Προς το περιεχόμενο

Wondershare Video Converter Ultimate Review


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σχετικά με τα όσα αναφέρονται περί «διαφόρων» που εγκαθίστανται μαζί με το Video Converter Ultimate, προσωπικά δεν εντόπισα το παραμικρό, τόσο κατά την εγκατάσταση, όσο και μετά. Ψάχνοντας δε online, δε βρήκα κάποια αναφορά περί του αντιθέτου -τουλάχιστον σε αναφορές που έγιναν την τελευταία διετία. Αν κάποιος έχει συγκεκριμένα στοιχεία, ας κάνει έναν κόπο να τα δημοσιεύσει ώστε να διαφωτίσει και τους υπόλοιπους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, Ocelote said:

Σχετικά με τα όσα αναφέρονται περί «διαφόρων» που εγκαθίστανται μαζί με το Video Converter Ultimate, προσωπικά δεν εντόπισα το παραμικρό, τόσο κατά την εγκατάσταση, όσο και μετά. Ψάχνοντας δε online, δε βρήκα κάποια αναφορά περί του αντιθέτου -τουλάχιστον σε αναφορές που έγιναν την τελευταία διετία. Αν κάποιος έχει συγκεκριμένα στοιχεία, ας κάνει έναν κόπο να τα δημοσιεύσει ώστε να διαφωτίσει και τους υπόλοιπους.

https://www.reddit.com/r/software/comments/1e2gav/warning_do_not_install_or_buy_any_wondershare/

To Handbrake δεν μπορώ να καταλάβω πως το δουλεύετε. Σε μένα φτιάχνει βίντεο με πολύ κακή ποιότητα και τεράστιο σε μέγεθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, georgepppo είπε

μην ακούς ιστορίες για αρκούδες όλος ο κόσμος έτσι δουλεύει εκτός απο τους μεγάλους (τουλάχιστον εδώ που η εφορία στα τρώει και η οικονομία είναι δύσκολη)

Δεν είναι ότι ακούω ιστορίες για αρκούδες όπως λες, έχω κατεβάσει και εγώ κατά το παρελθόν, έπαθα και έμαθα! Anyway τα 25-26 ευρώ για το πακετάκι στο humblebundle δεν είναι τίποτα!

Ποιος ο λόγος να ρισκάρει κανείς αφού με 25-26ευρώ μπορεί να κάνει άριστη δουλειά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Ocelote είπε

Αυτό είναι πέντε χρόνια πριν.

Εγω χρησιμοποιω το wonderShare filmora, και δεν εχω παρατηρησει κατι περιεργο να εχει εγκαταστησει στον υπολογιστη μου.

θελω να δοκιμασω το Premiere καποια στιγμη, αλλα δεν εχω βρει το χρονο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, tempes είπε

Τι προτείνεις δηλαδή;

 

16 λεπτά πριν, Ocelote είπε

Αυτό είναι πέντε χρόνια πριν.

ετσι νομιζα και εγω και πριν 3-4 μηνες το εγκατέστησα πάλι και μια απο τα ίδια ....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, alikara είπε

ετσι νομιζα και εγω και πριν 3-4 μηνες το εγκατέστησα πάλι και μια απο τα ίδια ....

Θα το ξανακοιτάξω ακόμα πιο επισταμένα για να είμαστε σίγουροι διότι, σου λέω, ως τώρα αν και έψαξα δεν έχω παρατηρήσει κάτι. Τι είχες δει εσύ; Κάποιο συγκεκριμένο malware, app ή service που δεν έλεγε να βγει με τίποτα, έστελνε δεδομένα ή κατανάλωνε πόρους συστήματος;

 

.tnx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Ocelote είπε

Θα το ξανακοιτάξω ακόμα πιο επισταμένα για να είμαστε σίγουροι διότι, σου λέω, ως τώρα αν και έψαξα δεν έχω παρατηρήσει κάτι. Τι είχες δει εσύ; Κάποιο συγκεκριμένο malware, app ή service που δεν έλεγε να βγει με τίποτα, έστελνε δεδομένα ή κατανάλωνε πόρους συστήματος;

.tnx

ναι αλλά δεν θυμάμαι να σου πω λεπτομέρειες..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Ocelote είπε

Σχετικά με τα όσα αναφέρονται περί «διαφόρων» που εγκαθίστανται μαζί με το Video Converter Ultimate, προσωπικά δεν εντόπισα το παραμικρό, τόσο κατά την εγκατάσταση, όσο και μετά. Ψάχνοντας δε online, δε βρήκα κάποια αναφορά περί του αντιθέτου -τουλάχιστον σε αναφορές που έγιναν την τελευταία διετία. Αν κάποιος έχει συγκεκριμένα στοιχεία, ας κάνει έναν κόπο να τα δημοσιεύσει ώστε να διαφωτίσει και τους υπόλοιπους.

Δυστυχως δεν εχω κρατησει video να σου δειξω τι τραβηξα να απεγκαταστησω το προγραμμα τους. Δεν με αφηνε.

Και στο Internet τοτε ειχα βρει πολλες σχετικες αναφορες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, comfuzio είπε

Δεν είναι ότι ακούω ιστορίες για αρκούδες όπως λες, έχω κατεβάσει και εγώ κατά το παρελθόν, έπαθα και έμαθα! Anyway τα 25-26 ευρώ για το πακετάκι στο humblebundle δεν είναι τίποτα!

Ποιος ο λόγος να ρισκάρει κανείς αφού με 25-26ευρώ μπορεί να κάνει άριστη δουλειά; 

δεν είναι τα 25-30 ευρώ είναι τα 1000 τον χρόνο για την σουίτα της κάθε εταιρείας για επαγγελματικά προγράμματα, και όταν βγάζεις πχ 600 ευρώ απο αυτό τον μήνα και η εφορία σου κρατάει το 40% συνολικά απο φπα και άλλους φόρους ε δεν σε παίρνει να τα έχεις και γνήσια να σου μείνει και κάτι αλλιώς πήγαινε σερβιτόρος πιο πολλά θα βγάζεις με τα φιλοδορήματα και δεν θα είσαι πάνω απο μια οθόνη, δεν λέω να έχεις ένα μεγάλο γραφείο που αναλαμβάνει μεγάλες δουλειές και κάνεις κάποιον μεγάλο τζίρο αλλά για μικροδουλειές πχ που κάνω εγώ δηλαδή 3-4 το χρόνο της τάξεως των 100-200 ευρώ είναι μονόδρομος τέτοιες λύσεις.

ακόμα και το σύστημα που δουλεύω δεν αξίζει να το δυναμώσω για την δουλειά που κάνω γιατί βγάζω ψίχουλα προς το παρόν , σκέψου είχα i5 2400 και χάλασε η μητρική και πήγα σε ryzen 2200g ούτε καν πήγα σε κάτι πιο δυνατό μιας και με καλύπτει μια χαρά.

 

Επεξ/σία από georgepppo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, georgepppo είπε

δεν είναι τα 25-30 ευρώ είναι τα 1000 τον χρόνο για την σουίτα της κάθε εταιρείας για επαγγελματικά προγράμματα, και όταν βγάζεις πχ 600 ευρώ απο αυτό τον μήνα και η εφορία σου κρατάει το 40% συνολικά απο φπα και άλλους φόρους ε δεν σε παίρνει να τα έχεις και γνήσια να σου μείνει και κάτι αλλιώς πήγαινε σερβιτόρος πιο πολλά θα βγάζεις με τα φιλοδορήματα και δεν θα είσαι πάνω απο μια οθόνη, δεν λέω να έχεις ένα μεγάλο γραφείο που αναλαμβάνει μεγάλες δουλειές και κάνεις κάποιον μεγάλο τζίρο αλλά για μικροδουλειές πχ που κάνω εγώ δηλαδή 3-4 το χρόνο της τάξεως των 100-200 ευρώ είναι μονόδρομος τέτοιες λύσεις.

ακόμα και το σύστημα που δουλεύω δεν αξίζει να το δυναμώσω για την δουλειά που κάνω γιατί βγάζω ψίχουλα προς το παρόν , σκέψου είχα i5 2400 και χάλασε η μητρική και πήγα σε ryzen 2200g ούτε καν πήγα σε κάτι πιο δυνατό μιας και με καλύπτει μια χαρά.

Είμαστε και οι 2 off-topic :P το άρθρο είναι για video converter και όχι για video editor, υπάρχει ένα club εδώ για video editing ας πάμε εκεί την ενδιαφέρουσα αυτή κουβέντα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, QuitLife είπε

Δυστυχως δεν εχω κρατησει video να σου δειξω τι τραβηξα να απεγκαταστησω το προγραμμα τους. Δεν με αφηνε.

Και στο Internet τοτε ειχα βρει πολλες σχετικες αναφορες. 

Δοκίμασα να απεγκαταστήσω ό,τι πρόγραμμα εγκατέστησα στον υπολογιστή μου για τις ανάγκες των reviews και απεγκαταστάθηκε μια χαρά χωρίς κανένα πρόβλημα -και χωρίς να αφήσει κάποιο κατάλοιπο. Θα παρακολουθήσω τη λειτουργία του συστήματος πάντως και θα επανέλθω αν προκύψει κάτι διαφορετικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...