Προς το περιεχόμενο

Star Trek: Picard


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 ώρες πριν, qspock είπε

Το DS9 ας κοιταξουν να το κανουν ενα HD remaster πρωτα να το ξαναδουμε...

Τουλάχιστον,

Spoiler

Είδαμε ξανά το defiant σε HD, docked!

Και εγώ χάρηκα,  να ξέρεις πάντα διαβάζω τι γράφεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 802
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για το φιναλε

Οκ απ'τη μια μου αρεσε

Spoiler

που οι παλιοι ζησαν καλα και εμεις καλυτερα και δε καναν καμμια χαζομαρα οι συγγραφεις εστω κι αν βαρεθηκαν να σκεφτουν κατι διαφορετικο απ'το χαρτι στο τελος

αλλα απ'την αλλη στο ψωμι της υποθεσης

Spoiler

πολυ αντικλιματικο το φιναλε αφου κλασικα τους εφερε σε μια υπεβολικα δυσκολη κατασταση αλλα ξαφνικα ολα γιναν υπερβολικα ευκολα για να σταματησουν τους Μποργκ, που εντωμεταξυ 5-10 λεπτα πριν καταστρεψει το Εντερπραιζ τον κομβο επικοινωνιας και τελειωσει το παραμυθι, ειχαν δωσει εντολη για καταστροφη μιας ντουζινας πολεων της Γης μολις περασαν την ασπιδα.Για την ανυπαρκτη ασφαλεια τους εντος του Κυβου  δε χρειαζεται να πω κατι,καπως επρεπε να σωθει η μερα...Α και το σολαρισμα του Ντειτα μεσα στον Κυβο εφερε αναμνησεις απ'το Λουκ Σκαιγουκερ στο Death Star.

Ε με κατι τετοια οσο κι αν ειναι καλυτερη η 3η σεζον του Πικαρντ απ'ολα το post-2009 Σταρ Τρεκ,

Spoiler

χανει αρκετους ποντους γιατι οκ δε φτανει μονο το συναισθημα του Ντειτα και των υπολοιπων 6 αλλα πρεπει να υποστηριζεται,διαολε, απ'την οποια δραση,που δε λεω,θα εχει και καποιες ευκολιες,αλλα οχι σε τετοιο βαθμο.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ υγρασία ειδικά στο τέλος. Γενικά νοσταλγία με το φτυάρι τάισαν. Δε κλαίω εγώ, εσύ κλαις...

Τελικά θα κρατήσω μια γλυκιά γεύση από τη σειρά παρότι μεγάλο μέρος της δε βλέπεται και είναι σαν μην υπήρξαν η 2η σεζόν αλλά και η 1η όσον αφορά τη κατάσταση του Picard.

Μερικές σκέψεις χωρίς πολλά πολλά.

Καλό που έβαλαν σπόρους για επόμενες ιστορίες. Κυριολεκτικούς σπόρους με τα παιδιά των ηρώων να συνεχίζουν όμως όχι τόσο για μένα. Τόσο μικρό είναι το σύμπαν δηλαδή;

Ζήλεψαν Star Wars ή μου φάνηκε; Τουλάχιστον τους έδειξαν μαζί όλους...

Εκεί που βγάζει ο Picard χαρτί στο μπαρ, ξανάνιωσε η φωνή του; AI;

Μου φαίνεται θα ξαναβάλω Next Generation!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
8 ώρες πριν, Mesqal είπε

Δεν ξέρω αν το έχετε δεί, αλλά έχει βγει το Voyager upscaled σε 960p Al Enhanced !!!

Πλέον νομίζω ο οποιοσδήποτε θα μπορεί να βγάζει τέτοιες εκδόσεις παλαιών βίντεο.

Pixel Perfect: RTX Video Super Resolution Now Available | NVIDIA Blog

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...