Προς το περιεχόμενο

Star Trek: Picard


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Μολις ειδα το βιντεακι του doomcock λεει μετα το episode 3 το χαος . To σοβαρο οτι προσβάλλουν επιτηδες το παλιο fanbase  μεχρι τωρα πιστευα οτι ειναι απλα ασχετοι τωρα αλλαζει ...

Αν συγκρίνει κάποιος την σκηνή από το Search for Spock όταν ζητάει ο Kirk από τον Admiral Morrow το Enterprise ή τουλάχιστον ένα σκάφος, με την σκηνή που ο Picard πάει στην άλλη για να ζητήσει σκάφος βλέπει το ποιοτικό χάος μεταξύ Star Trek και Kurtzman Trek. 

Όσον αφορά το Picard από το 4ο επεισόδιο και μετά, είναι μια κακή αντιγραφή του Star Trek Renegades. Όσο και αν μπορεί κάποιος με ένα σωρό λεφτά budget να κάνει κακή αντιγραφή ενός fanbase-hobby project που χρηματοδοτήθηκε με $300Κ από crowdfunding και την τσάμπα συνδρομή ηθοποιών όπως ο Walter Koenig, Robert Picardo, Tim Russ και πάρα πολλών άλλων. 

Αυτό τα λέει όλα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 802
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, qspock είπε

God damn, the following is too good to be true:

My source says on their list are names like Ira Steven Behr and Ronald D. Moore, with Doug Drexler somehow being involved. Propably lead designer for ships or something like that. So names that are not connected to Bad Robot or Secret Hideout."

Fingers crossed.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 3 επεισόδια το Picard έχει κλέψει σκηνές από ST μέχρι Orvile & Serenity. Ενώ όλο το σετ είναι από το Dark Matter. Η αντιγραφή έχει φτάσει σε σημείο που βλέπουμε και αυτό....

Elves στο Star Trek........ (Elnor)
spacer.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωπ θα εχει και σπαθια και elves και orcs στο επεισοδιο 4  Πρεπει να ειναι το σημειο που ακομα και οι πολυ fans ειπαν άι σιχτίρ παμε να δουμε το Avenue 5 :P

Επεξ/σία από Mhlogiatros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Ωπ θα εχει και σπαθια και elves και orcs στο επεισοδιο 4  Πρεπει να ειναι το σημειο που ακομα και οι πολυ fans ειπαν άι σιχτίρ παμε να δουμε το Avenue 5 :P

 

15 λεπτά πριν, KilliK είπε

wow, just wow. εχουν pointy ears, οποτε ας κανουμε τους εξωγήινους, ξωτικα. αθανατε Kurtzman, ισοπεδωσε τα ολα.

Μα τί κατακρίνουμε τόσο καιρό;;; Δεν είμαστε τρελοί. 

spacer.png

spacer.png

 

https://blog.trekcore.com/2020/02/interview-star-trek-picard-evan-evagora-romulan-elnor/

 

 

Επεξ/σία από Apoll
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

4ο επεισόδιο βγήκε και ναι με ξιφομαχίες,τον 24ο αιώνα..... και κομμένα κεφάλια....  Βέβαια μόλις κάποιος έβγαλε blaster, την κοπάνησαν με τηλεμεταφορά.  Ευτυχώς που δεν απέκρουσε και καμία από blaster ως νέος Jedi Master..... Γιατί μπορεί να τους τραβούσε η Disney στα δικαστήρια για άδεια χρήσης.... 🤣

 

Επεξ/σία από Apoll
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 13/2/2020 στις 2:20 ΜΜ, Apoll είπε

4ο επεισόδιο βγήκε και ναι με ξιφομαχίες,τον 24ο αιώνα..... και κομμένα κεφάλια....  Βέβαια μόλις κάποιος έβγαλε blaster, την κοπάνησαν με τηλεμεταφορά.  Ευτυχώς που δεν απέκρουσε και καμία από blaster ως νέος Jedi Master..... Γιατί μπορεί να τους τραβούσε η Disney στα δικαστήρια για άδεια χρήσης.... 🤣

Eυχαριστώ για το μίνι review, μόλις διάβασα αυτό " με ξιφομαχίες,τον 24ο αιώνα" η επόμενη κίνηση ήταν shift+del για τα τρία πρώτα σκουπίδια της σειράς picard και προφανώς δεν πρόκειται να ξανασχοληθώ με την σειρά, είμαι trekie φανατικός ΑΛΛΑ όχι fan του star wars των jedi και της κουλτούρας αυτής AN ο Kurtzman του αρέσει να μπλέκει το σώβρακο με την γραβάτα δεν σημαίνει ότι θα τον ακολουθήσω κι όλας, με το  discovery είχαμε LGBT parade και ένα σκάφος που πετάει με διαστημικά πασατέμπο, τώρα έχουμε ένα μπουρδούκλωμα από ηλιθιότητες με τον παππού patrick stweart να ξεπέφτει και  να χάνει το κύρος του στα μάτια των απανταχού Τrekkies, αλλά η μαλακία έχει και ένα όριο..........

Το hollywood δεν έχει αφήσει όρθιο τίποτα, αλλά είναι win win κατάσταση, τους ενδιαφέρει το κοινό που ανακάλυψε τώρα αυτές τις σειρές, παλαιοί ηθοποιοί βγάζουν ένα καλό μεροκάματο και οι fans να πάνε να γ.......έτσι και αλλιώς εκεί που βρίσκεται ο Gene δεν αποτελεί κίνδυνο για τους transgenders που γράφουν τώρα την σειρά

'Ετσι σιχάθηκα όταν είδα και το έτερο αγαπημένο μου X-Files, όπου με την ηλιθιότητα της mini series αρπαχτής με έκαναν να διαγράψω 30gb όλων των σεζόν που τα φύλαγα ως κόρη οφθαλμού, φυσικά το star trek είναι σε άλλη κατηγορία και θα συνεχίσω να βλεπώ τα αγαπημένα μου "Μr Laforge red alert shields UP"

Επεξ/σία από Coppermine
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Coppermine είπε

Eυχαριστώ για το μίνι review, μόλις διάβασα αυτό " με ξιφομαχίες,τον 24ο αιώνα" η επόμενη κίνηση ήταν shift+del για τα τρία πρώτα σκουπίδια της σειράς picard και προφανώς δεν πρόκειται να ξανασχοληθώ με την σειρά, είμαι trekie φανατικός ΑΛΛΑ όχι fan του star wars των jedi και της κουλτούρας αυτής AN ο Kurtzman του αρέσει να μπλέκει το σώβρακο με την γραβάτα δεν σημαίνει ότι θα τον ακολουθήσω κι όλας, με το  discovery είχαμε LGBT parade και ένα σκάφος που πετάει με διαστημικά πασατέμπο, τώρα έχουμε ένα μπουρδούκλωμα από ηλιθιότητες με τον παππού patrick stweart να ξεπέφτει και  να χάνει το κύρος του στα μάτια των απανταχού Τrekkies, αλλά η μαλακία έχει και ένα όριο..........

Το hollywood δεν έχει αφήσει όρθιο τίποτα, αλλά είναι win win κατάσταση, τους ενδιαφέρει το κοινό που ανακάλυψε τώρα αυτές τις σειρές, παλαιοί ηθοποιοί βγάζουν ένα καλό μεροκάματο και οι fans να πάνε να γ.......έτσι και αλλιώς εκεί που βρίσκεται ο Gene δεν αποτελεί κίνδυνο για τους transgenders που γράφουν τώρα την σειρά

'Ετσι σιχάθηκα όταν είδα και το έτερο αγαπημένο μου X-Files, όπου με την ηλιθιότητα της mini series αρπαχτής με έκαναν να διαγράψω 30gb όλων των σεζόν που τα φύλαγα ως κόρη οφθαλμού, φυσικά το star trek είναι σε άλλη κατηγορία και θα συνεχίσω να βλεπώ τα αγαπημένα μου "Μr Laforge red alert shiels UP"

Επειδή μερικοί μπορεί να πουν ότι υπερβάλω, έχει την σκηνή στην εισαγωγή του βίντεο. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/2/2020 στις 2:20 ΜΜ, Apoll είπε

4ο επεισόδιο βγήκε και ναι με ξιφομαχίες,τον 24ο αιώνα..... και κομμένα κεφάλια....  Βέβαια μόλις κάποιος έβγαλε blaster, την κοπάνησαν με τηλεμεταφορά.  Ευτυχώς που δεν απέκρουσε και καμία από blaster ως νέος Jedi Master..... Γιατί μπορεί να τους τραβούσε η Disney στα δικαστήρια για άδεια χρήσης.... 🤣

Χωρίς να είμαι ιδιαίτερα ενημερωμένος για τις "παραδόσεις" της κάθε εξωγήινης φυλής, χτες ο Worf πετσόκοψε έναν Borg με το mek'leth του, πάντως.

Δεν έχω ιδέα αν οι Romulans είχαν κάποια αντίστοιχα στοιχεία στην ιστορία τους ή αν κυριολεκτικά το έβγαλαν από την κοιλιά τους οι τύποι.

Για μια σειρά που λέγεται "Picard", το χτεσινό σκηνικό θα μπορούσε γενικά να είναι αποδεκτό, υπό την έννοια ότι δείχνει τα άγνωστα/χαμένα χρόνια του Κυβερνήτη από τότε που εμφανίστηκε τελευταία φορά, φτιάχνει ένα υπόβαθρο.

Για εμένα το θέμα ήταν ότι η όλη απεικόνιση ήταν πολύ άσχημα δοσμένη, σε διάφορα επίπεδα, όχι τόσο το συγκεκριμένο σκηνικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Χωρίς να είμαι ιδιαίτερα ενημερωμένος για τις "παραδόσεις" της κάθε εξωγήινης φυλής, χτες ο Worf πετσόκοψε έναν Borg με το mek'leth του, πάντως.

Δεν έχω ιδέα αν οι Romulans είχαν κάποια αντίστοιχα στοιχεία στην ιστορία τους ή αν κυριολεκτικά το έβγαλαν από την κοιλιά τους οι τύποι.

Για μια σειρά που λέγεται "Picard", το χτεσινό σκηνικό θα μπορούσε γενικά να είναι αποδεκτό, υπό την έννοια ότι δείχνει τα άγνωστα/χαμένα χρόνια του Κυβερνήτη από τότε που εμφανίστηκε τελευταία φορά, φτιάχνει ένα υπόβαθρο.

Για εμένα το θέμα ήταν ότι η όλη απεικόνιση ήταν πολύ άσχημα δοσμένη, σε διάφορα επίπεδα, όχι τόσο το συγκεκριμένο σκηνικό.

 Άλλο ο Worf που τραβάει μία και κόβει το borg και άλλο ο άλλος που στιφογυρνά τον αέρα σαν τον Legolas και κόβει το κεφάλι του άλλου από πίσω. Και πότε είδαμε Romulans με μεγάλα 2-handed σπαθιά; Πάντα με blasters ήταν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Apoll είπε

 Άλλο ο Worf που τραβάει μία και κόβει το borg και άλλο ο άλλος που στιφογυρνά τον αέρα σαν τον Legolas και κόβει το κεφάλι του άλλου από πίσω. Και πότε είδαμε Romulans με μεγάλα 2-handed σπαθιά; Πάντα με blasters ήταν. 

Αυτό σου λέω, δεν έχω ιδέα αν είχαν ποτέ οτιδήποτε τέτοιο οι Romulans, αλλά δεν είναι γενικά οι "λεπίδες" στον 24ο αιώνα κάτι αδιανόητο, κάτι ξένο, κάτι γελοίο.

Η "μονή", πατάει κάπου ή κι αυτό είναι στα πλαίσια "είμαστε γυναίκες και θα σας $!#%$$ όλους"?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οσο προχωραει η σειρα οπως πχ στο 4ο που ειδα τοσο παγιωνονται τα μειον της σειρας που ειναι η γενικοτερη φιλοσοφια της,η υποθεση απ'την οποια ξεκιναει

Spoiler

δηλαδη η καταστροφη του Ρομιουλους απ'τον J.J. Abrams,η παρουσιαση της Ομοσπονδιας,η αντιμετωπιση του Πικαρντ σχεδον απ'ολους και το οτι ενω η ιστορια που ουσιαστικα θελει να αφηγηθει ειναι αυτη που εγινε 14 χρονια πιο πριν απ'το σημερα,βλεπουμε τωρα καποια απονερα χωρις το βαρος της βασικης ιστοριας που θα ηταν πολυ πιο ενδιαφερον να δουμε αν θα σωζοταν ο Ρομιουλους και η μεγαλη πλειοψηφια Ρομιουλανς ή οχι,με τα επισοδεια να κανουν μια αβολη τραμπαλα απ'το 2399 ως το 2385.Και ολη αυτη τη κατασταση δε θα τη σωσει ουτε η εμφανιση παλιων αγαπητων προσωπων οπως η 7 of 9 ή καποιων αλλων αργοτερα.

Εχει υφανθει λανθασμενα εξαρχης και ειναι τρομακτικα δυσκολο να αλλαξει κατι.

Επεξ/σία από johny f
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...