Προς το περιεχόμενο

Τα Windows 95 γίνονται εφαρμογή και μπορείς να την κατεβάσεις δωρεάν


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξερεις, εγω ειμαι κατα της apple γενικα και των φουμαρων που πουλαει σε 3πλασιες τιμες αλλα εσυ τα ισοπεδωσες ολα.. Κατι εκανε κι ο Σταύρακας..

Επεξ/σία από ZELOMOTH
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, gregory22 είπε

Εδω γελαμε, ο μηχανικος εχει γνωσεις και τον σχεδιαζει και τιν αναθετει για κατασκευη. Ο Jobs ΔΕΝ ειχε γνωσεις το ξαναλεμε ουτε να προγραμματισρι ουτε να σχεδιασει και μην πετατε φουμαρα για ποντικια, γατες και παραθυρα γιατι πυτε εκεινα ανακαλυψε πρωτος ο οραματιστης.

Είτε σου αρέσει είτε όχι ο jobs έφτιαξε τον lisa και τον macintoch,το ipod,τα itunes,το iphone.Τωρα εάν περιμένεις να σου βιδώσει τις βίδες στο iphone που κυκλοφόρησε μάλλον έχεις μπερδέψει κάποια πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, gregory22 είπε

Εδω γελαμε, ο μηχανικος εχει γνωσεις και τον σχεδιαζει και τιν αναθετει για κατασκευη. Ο Jobs ΔΕΝ ειχε γνωσεις το ξαναλεμε ουτε να προγραμματισρι ουτε να σχεδιασει και μην πετατε φουμαρα για ποντικια, γατες και παραθυρα γιατι πυτε εκεινα ανακαλυψε πρωτος ο οραματιστης.

 

28 λεπτά πριν, ZELOMOTH είπε

Ξερεις, εγω ειμαι κατα της apple γενικα και των φουμαρων που πουλαει σε 3πλασιες τιμες αλλα εσυ τα ισοπεδωσες ολα.. Κατι εκανε κι ο Σταύρακας..

Εγω ειμαι apple user και συη δουλεια και στο σπιτι. Σημαινει κατι αυτο; Λεω αυτο που πιστευω συμφωναμε αυτα που εχω μαθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ε ενταξει μωρε... Εισαι και λιγο μΠαοκ και οσο να ΄ναι παιζει κι αυτο τον ρόλο του...😋

Εσυ κραταγες το βεσπάκι στις κερκιδες περυσι?😂😋😂

Επεξ/σία από ZELOMOTH
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν ηταν ο jobs τον apple I ο wozniac θα τον ειχε κρατησει για την παρτη του για να "παιζει".

Υπερβαλλω αλλα καπως ετσι ειναι τα πραγματα. Ο Jobs ειχε καποιες απο τις κορυφαιες ιδεες και με την βοηθεια αλλων τις εφτιαχνε, επειτα ο ιδιος αναλαμβανε να τις "πουλησει" προς τα εξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θυμαμαι τα εβαζες σημερα και σε μια εβδομαδα το πολυ ειχανε κρασαρει και δεν κανανε boot

για τα windows ξεκινησαμε στον  jobs καταλυξαμε παλι ελεος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ZELOMOTH είπε

Ξερεις, εγω ειμαι κατα της apple γενικα και των φουμαρων που πουλαει σε 3πλασιες τιμες αλλα εσυ τα ισοπεδωσες ολα.. Κατι εκανε κι ο Σταύρακας..

7d7cb68f6cf845678f1b16b24eba21e9.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/8/2018 στις 11:46 ΜΜ, Istros είπε

εμεις με dos και δεν ειχαμε καν υπολογιστες στο σχολειο.Διαβαζω τα σχολια και δεν μπορω να καταλαβω πως γινεται να σας ενοχλουν ολα.Το οτι δεν το χρειαζεστε εσεις δεν σημαινει οτι ειναι αχρηστο!

ευγε στον developer Felix Rieseberg μακαρι να ειχαμε και αλλες τετοιες "αχρηστες" εφαρμογες

Είμαι του '86 και το 1997 (όταν δεν υπήρχαν ακόμα υπολογιστές ούτε στις δημόσιες υπηρεσίες!) η μάνα μου που ήταν πρόεδρος του Συλλόγου γονέων και κηδεμόνων του δημοτικού που πήγαινα έφερε φροντιστήριο για μαθήματα πάνω στους υπολογιστές και μαθαίναμε να φτιάχνουμε προγράμματα και παιχνίδια στην GWBASIC. Ερχόταν ένα φορτηγάκι 2-3 φορές την εβδομάδα γεμάτο με pc και τα έστηναν στην τάξη για μάθημα, άλλες εποχές και μετά το τέλος του μαθήματος μας έβαζαν να παίξουμε (bubble bobble, prehistorik 2, golden axe, altered beast, pacman κτλ).

Επεξ/σία από MrHavoC
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, MrHavoC είπε

Είμαι του '86 και το 1997 (όταν δεν υπήρχαν ακόμα υπολογιστές ούτε στις δημόσιες υπηρεσίες!) η μάνα μου που ήταν πρόεδρος του Συλλόγου γονέων και κηδεμόνων του δημοτικού που πήγαινα έφερε φροντιστήριο για μαθήματα πάνω στους υπολογιστές και μαθαίναμε να φτιάχνουμε προγράμματα και παιχνίδια στην GWBASIC. Ερχόταν ένα φορτηγάκι 2-3 φορές την εβδομάδα γεμάτο με pc και τα έστηναν στην τάξη για μάθημα, άλλες εποχές και μετά το τέλος του μαθήματος μας έβαζαν να παίξουμε (bubble bobble, prehistorik 2, golden axe, altered beast, pacman κτλ).

Το bubble bobble το χα λιώσει σε coin-op υπήρχε και κωδικός στη αρχή με τα κουμπιά και το μοχλό για άπειρα κακονακια,γρήγορες φουσκάλες  και γρήγορο ππαπουτσια.Altered best και Golden axe  ομοίως πάλι με τις ώρες στην amiga 500 που είχα.το prehistorik που το θυμηθηκες?φοβερό παιχνίδι το έπαιζα στην amiga.επισης παρόμοια το chuck rock με τον homo sapiens με το ρόπαλο και την κοιλιά!πολλά και φοβερά platform.ποιο να προτοθυμηθω double dragon,Dynamite dux,shinobi,1942,rainbow islands,super wonder boy,gods,lemmings,hurricane,south and north,eye of the beholder,Prince of Persia,bards tale,turri an,shadow beast,monkey island,space quest,Kings quest,Larry,loom, populous,και πολλά άλλα.τοτε μετρουσε το gameplay.λιωναμε με τις ώρες.

αρχείο λήψης.jpeg

220px-Gods_cover.png

Αρχές 89 με amstrad 6128 μετά IBM Compatible 8086 με  κάρτα cga με Ms dos.πηγαιναμε Στουρνάρη και αγοράζαμε δισκετες 3,5 αντιγραφα από τα μαγαζιά εκεί.τοτε το πλαίσιο είχε ένα  γωνιακό  κατάστημα  με 3 υπολογιστές  στη  βιτρίνα  του.Εκεινη την εποχή υπήρχαν καταστήματα με 30 -40 Amiga 500 τις οποίες πλήρωνες με την ώρα και επαιρνες οποίο παιχνίδι ήθελες και έπαιζες.μετα εδώσα το PC και πήρα μια αmiga 500.μετα 286,386

Ωραίες εποχές,

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...