Προς το περιεχόμενο

Παραίτηση


κπαο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους θα μπω κατευθείαν στο Θέμα  εδω Και 1μισι μήνα  (11. Ιουλίου) δουλεύω σε μια αποθήκη με πλακακια (14 ωρες την ημέρα 6 ήμερο) Επειδή μου έκατσε μια δουλειά απο φιλο πιο ξεκούραστη και τα ίδια λευτα περίπου το θεμα ειναι οτι Αύριο τελειώνει η άδεια και επιστρέφω και θελω να φυγω απλά περιμένω να πληρωθώ 31 του μηνα αυριο εγω να μιλησω  στο αφεντικό μου και να του πω οτι θελω να φυγω  προς το τελος της βδομάδας 29' ?  Δικαιούμαι τουλάχιστον τα λευτα μ μεχρι της 29 που θα δουλεύω? Το να παρω 20 ευρώ λιγότερα δεν με πειράζει  αρκει να φύγω περιμένω τα φωτα σας Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι απλα το λεω γτ το μαγαζί ειχε κλείσει λογο καλοκαιριού δεν  ζήτησα εγω να παρω άδεια για αυτο το ρωτάω αν πληρωθώ και της ημερες που ηταν κλειστό γτ αν δεν ηταν θα δουλευα αυτες της ημερες απλα θελω να μαθω αν θα παρω και τα λευτα απτης ημερες αυτες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι λογικό μου ακούγεται. 
Πρόσληψη τώρα, σε 15 μέρες διακοπές για ένα μήνα και μετά παραίτηση και πληρωμή 1,5 μήνα ενώ έχεις δουλέψει 15 μέρες.
Να τον κυνηγήσεις τον π@@στη αν δεν στα δώσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, κπαο είπε

Ναι απλα το λεω γτ το μαγαζί ειχε κλείσει λογο καλοκαιριού δεν  ζήτησα εγω να παρω άδεια για αυτο το ρωτάω αν πληρωθώ και της ημερες που ηταν κλειστό γτ αν δεν ηταν θα δουλευα αυτες της ημερες απλα θελω να μαθω αν θα παρω και τα λευτα απτης ημερες αυτες 

Οχι δεν θα τις πληρωθείς γιατι απλα δεν δικαιούσαι κανονικής αδείας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 26/8/2018 στις 6:30 ΜΜ, NikosKallithea είπε

Οχι δεν θα τις πληρωθείς γιατι απλα δεν δικαιούσαι κανονικής αδείας

τι σημασία έχει πόση άδεια δικαιούται με το ότι ο άλλος θέλει να κλείσει το μαγαζί για καλοκαίρι; φυσικά πρέπει να πληρωθεί αυτές τι μέρες.

 

αυτό θα είχε νόημα αν ο ts πήγαινε και ζητούσε 2 εβδομάδες άδεια και επειδή δεν θα δικαιούταν ούτε 3 θα του έδινε (αν συμφωνούσε ο εργοδότης) άδεια άνευ αποδοχών, αλλά άδεια άνευ αποδοχών με το ζόρι δεν παίζει. αυτός ήταν διαθέσιμος για δουλειά ο άλλος αποφάσισε να του δώσει προκαταβολικά άδεια αφού το κλείνει άρα να πλερώ κανονικά

 

αν συνέχιζε να δουλεύει θα του έλεγε ότι πήρε 10 μέρες άδεια και δεν θα του έδινε άλλες για την υπόλοιπη χρονιά, άρα δεν γίνεται να έχουμε 2 μέτρα και 2 σταθμά 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...