Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Redmi Note 5


Penguin95

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ειναι θεμα αν με καλυπτει αλλα ως νεα συσκευη αν αξιζει σε σχεση με το 4x....Γνωμες θελω!

Δεν λεω πιο ειναι καλυτερο αλλα αν αξιζει η μεταβαση του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυτερο ειναι απλα σε μερικους τομεις μπορει να χει παρομοιες επιδοσεις οποτε αμα θες να βελτιωσεις την εμπειρια σου στους συγκεκριμενους τομεις (πχ μπαταρια) να μην δεις τρομερη βελτιωση. Εχει καλυτερη καμερα σιγουρα παντως οπως και επεξεργαστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν διαθέτεις το μαρούλι και δεν σε καλύπτει πια το Note 4x άλλαξε το.....
εγώ 1,5 χρόνο με το Note 4x δεν έχω κανένα παράπονο και δεν θα το άλλαζα τώρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Μετάβαση από Redmi Note 3 Pro σε Redmi Note 5 αξίζει; Με το 3αρι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από θέμα επιδόσεων, στις εφαρμογές που δουλεύω πάει σφαίρα, η μπαταρία εξαιρετική ωστόσο είμαι αρκετά απογοητευμένος από την κάμερα η οποία αντικατέστησε την πολύ καλή του Lenovo K910. O λόγος που σκέφτομαι την αλλαγή είναι γιατί έχει ραγίσει η οθόνη (παρ όλα αυτά είναι πλήρως λειτουργικό) ωστόσο σίγουρα θέλω βελτιωμένη κάμερα οπότε αυτό είναι που με καίει περισσότερο. Να δώσω παραπάνω από 160-170€ δε θέλω γιατί παίζει να σπάσει και αυτό κάποια στιγμή οπότε θέλω να κινηθώ σε αυτό το budget.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/9/2018 στις 7:06 ΜΜ, 1988panos2171 είπε

Μετάβαση από Redmi Note 3 Pro σε Redmi Note 5 αξίζει; Με το 3αρι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από θέμα επιδόσεων, στις εφαρμογές που δουλεύω πάει σφαίρα, η μπαταρία εξαιρετική ωστόσο είμαι αρκετά απογοητευμένος από την κάμερα η οποία αντικατέστησε την πολύ καλή του Lenovo K910. O λόγος που σκέφτομαι την αλλαγή είναι γιατί έχει ραγίσει η οθόνη (παρ όλα αυτά είναι πλήρως λειτουργικό) ωστόσο σίγουρα θέλω βελτιωμένη κάμερα οπότε αυτό είναι που με καίει περισσότερο. Να δώσω παραπάνω από 160-170€ δε θέλω γιατί παίζει να σπάσει και αυτό κάποια στιγμή οπότε θέλω να κινηθώ σε αυτό το budget.

Φίλε μου αν με το Redmi Note 3 είσαι ευχαριστημένος τότε με το Redmi Note 5 θα μείνεις γοητευμένος!

Το κινητό φυσάει και απο επεξεργαστική ισχύ και απο μπαταρία και φυσικά και απο κάμερα

αφού είναι πολύ καλύτερη απο πολλά ανώτερα μοντελά ακόμα και της ίδιας της Xiaomi

και συν τις άλλοις, θα έχει περισσότερο μελλον απο πλευράς αναβαθμίσεων.

Κατα την δική μου άποψη, αξίζει η μετάβαση :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφορα εχουν αλλα εαν δεν ειναι κατι που σου λειπει πολυ απο αυτο που εχεις δεν βλεπω τον λογο να αλλαξεις. Η Xiaomi βγαζει νεα τηλεφωνα καθε 2-3 μηνες. Παντα θα υπαρχει καλυτερο. Αγορασε οταν το εχεις αναγκη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι και η φαγούρα πολλές φορές που έχουμε στο χέρι, και εγώ 1 νους χρόνου ήταν το redmi pro και με κάλυπτε σε όλα, όταν είδα το meizu δεν μπόρεσα να αντισταθώ.

Για μένα αξίζει η μετάβαση, πούλα το παλιό και προχωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που μου λείπει στι RN 3 είναι η κάμερα. Δε θα σκεφτόμουν βέβαια καν να το αλλάξω αλλά όπως είπα έχει ραγίσει η οθόνη (ωστόσο λειτουργεί κανονικά) οπότε ξεκινάνε οι σκέψεις και επειδή δε θέλω να δώσω πάνω από 150-170€ (γιατί θα ξανασπάσει 😛 ) σκεφτόμουν το 5αρι αλλά μη τη φάω πάλι με την κάμερα γιατί να πω την αλήθεια δε την περίμενα τόσο χάλια στο 3 ενώ η απάντηση που πάντα παίρνω είναι : ''μην περιμένεις με 150€ να βγάζεις καλές φωτογραφίες'' :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, 1988panos2171 είπε

Αυτό που μου λείπει στι RN 3 είναι η κάμερα. Δε θα σκεφτόμουν βέβαια καν να το αλλάξω αλλά όπως είπα έχει ραγίσει η οθόνη (ωστόσο λειτουργεί κανονικά) οπότε ξεκινάνε οι σκέψεις και επειδή δε θέλω να δώσω πάνω από 150-170€ (γιατί θα ξανασπάσει 😛 ) σκεφτόμουν το 5αρι αλλά μη τη φάω πάλι με την κάμερα γιατί να πω την αλήθεια δε την περίμενα τόσο χάλια στο 3 ενώ η απάντηση που πάντα παίρνω είναι : ''μην περιμένεις με 150€ να βγάζεις καλές φωτογραφίες'' :lol:

Σε κάμερα θα δεις διαφορά κυρίως στο βράδυ.Στην μέρα οι διαφορές δεν είναι χαοτικες.Σαν σύνολο εκτός καμερας πάνω κάτω είναι ίδια.Υπαρχουν και τα δύο οπότε αν θες κάτι συγκεκριμένο μου λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/9/2018 στις 12:59 ΜΜ, 1988panos2171 είπε

Αυτό που μου λείπει στι RN 3 είναι η κάμερα. Δε θα σκεφτόμουν βέβαια καν να το αλλάξω αλλά όπως είπα έχει ραγίσει η οθόνη (ωστόσο λειτουργεί κανονικά) οπότε ξεκινάνε οι σκέψεις και επειδή δε θέλω να δώσω πάνω από 150-170€ (γιατί θα ξανασπάσει 😛 ) σκεφτόμουν το 5αρι αλλά μη τη φάω πάλι με την κάμερα γιατί να πω την αλήθεια δε την περίμενα τόσο χάλια στο 3 ενώ η απάντηση που πάντα παίρνω είναι : ''μην περιμένεις με 150€ να βγάζεις καλές φωτογραφίες'' :lol:

Εγώ πριν το note 5 είχα το 4. Ε μεγάλη διαφορά των δύο κινητών. Επιδόσεις, οθόνη και κυρίως στην κάμερα.. τεράστια διαφορά και στις 2 κάμερες.

Αξίζει σίγουρα η μετάβαση στο note 5, απλα γνώμη μου πάρε το μοντέλο με τα 4gb ram.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...