Προς το περιεχόμενο

ακυρωση διαμονης μετα το check-in


Aggeluska

Προτεινόμενες αναρτήσεις

49 minutes ago, mrfan said:

Αφού έγινε επιστροφή χρημάτων, έγινε και ακύρωση της κράτησης. 

Δεν γίνεται να κάνεις review σε ακυρωμένη κράτηση.

Απο οτι ειδα με αφηνει να κανω Αξιολόγηση. Θα τσεκαρω αργοτερα ξανα. Ειναι τρελή βλακεία να μην σε αφηνει... εφοσον εμεινα εκει μια μερα. Ουσιαστικα Ετσι βγαινει κερδισμενος ο ιδιοκτητης του καταλύματος επειδη και πηρε χρηματα για οσες μερες εκατσα εκει και δεν θα χαλασει το rating του με την κριτική μου. Δεν στεκει....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Aggeluska είπε

Απο οτι ειδα με αφηνει να κανω Αξιολόγηση. Θα τσεκαρω αργοτερα ξανα. Ειναι τρελή βλακεία να μην σε αφηνει... εφοσον εμεινα εκει μια μερα. Ουσιαστικα Ετσι βγαινει κερδισμενος ο ιδιοκτητης του καταλύματος επειδη και πηρε χρηματα για οσες μερες εκατσα εκει και δεν θα χαλασει το rating του με την κριτική μου. Δεν στεκει....

Η booking δίνει την δυνατότητα στον ξενοδόχο να χαρακτηρίσει μία κράτηση ως "μη εμφάνιση". Με αυτό τον τρόπο δεν πληρώνει προμήθειες. 

Τώρα, με σένα τι έγινε; Πληρώθηκε για μια διανυκτέρευση, έμεινες δύο, σε έκανε "μη εμφάνιση" και δεν πλήρωσε προμήθεια για καμία.

Ο ξενοδόχος δεν θέλει να κάνεις κριτική διότι, προφανώς, δεν ξέρει τι έχεις σκοπό να γράψεις στην κριτική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κριτική να κανεις.  

Αλήθεια γράφετε πήρα το booking. com πως το παιρνετε έχει αριθμό; 

Bedbugs έχω βρει σε ένα από τα 30 ξενοδοχεία που έχω πάει του booking.  Παρόλα αυτά κοιμήθηκα εκεί 4 μερες

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, mrfan said:

Η booking δίνει την δυνατότητα στον ξενοδόχο να χαρακτηρίσει μία κράτηση ως "μη εμφάνιση". Με αυτό τον τρόπο δεν πληρώνει προμήθειες. 

Τώρα, με σένα τι έγινε; Πληρώθηκε για μια διανυκτέρευση, έμεινες δύο, σε έκανε "μη εμφάνιση" και δεν πλήρωσε προμήθεια για καμία.

Ο ξενοδόχος δεν θέλει να κάνεις κριτική διότι, προφανώς, δεν ξέρει τι έχεις σκοπό να γράψεις στην κριτική.

Με αφησε να καμω μια συντομη κριτική και για πληρη κριτηκη μ λεει οτι θα μ στειλει κ καλα λινκ ο ιδιοκτητης για να καμω μετα το τσεκ αουτ. Σιγα μην μ στειλει...

 

23 minutes ago, Zerg13 said:

Κριτική να κανεις.  

Αλήθεια γράφετε πήρα το booking. com πως το παιρνετε έχει αριθμό; 

Bedbugs έχω βρει σε ένα από τα 30 ξενοδοχεία που έχω πάει του booking.  Παρόλα αυτά κοιμήθηκα

24 minutes ago, Zerg13 said:

Κριτική να κανεις.  

Αλήθεια γράφετε πήρα το booking. com πως το παιρνετε έχει αριθμό; 

Bedbugs έχω βρει σε ένα από τα 30 ξενοδοχεία που έχω πάει του booking.  Παρόλα αυτά κοιμήθηκα εκεί 4 μερες

Στην αρχη προσπάθησα να παρω τον αριθμο π ξεκιναει με 00800... αλλα δεν γινοταν απο κινητο, θέλει σταθερο. Οποτε πηρα τον αλλο π ξεκινα με +44 . Εφοσον ειμαι ευρωπη κ εχω λεπτα προς ολους μ εφαγε απλα λεπτα προς ολους οποτε κ δεν χρεωθηκα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Aggeluska είπε

Τελικα πηρα στο Booking και τους ενημερωσα για την κατασταση και εστειλα φωτογραφιες και με ενημερωσανε οτι μιλησανε με τον ιδιοκτητη και μου ακυρωσανε την δευτερη διανυκτερευση (ηταν δυο διανυκτερεύσεις συνολικα) και θα παρω τα λεφτα της δευτερης πισω. Θα μου τα δωσει τωρα μετρητα απο οτι με πληροφόρησαν.

Για ποιον λογο δεν μπορουσες να κανεις review? Δεν σε αφηνε η σελιδα;

Για να κάνεις αξιολόγηση πρέπει να είσαι "πελάτης" και όταν δεν μένεις ούτε μια μέρα δεν μπορείς να κάνεις.

Ουσιαστικά βοηθάνε τα ξενοδοχεία να μην παίρνουν κακές κριτικές από τέτοιες περιπτώσεις.

Είχα μπει όμως στο google και τους άφησα εκεί την αξιολόγησή μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, Guerriero4 said:

Για να κάνεις αξιολόγηση πρέπει να είσαι "πελάτης" και όταν δεν μένεις ούτε μια μέρα δεν μπορείς να κάνεις.

Ουσιαστικά βοηθάνε τα ξενοδοχεία να μην παίρνουν κακές κριτικές από τέτοιες περιπτώσεις.

Είχα μπει όμως στο google και τους άφησα εκεί την αξιολόγησή μου.

Πηρα τηλ την booking και τελικα θα με αφησουν κανονικα να κανω review.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Aggeluska είπε

Πηρα τηλ την booking και τελικα θα με αφησουν κανονικα να κανω review.

Λογικό αφού έμεινες μια μέρα, μπορείς να αφήσεις αξιολόγηση. Αν απ΄την αρχή δεν δεχόσουν να μείνεις και έκανες ακύρωση τότε δεν μπορούσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 17/08/2018 at 02:41, Aggeluska said:

270

βρηκα την φωλια τους...

Εκτος απο την μεση βαθμολογια και το ποσοι χρηστες την εχουν διαμορφωσει να κοιτατε παντα τα σχολια αυτων που δωσανε χαμηλη βαθμολογια...Απο εκει βγαινουν τα φιδια συνηθως.

Ειναι αλλο να δινει καποιος αρνητικη επειδη ειχε καει μια λαμπα και δεν του την αλλαξαν την ιδια μερα, κι αλλο να εχουν δωσει 10-20 ατομα σχολιο για βρωμα, ζωυφια, μη συνεργασιμο ιδιοκτητη κλπ. Εκει καταλαβαινεις οτι υπαρχει θεμα κι ας ειναι overall θετικη η αξιολογηση των υπολοιπων.

Μην ξεχνατε οτι καποιοι ιδιοκτητες γλυφουν τους επισκεπτες , ενιοτε δινουν και ανταλλαγματα, για μια θετικη αξιολογηση στην εκαστοτε πλατφορμα. Αυτοι που το κανουν προφανως ειναι αυτοι που διατηρουν τρωγλες...Γιαυτο , και παλι, μεγαλη προσοχη στις αρνητικες κριτικες, ακομα κι αν αυτες ειναι φαινομενικα μικρο ποσοστο.

Επεξ/σία από YourTrueLegend
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μας εχουν παρακαλεσει πολλες φορες να μην κανουμε αρνητικη αξιολογιση, ειτε με υλικα αγαθα, ειτε προφορικα. Μου εχουν χαρισει προϊοντα, ποτα, πρωϊνα..γιατι δεν ηταν τα πραγματα οπως επρεπε, υποφερτες παραλειψεις παντα.

ΠΟΤΕ ομως σε τετοιο χαλι που περιγραφει ο ΤS. Αυτο δεν εξαγοραζεται...

Επεξ/σία από Zerg13
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν και έχουν περάσει χρόνια, είχα κλείσει μέσω booking ένα δωμάτιο στο Πευκοχώρι Χαλκιδικής. Φτάνουν εκεί οι 2 φίλοι μου (εγώ έφυγα με επόμενο λεωφορείο και άργησα λίγο) και τους λέει ότι δεν έχει κράτηση στο όνομα μου. Φτάνω, μου λέει και μηνύματα έστειλα, και τηλέφωνα. Τελικά μας έβαλα για ένα βράδυ σε δωμάτιο στο υπόγειο που θα είχε για αυτό τον λόγο, και μετά μας ανέβασε. Τα λεφτά τα πήρε στο χέρι. Μου ζήτησε να μην αφήσω αρνητική, αλλά την γαμ*σα. Μετά με πήρε 2 τηλ, και στο 1 που σήκωσα μου ζήτησε τον λόγο και μπλόκαρα τον αριθμό της αργότερα. 

 

Η υποψία μου? Ακυρώνει κρατήσεις από booking για να μην δώσει προμήθεια 

Επεξ/σία από overpower
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημασταν απλα ατυχοι... οπως ειπα ειχε πολυ υψηλη βαθμολογια, rating 9 και συνηθως κοιταμε τα reviews π ειναι στα αγγλικά γιατι ειναι εκατονταδες φορες περισσοτερα απο αυτα σε αλλες γλωσσες, συμπεριλαμβανομενου και της τοπικής γλωσσας. και στα αγγλικα σχολια ακομα κ σε αυτα με χαμηλη Βαθμολογία δεν ελεγε κατι για κατσαριδες...Μετα το περιστατικο μπηκαμε να ψαξουμε περισσοτερο κ διαβασαμε και τα σχολια π ηταν στην τοπικη γλωσσα π ηταν λιγοτερα απο 10 και βρηκαμε 3 σχολια π λεγανε για κατσαρίδες. Ημασταν απλα ατυχοι π κανεις σε αγγλικο σχολιο δεν ειχε γραψει κατι για κατσαριδες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...