Προς το περιεχόμενο

εργασια σαν φοιτητης


mitc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα σας,καταρχας αν το θεμα ειναι ασχετο με το φορουμ ας κατεβει....Θα ηθελα την αποψη σας για να με προσανατολισετε  στο που περιπου να ψαξω δουλεια.Λογω του οτι σπουδαζω και εχω και καποια αλλες ασχολιες ο χρονος μου ειναι ελευθερος μονο τα πσκ(παρασκευη-σαββατο-κυριακη).Το μονο που δεν θα ηθελα ειναι να κανω κατι τρομερα εξαντλιτικο.Τα χρηματα δεν με απασχολουν τοσο καθως το κανω απλα για ενισχυση.σας ευχαριστω για τον χρονο σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καφέ, μπαρ, σέρβις διανομή ή αν γίνεται κάτι πάνω στο αντικείμενο πχ αν σπουδάζεις κάτι σε πληροφορική να απασχοληθείς σε κάποια αντίστοιχη επιχείρηση part time.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντίθετα σε αυτό που ζητά ο ts, αλλά άποψή μου είναι αν δεν είναι μεγάλη μεγάλη μεγάλη ανάγκη τα χρήματα μην ασχοληθείς.

Επειδή κι εγώ το είχα ψάξει πριν κάμποσο καιρό, καταλαβαίνω πως είναι πολύ δύσκολο να βρεθεί κάτι, σχεδόν αδύνατο να βρεθεί κάτι αξιοπρεπές που να μην νιώθεις αβεβαιότητα και εκμετάλλευση. Αν βρεις κάτι θα είναι του τύπου φυλλάδια (δεν το συζητώ καν), σέρβις σε κάποιο μαγαζί (λίγο δύσκολο για ΠΣΚ μόνο) ή ανάλογα με το αντικείμενο της σχολής σου ιδιαίτερα.

Ό,τι και αν κάνεις δεν θα μπορέσεις να το χρησιμοποιήσεις στο μέλλον (με το σκεπτικό ότι δεν θα το βάλεις στο βιογραφικό σου) και υπάρχει και ο κίνδυνος να σε πάει πίσω στη σχολή σου. Αν εκτιμάς τα χρήματα που διαθέτουν οι γονείς σου (δεν ξέρω, υποθέτω πως έτσι σπουδάζεις) αξιοποίησέ τα στο έπακρο, στρώσου στο διάβασμα, ασχολήσου με τη σχολή, βγάλε καλούς βαθμούς και βρες μια δουλειά σχετική στο μέλλον. Κρατάω μια πισινή στην περίπτωση που κάνεις ιδιαίτερα (ή εργασίες ή σημειώσεις κλπ) καθώς αυτά μπορούν να σε βοηθήσουν και πέραν των χρημάτων. 

Τα παραπάνω φυσικά με την προϋπόθεση ότι τα χρήματα τα χρειάζεσαι για έξτρα χαρτζιλίκι και δεν είναι ζωτικής σημασίας.

Καλή τύχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αντικειμενο που σπουδαζω ειναι μηχανολογος οχηματων κ οπως ξερετε τα συνεργεια δουλευουν καθημερινες πρωι ισως και μεσημερι,οποτε πιστευω πως ισως ειναι λιγο δυσκολο να παω σε συνεργειο
θα ηθελα να παω σε μια κοινονικη δουλεια η αληθεια ειναι οπως ειπατε καφε κλπ αλλα θα υπαρχει η δυνατοτητα για πσκ μονο; για θεσσαλονικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πηγαινε σε μια περιοχη στην Θεσσαλονίκη με τις περισσοτερες καφετέριες στην σειρα και μπαινε μεσα κ ζητά δουλειά. Μια θα κατσει κ θα σ πουνε να πας για δοκιμαστικο. Επειδη παντως ειμαι κ εγω σε ιδια φαση, το ψιλοσκεφτομαι γτ ναι μεν θα μ αρεσαν τα εξτρα χρηματα αλλα δεν θα ρισκαρω να αφησω εστω κ λιγο την σχολή για να βγαζω 250 τον μηνα εξτρα...

Επεξ/σία από Aggeluska
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...