Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες αποκαλύπτουν τον σχεδιασμό του φθηνότερου iPhone του 2018 με την οθόνη των 6,1"


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 ώρες πριν, Istros είπε

Copy paste τα έκανε?

Για όλους!

Μην ξανακουσω κανέναν να μιλάει για παντόφλες και σαγιονάρες!

Ιδίως εκεί οι της apple

Πότε ήταν η τελευταία φορά που άκουσες να λέει κάποιος για παντόφλες; Αυτά τα λέγανε επί εποχής note 1 και 2, τώρα όλα "παντόφλες" είναι, τι πας και θυμάσαι; 

Και ποιοι είναι  οι "εκεί οι της apple";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι εγινε και αυτοι διαρροες? ενα υδραυλικο ρε παιδια δε γινεται να σταζουμε απο παντου το 2018.

Ασχετο θυμηθηκα που ολοι οι apple fans κραζανε οτι πανω απο 3,5 ιντσες οθονη ειναι επιστημονικα λαθος γιατι ο αντιχειρας μπλα μπλα  και ειναι cool να ειναι μονο 3.5 ιντσες κ κτλ. που πηγαν αυτες οι ψυχες? μου εχουν ληψει οι επιστημονικες αναλυσεις τους

Επεξ/σία από vbeka9733
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, greekfox1 είπε

Πότε ήταν η τελευταία φορά που άκουσες να λέει κάποιος για παντόφλες; Αυτά τα λέγανε επί εποχής note 1 και 2, τώρα όλα "παντόφλες" είναι, τι πας και θυμάσαι; 

Και ποιοι είναι  οι "εκεί οι της apple";

Σε παραθέτω εδώ 

 για να διαβάσεις τα σχόλια μπορείς βέβαια να βρεις και σε άλλα τοπικά αντίστοιχα σχολια.Ειμαι σίγουρος ότι από δω και πέρα θα δούμε διαφορετικές απόψεις όσο αφορά το μέγεθος. ανέκαθεν οι χρήστες apple καταδίκαζαν τα κινητά με μεγάλες ιντσες.πως αλλάζουν τα πράγματα.τωρα όλοι για το se στα 6.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Istros είπε

Σε παραθέτω εδώ 

 για να διαβάσεις τα σχόλια μπορείς βέβαια να βρεις και σε άλλα τοπικά αντίστοιχα σχολια.Ειμαι σίγουρος ότι από δω και πέρα θα δούμε διαφορετικές απόψεις όσο αφορά το μέγεθος. ανέκαθεν οι χρήστες apple καταδίκαζαν τα κινητά με μεγάλες ιντσες.πως αλλάζουν τα πράγματα.τωρα όλοι για το se στα 6.1

7 ιντσες οθόνη δεν το λες και μικρό πάντως... Τώρα πως θεωρείς ότι όσοι το βρίσκουν μεγάλο, είναι χρήστες apple που πάντα καταδικαζαν τις μεγάλες οθόνες, μόνο εσυ το ξέρεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, greekfox1 είπε

7 ιντσες οθόνη δεν το λες και μικρό πάντως... Τώρα πως θεωρείς ότι όσοι το βρίσκουν μεγάλο, είναι χρήστες apple που πάντα καταδικαζαν τις μεγάλες οθόνες, μόνο εσυ το ξέρεις...

Δεν αναφέρομαι στο συγκεκριμένο,απλά επειδή είναι πρόσφατο το άρθρο στο ανέφερα για να διαβάσεις τα σχολια.Γενικα υπάρχει μια άποψη από τους χρήστες apple ότι τα κινητά πρέπει να είναι 4-4.7 ιντσες το πολύ 5.5 που είναι το plus τα μεγαλύτερα κινητα σε μέγεθος ήταν καταδικαστέα.Ειμαι περίεργος να δω τι θα λένε τώρα κάποιοι που πριν τα καταδίκαζαν.θα παραμείνουν στα παλιά μοντέλα?θα αλλάξουν λειτουργικό? ή θα πάνε σε 5.8-6.1-6.5?εσύ τι πιστεύεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Istros είπε

Δεν αναφέρομαι στο συγκεκριμένο,απλά επειδή είναι πρόσφατο το άρθρο στο ανέφερα για να διαβάσεις τα σχολια.Γενικα υπάρχει μια άποψη από τους χρήστες apple ότι τα κινητά πρέπει να είναι 4-4.7 ιντσες το πολύ 5.5 που είναι το plus τα μεγαλύτερα κινητα σε μέγεθος ήταν καταδικαστέα.Ειμαι περίεργος να δω τι θα λένε τώρα κάποιοι που πριν τα καταδίκαζαν.θα παραμείνουν στα παλιά μοντέλα?θα αλλάξουν λειτουργικό? ή θα πάνε σε 5.8-6.1-6.5?εσύ τι πιστεύεις?

Γιατί πιστεύεις ότι "υπάρχει μια άποψη από τους χρήστες apple ότι τα κινητά πρέπει να είναι 4-4.7 ιντσες το πολύ 5.5 που είναι το plus τα μεγαλύτερα κινητα σε μέγεθος ήταν καταδικαστέα"; Παλιοτερα επί εποχής iphone 5(όταν είχε βγει και η περιφημη διαφημιση της apple με τον αντιχειρα), τα κινητά με μεγάλες οθόνες μόλις είχαν αρχίσει να βγαίνουν, οπότε πολλοί χρήστες αναρωτιονταν πως θα χειριστουν τόσο μεγάλα κινητά. Τώρα όλες οι εταιρείες συμπεριλαμβανομένης της apple, βγάζουν κινητά με μεγάλες οθόνες, απλώς προσπαθούν με διάφορα "κολπα" να μειώσουν το μεγεθος του κινητού. Και το Χ έχει ήδη οθόνη 5.8 ιντσων...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, greekfox1 είπε

Γιατί πιστεύεις ότι "υπάρχει μια άποψη από τους χρήστες apple ότι τα κινητά πρέπει να είναι 4-4.7 ιντσες το πολύ 5.5 που είναι το plus τα μεγαλύτερα κινητα σε μέγεθος ήταν καταδικαστέα"; Παλιοτερα επί εποχής iphone 5(όταν είχε βγει και η περιφημη διαφημιση της apple με τον αντιχειρα), τα κινητά με μεγάλες οθόνες μόλις είχαν αρχίσει να βγαίνουν, οπότε πολλοί χρήστες αναρωτιονταν πως θα χειριστουν τόσο μεγάλα κινητά. Τώρα όλες οι εταιρείες συμπεριλαμβανομένης της apple, βγάζουν κινητά με μεγάλες οθόνες, απλώς προσπαθούν με διάφορα "κολπα" να μειώσουν το μεγεθος του κινητού. Και το Χ έχει ήδη οθόνη 5.8 ιντσων...

Εγώ προσωπικά είμαι υπέρ της μεγάλης οθόνης για τη χρήση που κάνω.Το 99.99% των κατόχων iPhone ανέκαθεν καταδίκαζαν τα κινητά με τις μεγάλες οθόνες η μήπως κάνω λάθος?εσύ τι πιστεύεις θα παραμείνουν στα παλιά μοντέλα?θα αλλάξουνλειτουργικό? ή θα πάνε σε 5.8-6.1-6.5?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Istros είπε

Εγώ προσωπικά είμαι υπέρ της μεγάλης οθόνης για τη χρήση που κάνω.Το 99.99% των κατόχων iPhone ανέκαθεν καταδίκαζαν τα κινητά με τις μεγάλες οθόνες η μήπως κάνω λάθος?εσύ τι πιστεύεις θα παραμείνουν στα παλιά μοντέλα?θα αλλάξουνλειτουργικό? ή θα πάνε σε 5.8-6.1-6.5?

Πάλι δεν μου απαντησες γιατί πιστευεις ότι το 99.99& των κατόχων iphone καταδίκαζαν τα κινητά με τις μεγάλες οθόνες. Επειδή η apple εβγαλε την διαφήμιση με τον αντιχειρα, σημαινει ότι αυτό πιστευαν και οι κατοχοι iphone; Δεν αλλάζεις λειτουργικό αν σε βολεύει μονο και μόνο για την οθονη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, greekfox1 είπε

Πάλι δεν μου απαντησες γιατί πιστευεις ότι το 99.99& των κατόχων iphone καταδίκαζαν τα κινητά με τις μεγάλες οθόνες. Επειδή η apple εβγαλε την διαφήμιση με τον αντιχειρα, σημαινει ότι αυτό πιστευαν και οι κατοχοι iphone; Δεν αλλάζεις λειτουργικό αν σε βολεύει μονο και μόνο για την οθονη...

Δεν κοιτάω τη διαφήμιση αλλά τα σχόλια και τις απόψεις των κατόχων εδώ και χρόνια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Istros είπε

Δεν κοιτάω τη διαφήμιση αλλά τα σχόλια και τις απόψεις των κατόχων εδώ και χρόνια.

Το τι πίστευαν πριν χρονια οι κάτοχοι iphone, έχει πολύ σχεση με το σημερα, έτσι; Αν το πάρουμε έτσι μου είναι πολύ ευκολο να θυμηθώ τους κατόχους samsung που μας έλεγαν για το πόσο καλά ήταν τα πλαστικά που χρησιμοποιούσε στις ναυαρχίδες της....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, greekfox1 είπε

Το τι πίστευαν πριν χρονια οι κάτοχοι iphone, έχει πολύ σχεση με το σημερα, έτσι; Αν το πάρουμε έτσι μου είναι πολύ ευκολο να θυμηθώ τους κατόχους samsung που μας έλεγαν για το πόσο καλά ήταν τα πλαστικά που χρησιμοποιούσε στις ναυαρχίδες της....

Δεν μιλάμε για χρόνια αλλά για τώρα.οταν αλλάζουν τα δεδομένα παλιονουν οι αποψεις και ξεχνιούνται.εγω είμαι υπέρ της κίνησης apple απλά σχολιάζω κάποιες απόψεις οι οποίες ήταν απόλυτες και χαρακτήριζαν τους υπόλοιπους χρηστες καθώς και τις υπόλοιπες συσκευές.πως αλλάζουν τα πράγματα μέρα με τη μέρα.δεν μου απάντησες τι πιστεύεις?θα παραμείνουν στα παλιά μοντέλα?θα αλλάξουνλειτουργικό? ή θα πάνε σε 5.8-6.1-6.5?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Istros είπε

Δεν μιλάμε για χρόνια αλλά για τώρα.οταν αλλάζουν τα δεδομένα παλιονουν οι αποψεις και ξεχνιούνται.εγω είμαι υπέρ της κίνησης apple απλά σχολιάζω κάποιες απόψεις οι οποίες ήταν απόλυτες και χαρακτήριζαν τους υπόλοιπους χρηστες καθώς και τις υπόλοιπες συσκευές.πως αλλάζουν τα πράγματα μέρα με τη μέρα.δεν μου απάντησες τι πιστεύεις?θα παραμείνουν στα παλιά μοντέλα?θα αλλάξουνλειτουργικό? ή θα πάνε σε 5.8-6.1-6.5?

Μα σου έγραψα ήδη, δεν πας απο ios σε android μόνο και μόνο επειδή στο android υπάρχουν κινητα με μεγαλύτερη οθονη ΕΦΟΣΟΝ τους βολεύει το λειτουργικό. Και τώρα που κυριαρχούν κινητα με μεγάλες οθονες, οι περισσότεροι θα πάνε σε κινητα με μεγάλη οθονη(υπάρχουν και αρκετοι βεβαια που θελουν ενα κινητο που να το χειρίζονται ευκολα με το ενα χερι για αυτο το iphone SE είχε μεγάλη ζητηση).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, greekfox1 είπε

Πάλι δεν μου απαντησες γιατί πιστευεις ότι το 99.99& των κατόχων iphone καταδίκαζαν τα κινητά με τις μεγάλες οθόνες. Επειδή η apple εβγαλε την διαφήμιση με τον αντιχειρα, σημαινει ότι αυτό πιστευαν και οι κατοχοι iphone; Δεν αλλάζεις λειτουργικό αν σε βολεύει μονο και μόνο για την οθονη...

Η μάζα που αγοράζει Apple προϊόντα απλά μεταφέρει αυτά που λέει η Apple. Όταν λοιπόν η Apple κυκλοφόρησε την διαφήμιση με τον αντίχειρα, οι περισσότεροι έλεγαν πόσο άκυρα είναι τα μεγάλα τηλέφωνα και ότι δεν χρειάζονται μεγαλύτερα Smartphone. Όταν η Apple έκανε την κωλοτούμπα και ακολούθησε τον ανταγωνισμό, ξαφνικά οι περισσότεροι άλλαξαν γνώμη. Η Apple είναι μια εταιρία πολυτελείας, είναι μάρκα Status Symbol και πολλοί την ακολουθούν τυφλά. Δεν αγοράζουν όλοι τα προϊόντα τους επειδή τους βολεύουν ή γιατί μπορούν να τα πληρώσουν. Κάποιοι αγοράζουν ένα Apple προϊόν γιατί τους βολεύει και γιατί είναι δεμένοι με το οικοσύστημα, πολλοί όμως και κυρίως νέοι το αγοράζουν για την μάρκα για να δείξουν ότι το έχουν και ότι μπορούν να το αποκτήσουν, άσχετα αν δεν έχουν να πληρώσουν άλλα πράγματα. Είναι όπως τα Gucci, Versage κλπ, είναι προϊόντα πολυτελείας, δεν προσφέρουν απαραίτητα κάτι παραπάνω από τον ανταγωνισμό, έχουν πολύ όμορφο Design κάνουν την δουλειά τους αλλά δεν είναι τα μοναδικά στην κατηγορία τους. Βλέπω καθημερινά κόσμο έξω κυρίως κοπελιές με το iPhone με σπασμένη οθόνη θρύψαλα, αλλά το κυκλοφορούν σε αυτή την κατάσταση γιατί τους είναι ακριβό το κόστος για να την αλλάξουν και από το να αγοράσουν κάποιο άλλο προτιμούν να κάτσουν με αυτό γιατί όπως είπα και παραπάνω είναι "Το" προϊόν, Status symbol ρε αδερφέ. Οπότε αυτοί που αγοράζουν έτσι τα προϊόντα της εταιρίας είναι οι ίδιοι που μπαίνουν στα Forum και λένε παπαριές με το συμπάθιο και κάνουν κωλοτούμπες μαζί με την Apple. Ο συνειδητοποιημένος καταναλωτής δεν ακολουθεί τυφλά μία εταιρία που πουλάει προϊόντα και σφάζεται στο ίντερνετ ή στις συζητήσεις γενικά, αλλά το αγοράζει τον εξυπηρετεί καθημερινά, έχει τα επιχειρήματα του γιατί τον βολεύει και τέλος. Το 99,99% λοιπόν είναι υπερβολή όπως και εσύ αναφέρεις, αλλά δεν παύει ένα τεράστιο ποσοστό χρηστών να είναι τα τυφλά θύματα του καταναλωτισμού και της μόδας. Είναι αυτοί που αγοράζουν ένα iPhone X, ένα Galaxy Note και τα πληρώνουν 3 και βάλε χρόνια με δόσεις για να χρησιμοποιούν μονάχα Snapchat, Messenger και Free music MP3 Player like εφαρμογές γιατί το Streaming είναι ακριβό και μόλις αγόρασαν καινούργιο κινητό. Αντίθετα υπάρχουν και αυτοί που θα αγοράσουν ένα από τα παραπάνω κινητά γιατί είναι πιο παραγωγικοί καθημερινά, συγχρονίζουν τα πάντα με το Macbook (στην περίπτωση του iPhone) και κάνουν την δουλειά τους χρησιμοποιώντας όλη την "δύναμη" της συσκευής και όχι 3 εφαρμογές που θα τρέχουν και σε ένα μπαζοκίνεζο των 50€.

Ελπίζω με το κατεβατό να καταλαβαίνεις τι εννοώ. Σχετικά με τους σχολιαστές, υποστηρικτές εταιριών. Στην παρούσα περίπτωση, Apple.

Επεξ/σία από Plapoutas
  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειράζει που ακόμη και σήμερα μια μεγαλη ομάδα επαγγελματιών χρηστών (και οχι πιτσιρικαδων) που εχει το smartphone ως εργαλείο δουλειάς παρακαλάει την Apple να συνεχίσει να βγάζει το μέγεθος του SE απλα με οθονη με μικρα bezels?

Πειραζει που σε επαγγελματίες το τεράστιο μεγεθος της οθονης δεν λεει και πολλα αλλα ειναι χρησιμοτερο το μικροτερο συνολικο μεγεθος?

Πειραζει που οι επαγγελματιες εχουν και laptop και tablet συνηθως για να κανουν την δουλεια τους και δεν στηριζονται στο κινητο για να παιζουν παιχνιδια και να βλεπουν ταινιες?

Πειραζει που υπαρχει και αυτη η μεγαλη μεριδα ενδιαφερομενων?

Το τι λετε εσεις για δαχτυλα κλπ γελοιες διακαιολογιες της Apple ειναι ασχετο με την πραγματικοτητα των χρηστων.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Plapoutas είπε

Η μάζα που αγοράζει Apple προϊόντα απλά μεταφέρει αυτά που λέει η Apple. Όταν λοιπόν η Apple κυκλοφόρησε την διαφήμιση με τον αντίχειρα, οι περισσότεροι έλεγαν πόσο άκυρα είναι τα μεγάλα τηλέφωνα και ότι δεν χρειάζονται μεγαλύτερα Smartphone. Όταν η Apple έκανε την κωλοτούμπα και ακολούθησε τον ανταγωνισμό, ξαφνικά οι περισσότεροι άλλαξαν γνώμη. Η Apple είναι μια εταιρία πολυτελείας, είναι μάρκα Status Symbol και πολλοί την ακολουθούν τυφλά. Δεν αγοράζουν όλοι τα προϊόντα τους επειδή τους βολεύουν ή γιατί μπορούν να τα πληρώσουν. Κάποιοι αγοράζουν ένα Apple προϊόν γιατί τους βολεύει και γιατί είναι δεμένοι με το οικοσύστημα, πολλοί όμως και κυρίως νέοι το αγοράζουν για την μάρκα για να δείξουν ότι το έχουν και ότι μπορούν να το αποκτήσουν, άσχετα αν δεν έχουν να πληρώσουν άλλα πράγματα. Είναι όπως τα Gucci, Versage κλπ, είναι προϊόντα πολυτελείας, δεν προσφέρουν απαραίτητα κάτι παραπάνω από τον ανταγωνισμό, έχουν πολύ όμορφο Design κάνουν την δουλειά τους αλλά δεν είναι τα μοναδικά στην κατηγορία τους. Βλέπω καθημερινά κόσμο έξω κυρίως κοπελιές με το iPhone με σπασμένη οθόνη θρύψαλα, αλλά το κυκλοφορούν σε αυτή την κατάσταση γιατί τους είναι ακριβό το κόστος για να την αλλάξουν και από το να αγοράσουν κάποιο άλλο προτιμούν να κάτσουν με αυτό γιατί όπως είπα και παραπάνω είναι "Το" προϊόν, Status symbol ρε αδερφέ. Οπότε αυτοί που αγοράζουν έτσι τα προϊόντα της εταιρίας είναι οι ίδιοι που μπαίνουν στα Forum και λένε παπαριές με το συμπάθιο και κάνουν κωλοτούμπες μαζί με την Apple. Ο συνειδητοποιημένος καταναλωτής δεν ακολουθεί τυφλά μία εταιρία που πουλάει προϊόντα και σφάζετε στο ίντερνετ ή στις συζητήσεις γενικά, αλλά το αγοράζει τον εξυπηρετεί καθημερινά, έχει τα επιχειρήματα του γιατί τον βολεύει και τέλος. Το 99,99% λοιπόν είναι υπερβολή όπως και εσύ αναφέρεις, αλλά δεν παύει ένα τεράστιο ποσοστό χρηστών να είναι τα τυφλά θύματα του καταναλωτισμού και της μόδας. Είναι αυτοί που αγοράζουν ένα iPhone X, ένα Galaxy Note και τα πληρώνουν 3 και βάλε χρόνια με δώσεις για να χρησιμοποιούν μονάχα Snapchat, Messenger και Free music MP3 Player like εφαρμογές γιατί το Streaming είναι ακριβό και μόλις αγόρασαν καινούργιο κινητό. Αντίθετα υπάρχουν και αυτοί που θα αγοράσουν ένα από τα παραπάνω κινητά γιατί είναι ποιο παραγωγικοί καθημερινά, συγχρονίζουν τα πάντα με το Macbook (στην περίπτωση του iPhone) και κάνουν την δουλειά τους χρησιμοποιώντας όλη την "δύναμη" της συσκευής και όχι 3 εφαρμογές που θα τρέχουν και σε ένα μπαζοκίνεζο των 50€.

Ελπίζω με το κατεβατό να καταλαβαίνεις τι εννοώ. Σχετικά με τους σχολιαστές, υποστηρικτές εταιριών. Στην παρούσα περίπτωση, Apple.

Οταν κυκλοφορησε η apple τη διαφημιση με τον αντιχειρα ηταν το 2012 και τοτε αρχιζαν να βγαίνουν κινητά με μεγάλες οθόνες(δες και προηγουμενη απαντηση μου). Τωρα αν είναι να θυμηθούμε κωλοτουμπες, αστο καλύτερα, καμμενοι υπάρχουν και στα 2 "στρατόπεδα". Οι κοπελιες που λες σκέφτηκες ότι εκτός από τη μοστρα(που σιγουρα παιζει ρολο) θέλουν ένα κινητό που είναι ευκολο στη χρήση; Γιατί το ios ειναι πολύ πιο φιλικό για έναν άσχετο χρήστη από ενα android. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...