρητικότητες flash storage αυξάνονται αργά αλλά σταθερά. Έτσι κι αλλιώς πολλοί κατασκευαστές Android δεν παρέχουν αυτή τη δυνατότητα (μέχρι και η ίδια η Google) και όσοι απομένουν πιστεύω ότι το κάνουν προσωρινά λόγω πιθανού backlash αλλά σιγά σιγά θα το εγκαταλήψουν κι αυτοί. 

Η microsd είναι προβληματικές στα κινητά.απλα ήταν αναγκαίο κακό πριν από χρόνια όταν είχες κινητό με 4Gb μνημης,παρόλα αυτά η Google και η apple ποτέ δεν τις χρησιμοποίησαν.Μεγαλο μείον όταν το πρώτο κινητό Google είχε 4Gb μνήμης και τα iPhone μέχρι πρόσφατα 8Gb.Τωρα που έχουν πέσει οι τιμές και υπάρχουν κινητά με 256Gb ενώ πλέον το δεδομένο είναι τα 64Gb θεωρώ ότι είναι άχρηστες πλέον οι microsd ,μόνο για φωτογραφίκες μηχανές και βιντεοκάμερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Istros είπε

Εσύ πιστεύεις ποτέ ότι η apple θα βγάλει δικαρτο 6.5 inch?

Εσύ μιλάς για ολόκληρο λειτουργικό όμως. Καμία σχέση με μεγαλύτερη οθόνη και λοιπά hardware features. 

Αλλαγή του λειτουργικού του iPhone θα σήμαινε πολύ απλά το θάνατο του iOS μιας και θα το εγκατέλειπε η ίδια η εταιρία. Και το iOS είναι το βασικό χαρακτηριστικό που διαφοροποιεί ένα iPhone με ένα Android. Οπότε προσωπικά κάτι τέτοιο θα το έβλεπα ως κίνηση απελπισίας της Apple και πλήρης αποτυχία για εκείνη στον τομέα των smart devices. 

Επίσης το παράδειγμα σου με το Blackberry είναι εντελώς άτοπο. Η Blackberry ήταν αποκλειστικά εταιρία παραγωγής smartphones, η Apple δεν παράγει μόνο iPhones. Υπάρχει ολόκληρο οικοσύστημα άλλων συσκευών από πίσω. Ποιο πιθανόν θα ήταν να πήγαιναν για ολική χρεωκοπία και να το πάλευαν μέχρι τέλους παρά σε OS ανταγωνιστή.

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, DaemonLord92 είπε

Τωρα μιλάς σοβαρά? Το σοβαρότερο σου επιχείρημα είναι οτι δε μπορείς να βάλεις mp3 για ring tone και ότι δε μπορεις να στείλεις αρχεία με bluetooth εν ετει 2018? Εγω και android που ειχα (και έχω) απο εποχές nexus s οι φορες που εστειλα κτ ηταν μετρημένες στα δαχτυλα τους ενος χεριου και οσον αφορα τα ring tone παντα εβρισκα ενα απο τα default και τελος.

Μία χαρά σοβαρά μιλάω. 

Και δεν είπα μόνο για τα mp3 ξέρεις. 

Απλα αυτά τα είπα για νά δείτε πόσο σκρουτζ είναι της Apple που εδώ πρόσφεραν μετά από πολλά χρόνια ταχυφορτιση αλλά έπρεπε να πάρεις ξεχωρίστα τον ταχυφορτιση σε ένα κινητό που πληρώνεις κοντά 1000 ευρώ. 

Είπα και άλλα που τώρα τελευταία θυμήθηκε να αντιγραψει η επαγγελματική με βάση τα λεγόμενα σου εταίρια Apple. 

Αυτά για να δείτε για ποια κορυφαία εταιρία μιλάμε. 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, Paragontas-x said:

Είπα και άλλα που τώρα τελευταία θυμήθηκε να αντιγραψει η κορυφαία επαγγελματική εταίρια Apple. 

Ποια; Την ανταλλαγή αρχείων με BT? (😃😄😅😂🤣)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Μία χαρά σοβαρά μιλάω. 

Και δεν είπα μόνο για τα mp3 ξέρεις. 

Απλα αυτά τα είπα για νά δείτε πόσο σκρουτζ είναι της Apple που εδώ πρόσφεραν μετά από πολλά χρόνια ταχυφορτιση αλλά έπρεπε να πάρεις ξεχωρίστα τον ταχυφορτιση σε ένα κινητό που πληρώνεις κοντά 1000 ευρώ. 

Είπα και άλλα που τώρα τελευταία θυμήθηκε να αντιγραψει η επαγγελματική με βάση τα λεγόμενα σου εταίρια Apple. 

Αυτά για να δείτε για ποια κορυφαία εταιρία μιλάμε. 

Ακόμα κάτι ουσιαστικό δεν έχεις πει. 

Ειπαμε το κινητό δεν είναι για όλους.

το ότι σε βάζει να αγοράσεις ξεχωριστά ταχύφορτιστη είναι λάθος της. Αλλά αν έχεις 1200 δεν θα σε πειράξει το 80αρι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Malthador είπε

Το εξωτερικό που κολλάει; Μόνο στην Ελλάδα υπάρχουν 2in1 κάρτες; Είμαστε τόσο μπροστά;

Μόνο επαγγελματικό κινητό έχω με μια SIM που έχει δύο νούμερα, ένα εταιρικό και ένα What's up.

Τέλος, κι εγώ έχω την ίδια ανάγκη και την έλυσα χωρίς επιπλέον κόστος με μια διπλή SIM. Αν θες να μου εξηγήσεις γιατί δεν μπορούν να το κανουν όλοι αυτό θα το εκτιμούσα.

Αυτό λειτουργεί και σε περίπτωση που δυο αριθμοί σου είναι σε διαφορετικό πάροχο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, alprio είπε

Ακόμα κάτι ουσιαστικό δεν έχεις πει. 

Ειπαμε το κινητό δεν είναι για όλους.

το ότι σε βάζει να αγοράσεις ξεχωριστά ταχύφορτιστη είναι λάθος της. Αλλά αν έχεις 1200 δεν θα σε πειράξει το 80αρι. 

Κάποτε η apple οδηγουσε τις εξελίξεις πλέον τις ακολουθεί τόσο απλα. 

Και αυτό από μόνο του ειναι τρελη ήττα. 

Που δεν είναι το μόνο. 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Κάποτε η apple οδηγουσε τις εξελίξεις πλέον τις ακολουθεί τόσο απλα. 

Και αυτό από μόνο του ειναι τρελη ήττα. 

Που δεν είναι το μόνο. 

Καθόλου τρελή ήττα δεν είναι. Πρώτον δεν γίνεται να οδηγείς συνέχεια τις εξελίξεις και δεύτερον, αν δεν ακολουθήσεις δεν θα εξελιχθείς.

Δεν είναι αγώνας δρόμου. Business είναι. Και δεν βλέπω προς το παρόν κάτι που να παραπέμπει σε ήττα όσο αναφορά την Apple ως επιχείρηση. Μια χαρά κέρδη έχουν.

 

Τέλος, είναι πολύ λίγοι αυτοί που τους νοιάζει να έχουν κάτι πρώτοι στη συσκευή τους. Οι περισσότεροι κοιτάνε και αγοράζουν αυτό που τους βολεύει εκείνη τη δεδομένη στιγμή.

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 minutes ago, Paragontas-x said:

Και αυτό από μόνο του ειναι τρελη ήττα. 

Ήττα σε ποιο παιχνίδι; Ο σκοπός τών εμπορικών επιχειρήσεων είναι το κέρδος, όχι το ποιος θα το κάνει πρώτος, παρόλο που παίζει κι αυτό ρόλο. Το αποτέλεσμα όμως;

https://money.cnn.com/2018/08/01/investing/apple-closer-trillion-dollar-market-value/index.html

Επεξ/σία από CheOnWeb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Εσύ μιλάς για ολόκληρο λειτουργικό όμως. Καμία σχέση με μεγαλύτερη οθόνη και λοιπά hardware features. 

Αλλαγή του λειτουργικού του iPhone θα σήμαινε πολύ απλά το θάνατο του iOS μιας και θα το εγκατέλειπε η ίδια η εταιρία. Και το iOS είναι το βασικό χαρακτηριστικό που διαφοροποιεί ένα iPhone με ένα Android. Οπότε προσωπικά κάτι τέτοιο θα το έβλεπα ως κίνηση απελπισίας της Apple και πλήρης αποτυχία για εκείνη στον τομέα των smart devices. 

Επίσης το παράδειγμα σου με το Blackberry είναι εντελώς άτοπο. Η Blackberry ήταν αποκλειστικά εταιρία παραγωγής smartphones, η Apple δεν παράγει μόνο iPhones. Υπάρχει ολόκληρο οικοσύστημα άλλων συσκευών από πίσω. Ποιο πιθανόν θα ήταν να πήγαιναν για ολική χρεωκοπία και να το πάλευαν μέχρι τέλους παρά σε OS ανταγωνιστή.

Και τα windows?υπάρχει ολόκληρο δάσος από πισω!Τα blackberry ήταν καθαρά επαγγελματικα και οι χρήστες τους φανατικοί.ειχα 4-5 συσκευές παλιοτερα αλλά  ήταν δύσχρηστα για μένα προσωπικά.και το ketone black edition που πήρα με android καλό αλλά τα πλήκτρα ταλαιπωρία.Δεν λέω ότι θα βάλει android αλλά η Google με το android έχει σβήσει όλα τα άλλα λειτουργικά από το χάρτη.Σιγουρα δεν είναι καλό αυτό και ελπίζω να μείνει το iOS για να δούμε κάτι διαφορετικό αλλά ποτέ μη λες ποτέ!περίμενες εσύ iPhone dual SIM 6.5 inch?

3 ώρες πριν, Malthador είπε

Πότε μου δεν κατανόησα την ζήτηση με τα δίκαρτα κινητά. Εδώ και χρόνια έχω 2in1 SIM και δεν κοιτάζω καν για δίκαρτα κινητά, πεταμένα λεφτά για κάτι που λύνεται τζάμπα. 

Τι φάση, μου διαφεύγει κάτι; 

Ωραια υπηρεσια αλλα αν εχεις δυο διαφορετικες εταιρειες δεν γινεται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...