Προς το περιεχόμενο

Καμερα smartfhone για youtube video


takossss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια εχω ενα καναλι στο youtube και ενδιαφερομαι να αγορασω καινουρια καμερα τυπου gobro δεν με ενδιαφερη αν ειναι απομιμιση η κινεζικη απλα θελω να κανει αριστα την δουλεια της τουλαχιστων στα 1080p, αλλα την ιδια στηγμη θελω να αγορασω και καινουριο smartfhone αλλα τα χρηματα που διαθετω ειναι μεχρη 800-900 ευρω το πολυ, υπαρχη καμια προταση ωστε να με καληπτει και στης δυο περιπτωσεις για smartfhone η ειναι βλακεια η ιδεα μου, παρακαλω αν εχετε να μου προτινετε κατι θα σας ειμαι ευγνωμων σκευτομαι για το google pixel2 xl

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Google pixel δεν έχει υποστήριξη στην Ελλάδα επίσημη παρά μόνο ότι δώσει το μαγαζί από το οποίο θα αγοράσεις.

Την καλύτερη υποστήριξη στην Ελλάδα την έχει η Samsung Huawei Sony και xiaomi από επίσημους διανομείς της infoquest.

Οι λήψεις θα γίνονται και έξω η μέσα στημένο σε τρίποδο;

Σε 1080 τραβάνε όμορφα βίντεο όλα τα τηλέφωνα πάνω κάτω,από εκεί και πέρα θα χρειαστείς μικρόφωνο (δε γνωρίζω να σε συμβουλέψω σε αυτό) γιατί ο ήχος μέσα από ένα τηλέφωνο δε θα είναι σωστός για να απευθυνθείς στο κοινό.

Γνώμη μου πάρε ένα smartphone το οποίο και θα σου μείνει γιατί εάν το κανάλι πάει καλά (στο εύχομαι) θα χρειαστείς καλύτερο εξοπλισμό εάν σέβεσαι αυτό που κάνεις όπως και να μάθεις περί φωτισμού και editing,εάν πάλι όχι (στο απευχομαι) να μην έχεις δαπανήσει κάποια χρήματα που δε θα χρειάζεσαι.

Οπότε τι ανάγκες από smartphone εχεις;

Υπάρχει μια φόρμα να συμπληρώσεις για την αναζήτηση smartphone.

Μπορεί κάποιος γνωστής να σου δώσει καλύτερη συμβουλή.

Επίσης ας απαντήσει κάποιος που να δουλεύει βίντεο μακράς διάρκειας με το smartphone και αυτό δε ζεσταίνεται.

Εγώ όπως και οι περισσότεροι άντε να τραβήξουμε κάνα 5λεπτο και πολύ λέω.

Υ.γ γιατί δε στέλνεις και το ερώτημα σου στο κανάλι του Ευτύχη Μπλέτσα (μη γελάτε) που είναι πολύ καλό παιδί μιας και όλοι το λένε να σε κατατοπίσει στα αρχικά σου βήματα;

Και οι PC steps ίσως απαντήσουν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ για της πληροφορίες φίλε gorgerapp ειλικρινά  δεν πήγε το μυαλό μου ότι θα εχω και προβλήματα Που παραθετεις είμαι ερασιτέχνης και  Σαφώς και σέβομαι το κανάλι μου γιατι το δυμηουργισα με σκοπό να γίνει μια παρακαταθηκη μου για το μέλλων μου Και όχι αποκλειστικά για social λογους θα ψάξω εξονυχιστικά τα βίντεο του ευτυχή γιατί παρουσιάζει και hardware κατά καιρούς αλλά σίγουρα για να πάει καλύτερα το κανάλι θα είναι απαραίτητος και ο σωστός εξοπλισμός η καλύτερη λύση Πιστεύω θα είναι να τα πάρω χωριστα αν υπάρχουν προτάσεις για hardware καλοδεχουμενες το κανάλι μου λέγεται Love Life Experience και η κάμερα που χρησιμοποιώ είναι η ίδια σε όλα μου τα βίντεο σχεδόν αν δεν σάς κάνει κόπο θα ήθελα την κρητική σας αρνητική η θετική. Παρακαλώ να είστε επιεικής είμαι ερασιτέχνης. 

ευχαριστώ και αναμένω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου το κανάλι εχει πολύ όμορφο περιεχόμενο,ωραία μουσική και πράγματι έστω και ερασιτεχνικά βοηθάει τον άνθρωπο που βλέπει το βίντεο να βρεθεί εκεί.

Βλέπω δεν μιλάς όποτε θες κάτι που να τραβάει σταθερό ποιοτικό βίντεο (καλά κάνεις στα 1080 να μη πιάνει όγκο)

Στα 1080 λοιπόν είτε 30fps είτε 60fps όλες οι συνχρονες ναυαρχίδες αποδίδουν πολύ καλά.

Καλά βίντεο και με καλό stabilizer έχουν τα Sony και ας μην έχουν ois στον φακό.

Θες κάτι που να περνει και SD card για τα backup και να περνάς το περιεχόμενο εύκολα στο PC και γενικά βοηθά.

Μια καλή SD 10class για σωστές ταχύτητες εγγραφής είτε για να γράφει απευθείας εκεί η κάμερα είτε για να τα πηγαίνεις μέτα.

Για μένα από τηλέφωνο αξίζει ένα Sony xz2 και Samsung s9 η s9plus ανάλογα τι θες γιατί έχουν υποστήριξη στην Ελλάδα.

Από εκεί και πέρα όπως είπα παραπάνω ρώτα κανέναν YouTuber μη κολλάς.απευθειας μια ερώτηση.

Σίγουρα καταλαβαίνουν πολλά περισσότερα από εμένα επί του θέματος.

Καλή συνέχεια και φυσικά σαν χόμπι το κανάλι είναι πάρα πολύ καλό.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...