Προς το περιεχόμενο

Νέο κινητό με χαμηλό sar


blazar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά.

Θέλω να πάρω ένα κινητό, το οποίο να έχει καλά χαρακτηριστικά, αλλά να έχει όσο το δυνατόν χαμηλότερο sar.
Μπορείτε να μου προτείνεται γενικά κάποια κινητά, αλλά και ποιο κινητό έχει τον χαμηλότερο δείκτη sar, σε κεφάλι και σώμα;

Η αξία των κινητών να είναι πάνω από 300€ και μέγεθος οθόνης πάνω από 5,5".
Ευχαριστώ.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το G6 το είδα και εγώ. Γενικά καλούτσικο μου φάνηκε. Απλά δεν εμπιστεύομαι την LG.

Για samsung κοίταγα και εγώ, αλλά είδα πως το sar στο σώμα στα περισσότερα είναι γύρω στο 1.35 και απογοητεύτηκα.

Κάτι με χαμηλότερο δεν παίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ασχολουμαι με το SAR μιας και ο τροπος μετρησης του δεν αντιπροσωπευει την συνηθη χρηση αλλα την μεγαλυτερη τιμη που μπορει να εχει στην χειροτερη περιπτωση δυνατης συνδεσης. Αυτο ειναι πολυ σχετικο και πολυ αδικο μιας και αρκετες συσκευες οπως ξερετε εχουν καλυτερη συνδεση απο αλλες κατι που μπορει να επιτευχθει ειτε με καλυτερες κεραιες ειτε και με παροχη επιπλεον ισχυος στο κυκλωμα συνδεσης. Οποτε στο ιδιο σημειο μπορει η μια συσκευη να μην εχει σημα και να μην μιλας (αρα μηδεν SAR) και η αλλη να εχει σημα και να μιλας αλλα με καπως πιο μεγαλο SAR. Θα προτιμησω την δευτερη μιας και οι σχετικες μετρησεις του SAR (που ουτως η αλλως ειναι κατω απο τα μεγιστα επιτρεπομενα) μειωνονται δραματικα μολις η συσκευη απομακρυνθει ελαχιστα απο το σωμα μας (το SAR  μετριεται με την συσκευη κολλημενη πανω μας και σε φουλ συνδεση). Γενικα θεωρω τον τροπο μετρησης και συγκρισης SAR αδικο και μη αντιπροσωπευτικο και δεν ασχολουμαι. Δικο σας θεμα εαν θελετε να το λαμβανετε σοβαρα υποψην.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, blazar είπε

Καλησπέρα παιδιά.

Θέλω να πάρω ένα κινητό, το οποίο να έχει καλά χαρακτηριστικά, αλλά να έχει όσο το δυνατόν χαμηλότερο sar.
Μπορείτε να μου προτείνεται γενικά κάποια κινητά, αλλά και ποιο κινητό έχει τον χαμηλότερο δείκτη sar, σε κεφάλι και σώμα;

Η αξία των κινητών να είναι πάνω από 300€ και μέγεθος οθόνης πάνω από 5,5".
Ευχαριστώ.
 

Το G6 βλέπω στο πρότειναν ήδη.

Μετά πας στο Galaxy S7(0.41 W/kg (head)     0.62 W/kg (body)  )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάτω από 1 λίγο δύσκολο.

Μπορείς να δεις και το Google Pixel.

Είναι παλιό (2016)αλλά και αυτό έχει χαμηλό sar(0.33 W/kg (head)     0.61 W/kg (body)    )

Και ένα ποστ για το sar

 

Επεξ/σία από saruman123
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...