Προς το περιεχόμενο

Αντικατάσταση HDD με καινούργιο


DarkNemessis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω παραγγείλει έναν καινούργιο σκληρό δίσκο για να αντικαταστήσω τον προηγούμενο ο οποίος παρέδωσε πνεύμα και η απορία μου είναι η εξής: απλά αποσυνδέω τον παλιό, συνδέω τον καινούργιο και τέλος μετά περνάω τα Windows? Η χρειάζεται κάτι επιπλέον; να φανταστώ ότι στην 1η εκκίνηση άμα δν βάλω κατευθείαν το cd με τα Windows δν θα βγάλει τίποτα; 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, DarkNemessis είπε

Έχω παραγγείλει έναν καινούργιο σκληρό δίσκο για να αντικαταστήσω τον προηγούμενο ο οποίος παρέδωσε πνεύμα και η απορία μου είναι η εξής: απλά αποσυνδέω τον παλιό, συνδέω τον καινούργιο και τέλος μετά περνάω τα Windows? Η χρειάζεται κάτι επιπλέον; να φανταστώ ότι στην 1η εκκίνηση άμα δν βάλω κατευθείαν το cd με τα Windows δν θα βγάλει τίποτα; 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Κάνεις αυτά που αναφέρεις και ακολουθείς τα βήματα που θα δεις στην οθόνη σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βάλεις το cd και θα ρυθμίσεις στα μπιος να μπουταρει απο το cd. Πιθανότατα δεν χρειάζεται η ρύθμιση γιατί αν δεν βρει δίσκο να μπουτάρει θα ψάξει για cd, αλλά εσύ κάντο.

Αυτό το κάνεις για να περάσεις τα παράθυρα στον καινούριο δίσκο.

Τι δίσκο πήρες; Πως και δεν πήρες ssd;

20 λεπτά πριν, DarkNemessis είπε

Χρειάζεται μαζί με την πρώτη εκκίνηση να έχω βάλει μέσα κ το cd με τα Windows ή δεν είναι απαραίτητο; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ για την απάντηση, έτσι είχα σκοπό να το κάνω! 

Έναν seagate barracuda πήρα ως main σκληρό. Στο μέλλον θα μπει και ssd οπωσδήποτε, απλώς τώρα χρειαζομουν έναν main storage δίσκο. 

Επεξ/σία από DarkNemessis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...