Προς το περιεχόμενο

Honor 10 vs Mi 8 vs Samsung S9


kotsos1983

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα είμαι ανάμεσα κυρίως στο honor 10 και mi 8 απο εξωτερικό πάντα που η διαφορά είναι κάνα 50€ ,βέβαια ενας αποτρεπτικός παράγοντας για εμένα στο mi 8 ειναι το μέγεθος,βλέποντας διάφορα reviews αξιζει να δωσω 200€ παραπάνω να πάω σε s9(οχι το plus) λόγω καλύτερης κάμερας και super amoled οθόνης ;γιατί διαβαζω οτι γενικα τα samsung εμφανιζουν lag ,αντικειμενικά ποιά είναι η γνώμη σας;

Επεξ/σία από kotsos1983
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο βγαίνει το mi8 και το honor έξω και πόσο εδώ;

Εγώ πάνω από 200 ευρώ φίλε μου δε δίνω για αγορά από έξω.

Κάτι να βγει στο κομμάτι θα μείνω χωρίς κινητό ίσως και παραπάνω από μήνα και δε ρισκάρω.

Για το s9 θα πω φυσικά και αξιζει.

Έχει top κάμερα οθόνη ήχο,πουλάει καλά Ελλάδα και έχει μεταπώληση (θα χασεις μεν λιγο αλλά θα βρεις να το δώσεις σε μια μέρα αν θες να αλλάξεις λόγο φαγούρας) έχει το καλύτερο σέρβις στην Ελλάδα (το ξαναγράφω-δινω λεφτά όχι κουκιά και θέλω να νιώθω ότι κάτι υπάρχει πίσω από την αγορά μου).

Εάν είσαι και από αυτούς που δεν αλλάζουν συσκευή τοτε το περνεις και ηρεμείς για χρόνια.

Έχει audio jack έχει SD card , έχει πακέτο καλό το s9.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο aliexpress το honor ξεκιναει 290€(Ελλαδα το πουλανε 350€ ) και το mi 8 340€ (ενω απο Ελλαδα απο 490€) 

Η αλήθεια είναι γενικά δεν αλλάζω συχνά συσκευές αλλα τον τελευταίο χρόνο απο ενα lg bello ll που το ειχα 2 χρονια με έπιασε μια φαγουρα και εχω αλλάξει 4 συσκευές απο iphone 6, iphone SE,xiaomi mi mix 2 και τωρα Lg g6 βεβαια η αλήθεια ειναι τα αγόρασα μεταχειρισμένα σε άριστη κατάσταση αλλά ψάχνω ενα all round κινητό να το κρατήσω για κανα 2αρι χρόνια και το s9 εχω δει οτι πληρεί αυτά που ζητάω αν εξαιρεσεις λιγο την μπαταρία αρκεί να μη μου βγάλει μετά απο λίγο κοληματακια και lags κατι που στα iphone δεν μου ειχε συμβεί   

Επεξ/σία από kotsos1983
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά για το honor δε το συζητώ η διαφορά είναι της πλάκας οπότε πας για αγορά από εδώ.

Επίσης πρόσεξε μη φας κανένα τελωνείο από έξω.

Από banggood με priority port mail είναι σίγουρο ότι δε θα περάσει,για Alli δε ξέρω.

Τον νου σου!!!!!

Έχεις το g6 και σε τρώει ακομα;

Γιατί; σφαίρα είναι και οι κάμερες με ωραίο manual mode και τον wide φακό τα σπάνε!!

Σου είπα την γνώμη μου.τα λεφτά είναι λέφτα, πρόσεχε, κοίτα να έχεις υποστηριξη,θα πάρεις κανένα κομμάτι ελλατωματικο (δε σε γρουσουζευω συμβαίνει) και θα στεναχωριέσαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, kotsos1983 είπε

Απο aliexpress το honor ξεκιναει 290€(Ελλαδα το πουλανε 350€ ) και το mi 8 340€ (ενω απο Ελλαδα απο 490€) τα 200€ τα παραπανω εννοω παντα απο Ελλαδα το samsung S9

Η αλήθεια είναι γενικά δεν αλλάζω συχνά συσκευές αλλα τον τελευταίο χρόνο απο ενα lg bello ll που το ειχα 2 χρονια με έπιασε μια φαγουρα και εχω αλλάξει 4 συσκευές απο iphone 6, iphone SE,xiaomi mi mix 2 και τωρα Lg g6 βεβαια η αλήθεια ειναι τα αγόρασα μεταχειρισμένα σε άριστη κατάσταση αλλά ψάχνω ενα all round κινητό να το κρατήσω για κανα 2αρι χρόνια και το s9 εχω δει οτι πληρεί αυτά που ζητάω αν εξαιρεσεις λιγο την μπαταρία αρκεί να μη μου βγάλει μετά απο λίγο κοληματακια και lags κατι που στα iphone δεν μου ειχε συμβεί   

Μην πάρεις από Alie θα φας τελωνείο τουλάχιστον 100+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξερω μπορει να εκατσε ελλατωματικο σε εμενα γιατι απο τη δευτερη μερα κολλουσε το G6 αλλα γενικα ειμαι ικανοποιημένοςγια τα λεφτα που κανει τωρα ,απο Aliexpress παντα με 22€ με DHL για αποφυγη τελωνείου τελοσπαντων δεν βιαζομαι 

1 ώρα πριν, 26ska είπε

Με το g6 που έχεις, σε τι δεν είσαι ικανοποιημένος; Μου κάνει εντύπωση, γιατί την έχω τη συσκευή και είναι πολύ καλή. 

Απο άποψη αποδοσεων και μονο γιατι με το mi mix 2 που εχει snapdragon 835 τον αμεσως επόμενο εχει τεραστια διαφορα απο άποψη ταχυτητας και lag ,βέβαια μπορει να οφειλεται οτι το lg ειναι 4πυρηνο και το αλλο 8πυρηνο ,τα +2 gb ram οπως και το λειτουργικό και να οφείλεται η διαφορα αυτη,γιατι κατ'αλλα  το lg σε σχεση με το mix 2 σε ολα τα υπολοιπα υπερεχει,καμερες,σχεδιαση,αδιαβροχο,βολικο μεγεθος,audio jack ,χαμηλο sar

 

Επεξ/σία από kotsos1983
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τόσο μεγάλη διαφορά που να δικαιολογεί τα +200 ευρώ του s9 δε θα δεις παρα μόνο εάν τραβάς πολλά βίντεο, όπου εκεί είναι από τα κορυφαία. Αλλιώς honor 10 ,mi8, mix2s θα σε καλύψουν άνετα. Επίσης κοιτάς banggood μόνο. Ούτε Ali ούτε gearbest ούτε τίποτα άλλο.

Επεξ/σία από darkrider93
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε μη κατεβάζεις παπατζες.

Άσε το ελεύθερο να κάνει το σύστημα όπως νομίζει,δε μπορεί να έχει lag το g6 εκτός εάν έχεις κατεβάσει κάτι αχόρταγο η κανένα malware.

Άνοιξε και την καρτέλα προγραμματιστή και κατέβασε η κλείσε τα animation και θα δεις διαφορά.

Δε ξέρω αυτά τα βρωμο UI των κατασκευαστών πόσο lag έχουν!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...