Προς το περιεχόμενο

smartphone ως 100 ευρώ.


pptsmps

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχα για 3 χρόνια το ZTE Blade A452 4G Dual Sim (οθόνη 5 ιντσών, τετραπύρηνο επεξεργαστή MT6735P, 1GB μνήμη RAM, κάμερες 13MP πίσω και 2MP εμπρόσθια και μπαταρία μεγάλης διάρκειας(4000 mAh)

Πάρα πάρα πολύ ικανοποιημένος για τις απαιτήσεις μου.

Τώρα πια δεν φορτίζει. Λογικά  η μπαταρία τα έφτυσε ή μπορεί να έχει κάτι σοβαρότερο...

Αν το έβρισκα σε μια τιμή χαμηλή θα το ξανάπαιρνα. Οπότε κάτι αντίστοιχο.

Σταθερότητα...να κρατάει η μπαταρία...και Dual Sim

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, UsualSuspect__ είπε

16gb μνημη εν ετη 2018 με τιποτε ΟΧΙ (ποσο μαλλον με 2gb ram)!!

Και δεν βλεπω τον λογο να πεταξει καποιος τοσα χρηματα για entry level επεξεργαστες!!

Με ελαχιστα παραπανω αγοραζεις τουλαχιστον το Redmi 5 32gb που ειναι σαφεστατα αρκετα καλυτερο.

Αλλα budget δεν μας ειπε ο φιλος....

Επεξ/σία από SeNNinhA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, SeNNinhA said:

16gb μνημη εν ετη 2018 με τιποτε ΟΧΙ (ποσο μαλλον με 2gb ram)!!

Και δεν βλεπω τον λογο να πεταξει καποιος τοσα χρηματα για entry level επεξεργαστες!!

Με ελαχιστα παραπανω αγοραζεις τουλαχιστον το Redmi 5 32gb που ειναι σαφεστατα αρκετα καλυτερο.

Αλλα budget δεν μας ειπε ο φιλος....

100 ευρώ στον τίτλο λέει. Τι θες να πάρει με 100 ευρώ; 6gb ram και 64 αποθηκευτικό χώρο; 

Άσε που σου λέει πως είχε κινητό με 1gb ram και ήταν ευχαριστημένος. 

Από κει και πέρα καταλαβαίνεις τι ακριβώς ζητάει :P  

Screenshot_7.jpg

Επεξ/σία από UsualSuspect__
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, UsualSuspect__ είπε

100 ευρώ στον τίτλο λέει. Τι θες να πάρει με 100 ευρώ; 6gb ram και 64 αποθηκευτικό χώρο; 

Screenshot_7.jpg

Sorry. Μου ξεφυγε.

Παντως απο το να πεταξω τα λεφτα μου σε ενα απο αυτα προτιμω να παρω αυτο το κλασεις καλύτερο και φθηνότερο απο εδω

https://www.banggood.com/LeEco-LeTV-Le-2-X526-5_5-Inch-3GB-RAM-32GB-ROM-MSM8976-Snapdragon652-1_8GHz-Octa-Core-4G-Smartphone-p-1273817.html?rmmds=detail-top-buytogether-auto

Να πω την αληθεια το τσιμπησα ηδη ως δευτερο τηλεφωνο και το περιμενω.

Snap 652 με 3/32gb, fast charge, usb type-c, στα μολις 80 ευρω με τα μεταφορικα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, SeNNinhA said:

Sorry. Μου ξεφυγε.

Παντως απο το να πεταξω τα λεφτα μου σε ενα απο αυτα προτιμω να παρω αυτο το κλασεις καλύτερο και φθηνότερο απο εδω

https://www.banggood.com/LeEco-LeTV-Le-2-X526-5_5-Inch-3GB-RAM-32GB-ROM-MSM8976-Snapdragon652-1_8GHz-Octa-Core-4G-Smartphone-p-1273817.html?rmmds=detail-top-buytogether-auto

Να πω την αληθεια το τσιμπησα ηδη ως δευτερο τηλεφωνο και το περιμενω.

Snap 652 με 3/32gb, fast charge, usb type-c, στα μολις 80 ευρω με τα μεταφορικα!

Ναι και εγώ θα προτιμούσα αυτό, αλλά ο τυπάκος προφανώς δεν έχει απαιτήσεις μιας που λέει πως θα ξανά έπαιρνε αυτό που είχε αν το έβρισκε φθηνά, γιαυτό και του έβαλα αυτά τα 2 που αν τα πιασει στα χέρια του θα κάνει κωλοτούμπες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, UsualSuspect__ είπε

Ναι και εγώ θα προτιμούσα αυτό, αλλά ο τυπάκος προφανώς δεν έχει απαιτήσεις μιας που λέει πως θα ξανά έπαιρνε αυτό που είχε αν το έβρισκε φθηνά, γιαυτό και του έβαλα αυτά τα 2 που αν τα πιασει στα χέρια του θα κάνει κωλοτούμπες. 

Ωφειλουμε να παμε ενα βημα παραπανω τον κοσμο που απλα δεν γνωριζει ομως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πάρα  πολύ για τις απαντήσεις..

Να κάνω μερικές διευκρινίσεις. Τόσο γιατί το "κάνω θέμα" και δεν το googlάρω ή έστω να το skroutzάρω όσο και για προτεραιότητες...

Το θέλω κυρίως για τηλέφωνο...δίκαρτο. Παιχνίδια κλπ δεν βάζω σε κινητό. Φωτογραφίες αν θέλω καλές τραβάω με την φωτογραφική μηχανή. 

Το προηγούμενο είχε 1Gb RΑm kai  8Gb μνήμη...κι όμως δεν κόλλησε ποτέ. Δεν κράσσαρε ποτέ και γενικά δεν χρειάστηκε να κάνω ούτε επανεκκίνηση.

Επομένως κυρίως θέλω προτάσεις στο 100άρικο που να έχετε μια κάποια άποψη κι όχι από κριτικές. 
Το προηγούμενο αν διάαζα τις κριτικές στο: https://www.skroutz.gr/s/8294272/ZTE-Blade-A452-8GB.html#reviews μάλλον δεν θα το πλησίαζα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, pptsmps said:

Ευχαριστώ πάρα  πολύ για τις απαντήσεις..

Να κάνω μερικές διευκρινίσεις. Τόσο γιατί το "κάνω θέμα" και δεν το googlάρω ή έστω να το skroutzάρω όσο και για προτεραιότητες...

Το θέλω κυρίως για τηλέφωνο...δίκαρτο. Παιχνίδια κλπ δεν βάζω σε κινητό. Φωτογραφίες αν θέλω καλές τραβάω με την φωτογραφική μηχανή. 

Το προηγούμενο είχε 1Gb RΑm kai  8Gb μνήμη...κι όμως δεν κόλλησε ποτέ. Δεν κράσσαρε ποτέ και γενικά δεν χρειάστηκε να κάνω ούτε επανεκκίνηση.

Επομένως κυρίως θέλω προτάσεις στο 100άρικο που να έχετε μια κάποια άποψη κι όχι από κριτικές. 
Το προηγούμενο αν διάαζα τις κριτικές στο: https://www.skroutz.gr/s/8294272/ZTE-Blade-A452-8GB.html#reviews μάλλον δεν θα το πλησίαζα...

Δες αυτά που σου έβαλα. 

Αυτό που έβαλες εσύ είναι μια  πατάτα και μισή. 

Την απάντηση σου την πήρες στο 2ο ποστ :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, UsualSuspect__ είπε

Δες αυτά που σου έβαλα. 

Αυτό που έβαλες εσύ είναι μια  πατάτα και μισή. 

Αυτό που έβαλα εγώ είναι αυτό που είχα για 2μισι χρόνια και προσπάθησα να ξεκαθαρίσω ότι για μένα ήταν το καλύτερο από όσα δούλεψα. (δεν ήταν πολλά ούτε και ακριβά...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, pptsmps said:

Αυτό που έβαλα εγώ είναι αυτό που είχα για 2μισι χρόνια και προσπάθησα να ξεκαθαρίσω ότι για μένα ήταν το καλύτερο από όσα δούλεψα. (δεν ήταν πολλά ούτε και ακριβά...)

Ναι και εγώ σου λέω πως ήταν μια πατάτα και μισή σε σχέση μ αυτά που σου έβαλα, απλά για να καταλάβεις σε τι επίπεδο θα ανέβεις :) 

Και αν βάλεις άλλα 50, θα πάρεις ένα redmi 5 plus πχ. https://www.skroutz.gr/s/13528911/Xiaomi-Redmi-5-Plus-32GB.html 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποιες κριτικες? Το ΖΤΕ Blade 452 εχει 1/8gb μνημη που για τα σημερινα δεδομενα δεν μπορει να φορτωσει σωστα ουτε μια συγχρονη εφαρμογη. Εαν εχεις μεινει στις εφαρμογες που ειχες αρχικα τοτε δεν υπαρχει προβλημα. Αποδοση σε Antutu 18.000 το ZTE και εγω σου προτεινω κινητο στα 80 ευρω με 3/32gb μνημη και επεξεργαστη Snapdragon (και οχι παρταλι Mediatek) που εχει και χαμηλοτερη καταναλωση μπαταριας, με τελικη αποδοση κινητου στο Antutu 92.500! Η καμερα δεν ειναι αστερι αλλα ειναι αρκετα καλη και σιγουρα πολυ καλυτερη απο οτι περιμενεις απο συσκευες αυτης της κατηγοριας τιμής.

Εαν το smartphone σου το κανεις χρηση μονο τηλεφωνου τοτε κανενα δεν θα σου κολλησει ποτε. Αλλα τοτε γιατι smartphone και οχι ενα απλο να το φορτιζεις και μια φορα καθε 10 ημέρες. Αλλιως για να ζητας αντοχη μπαταριας σημαινει οτι το χρησιμοποιείς και για εφαρμογές ενεργοβόρες.

Τουλαχιστον κοιτα το Redmi 5 32gb και οχι το 5Α 16gb.

To Redmi 5 Plus ειναι κορυφαιο για αυτα που ζητας και θα ξανασχοληθεις μετα απο χρονια με την χρηση που κανεις.

Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...