Προς το περιεχόμενο

σπουδες πληροφορικης ΕΑΠ η ΠαΜακ?


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο..Εχω τελειωσει κατι ασχετο αλλα θελω να σπουδασω πληροφορικη. Σιγουρα Παμακ η Απθ ειναι καλυτερα, αλλα με κατατακτηριες ποσες οι πιθανοτητες μου? Εαπ απτην αλλη ειναι πιο γενικο πτυχιο, γραφεσαι απλα,αλλα πληρωνεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για μένα όχι ΠΑΜΑΚ για πληροφορική, δεν είναι πολύ καλό σε αυτό τον τομέα.  

Εφόσον έχεις ήδη ένα πτυχίο, αν δεν έχεις κλίση στην πληροφορική ή στα μαθηματικά, για μένα καλύτερα μην πας σε τέτοια σχολή. Δεν θα σου προσφέρει τίποτα.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, GenesisX είπε

Για μένα όχι ΠΑΜΑΚ για πληροφορική, δεν είναι πολύ καλό σε αυτό τον τομέα. 

 

Όντως το ΠΑΜΑΚ ειναι στα οικονομικά πολύ δυνατό. Το ΕΑΠ ειναι καλό και δεν σου δεσμεύει και τον χρονο σου...το ρεγουλάρεις εσύ οπως θέλεις το πρόγραμμα. Το οτι ειναι γενικο δεν πειράζει...ούτως ή αλλως μετά ένα μεταπτυχιακό σε αυτό που θες θα σου δώσει την εξειδίκευση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Βασίλης_29 είπε

Στον τίτλο γράφεις ΕΑΠ, ενδιαφέρεσαι για ΑΠΘ ή ΕΑΠ; 

οχι, ΕΑΠ. αν ημουν μεταξυ απθ η παμακ θα ηταν ευκολη επιλογη. το εαπ ειναι διαφορετικο οποτε μπαινουν πολλα μετρα συγκρισης

10 ώρες πριν, GenesisX είπε

Για μένα όχι ΠΑΜΑΚ για πληροφορική, δεν είναι πολύ καλό σε αυτό τον τομέα.  

Εφόσον έχεις ήδη ένα πτυχίο, αν δεν έχεις κλίση στην πληροφορική ή στα μαθηματικά, για μένα καλύτερα μην πας σε τέτοια σχολή. Δεν θα σου προσφέρει τίποτα.

Δεν σπουδαζουμε μονο για να μας προσφερει κατι υλικο το πτυχιο. Ουτε μονο αν εχουμε κλιση καπου. 

Σπουδαζεις γιατι σου αρεσει κατι. Γιατι εχεις χρονο. Γιατι σου αρεσει να μαθαινεις. Γιατι απλα γουσταρεις. Γιατι..γιατι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορείς να παρακάμψεις την συμβουλή μου. Θα την θυμηθείς όμως πάλι σε 2-3 χρόνια που θα έχεις παρατήσει την σχολή ή όταν πάρεις ένα πτυχίο χωρίς αντίκρυσμα.

Αν δεν παίζει ρόλο η κλίση σε ένα αντικείμενο... τότε τι παίζει; Δεν μιλάμε για πτυχίο ιστορίας αλλά για πληροφορική που παίρνεις το πτυχίο και  η γνώση που έχεις αποκτήσεις ξεπερνιέται πριν καν τελειώσεις.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, GenesisX είπε

Μπορείς να παρακάμψεις την συμβουλή μου. Θα την θυμηθείς όμως πάλι σε 2-3 χρόνια που θα έχεις παρατήσει την σχολή ή όταν πάρεις ένα πτυχίο χωρίς αντίκρυσμα.

Αν δεν παίζει ρόλο η κλίση σε ένα αντικείμενο... τότε τι παίζει; Δεν μιλάμε για πτυχίο ιστορίας αλλά για πληροφορική που παίρνεις το πτυχίο και  η γνώση που έχεις αποκτήσεις ξεπερνιέται υπα

3 λεπτά πριν, xoriatisa είπε
18 λεπτά πριν, GenesisX είπε

Μπορείς να παρακάμψεις την συμβουλή μου. Θα την θυμηθείς όμως πάλι σε 2-3 χρόνια που θα έχεις παρατήσει την σχολή ή όταν πάρεις ένα πτυχίο χωρίς αντίκρυσμα.

Αν δεν παίζει ρόλο η κλίση σε ένα αντικείμενο... τότε τι παίζει; Δεν μιλάμε για πτυχίο ιστορίας αλλά για πληροφορική που παίρνεις το πτυχίο και  η γνώση που έχεις αποκτήσεις ξεπερνιέται υπα

αν την παρατησω την παρατησα. δεν ειναι και τοσο τρομερο. τουλαχιστον θαχω προσπαθησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ΕΑΠ πάντως θέλει πολλή προσπάθεια για να πάρεις το πτυχίο σε 4 χρόνια. Πολλές ώρες και δεν ξέρω τελικά αν έχει και αντίκρυσμα. Θεωρώ πως η εφαρμοσμένη στο ΠΑΜΑΚ θα βγει και πιο εύκολα και πολύ πιο οικονομικά (αν βρίσκεσαι στη Θεσσαλονίκη). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H πρώτη ερώτηση είναι αν αγαπάς την Πληροφορική και θες να ασχοληθείς ή απλά αν θες για επαγγελματική αποκατάσταση.

Σκέψου όμως ότι Πληροφορική != Υπολογιστές. Η Πληροφορική προϋπήρχε των υπολογιστών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληροφορική ΕΑΠ? Για πολύ δυνατούς φοιτητές με βάσεις στο αντικειμενο και πολυ καλές γνωσεις στα μαθηματικά.Το θετικό του ειναι πως ανάλογα με τις ενοτητες που θα πάρεις στο 4ο έτος, πας για ανάλογη καριέρα. Ειναι περισσότερο μεταπτυχιακό παρά πτυχίο. Εννοείται οτι μπορεις να διδάξεις με το συγκεκριμένο πτυχίο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...