Προς το περιεχόμενο

Dell P2417H


giorgos1966

Προτεινόμενες αναρτήσεις

34 λεπτά πριν, giorgos1966 είπε

Αυτα δε πρεπει να κοιταζω εφ οσον την χρειαζομαι για editing και επεξεργασια φωτο; Αυτη εδω καλη φαινεται αλλα ειναι παλιο μοντελο: https://www.websupplies.gr/othoni-dell-led-24-u2412m

Ναι είναι λίγο μετα την 2410 που έχω εγώ. Γενικότερα τα ultrasharp δεν ανανεόνονται κάθε χρόνο.  Για να καταλάβεις η U2413 που έχω ακόμη δεν έχει βγει μοντέλο που να την αντικαθιστά.

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2412m.htm

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Gizmox είπε

Επιμένεις φιλε σε αυτη ε; Βλεπω οτι εχει καποιες διαφορες η HP προς το καλυτερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν περάσει από τα μάτια μου πολλά Dell monitors. Κάποια στιγμή είπα να αλλάξω γιατί το χάλασε η Dell και σε ποιότητα και σε τιμές.

Η HP και ειδικά η σειρά elite συναγωνίζεται άνετα τις Dell.

Η e243i και μόνο η διαφορά των 120 pixels που έχει (1920x1200) είναι σημαντική για photo editing συν η ποιότητα του Panel που λογικά είναι ίδιο με αυτό που φοράνε και οι Dell γιατί δεν είναι τα κλασικά 1920x1080 που είναι σε mass production.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Gizmox είπε

Έχουν περάσει από τα μάτια μου πολλά Dell monitors. Κάποια στιγμή είπα να αλλάξω γιατί το χάλασε η Dell και σε ποιότητα και σε τιμές.

Η HP και ειδικά η σειρά elite συναγωνίζεται άνετα τις Dell.

Η e243i και μόνο η διαφορά των 120 pixels που έχει (1920x1200) είναι σημαντική για photo editing συν η ποιότητα του Panel που λογικά είναι ίδιο με αυτό που φοράνε και οι Dell γιατί δεν είναι τα κλασικά 1920x1080 που είναι σε mass production.

Μαλλον αυτη θα παρω να τελειωνω. Ετσι οπως το θετεις το πραμα. Θα ακυρωσω την Dell το πρωι και ελπιζω να μεινω ευχαριστημενος.

Επεξ/σία από giorgos1966
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 12/8/2018 στις 7:11 ΜΜ, giorgos1966 είπε

Μαλλον αυτη θα παρω να τελειωνω. Ετσι οπως το θετεις το πραμα. Θα ακυρωσω την Dell το πρωι και ελπιζω να μεινω ευχαριστημενος.

Καλημερα.Τελικα πηρα αυτην https://www.skroutz.gr/s/13693430/HP-EliteDisplay-E243i.html και οι πρωτες εντυπωσεις πολύ καλες, βάσει της προηγουμενης που ειχα. Πιο ζωντανα χρωματα (βασικα αυτο με ενδιαφερει) και desing τελειο. Απο μία πρωτη ρυθμιση που εκανα χαμήλωσα τη φωτεινότητα στο 50% και αυξησα το contrast  στο 85%. Στο προγραμα που εχει τι αλλο να ρυθμίσω για βελτιστη (όσο γίνεται) απόδοση εικόνας; Και ένα δεύτερο ερώτημα ειναι εαν πρεπει να αγορασω καλωδιο hdmi για σύνδεση. Θα ειναι καλύτερα από το vga; Ευχαριστω.

 

 

Στιγμιότυπο οθόνης (24).png

Επεξ/σία από giorgos1966
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...