Προς το περιεχόμενο

Η Google ανακάλυψε σοβαρό πρόβλημα ασφαλείας με το Fortnite installer της Epic


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Όπως είπα και παραπάνω, πιστεύω ότι αν το πάρουν χαμπάρι πρώτοι οι χάκερς, διαρρέει αμέσως. Με την σιωπηλή αναμονή, έχεις καλές πιθανότητες να φτιαχτεί πριν το καταλάβει κανείς. 

Έχει κάποια λογική αυτό που λές εάν δεν το χουν βρει ήδη πρώτοι οι χάκερ όπως εδώ και σε πολλές άλλες περιπτώσεις όπου η εταιρεία και οι χρήστες το μαθαίνουν τελευταίοι.οπως λεει και η παροιμια ολοι το χουν τυμπανο και  μεις κρυφο καμαρι.Λογικο να φτιάξουν την τρύπα αλλά πρέπει μετά να το ανακοινώνουν να πάρουν και οι χρήστες τα μέτρα τους.θα ηθελες η συσκευή σου να είναι χακαρισμενη και να το μάθεις μετα από 90 μέρες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 minute ago, Istros said:

σε πολλές άλλες περιπτώσεις όπου η εταιρεία και οι χρήστες το μαθαίνουν τελευταίοι.οπως λεει και η παροιμια ολοι το χουν τυμπανο και  μεις κρυφο καμαρι.

Σίγουρα θα υπάρχουν και τέτοιες περιπτώσεις. Δεν υπάρχει κανόνας. Υποθέσεις κάνουμε, σύμφωνα με όσα έχουμε διαβάσει/καταλάβει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτοχος s9 το κατέβασα, περίμενα πόση ώρα για install k update, έπαιξα 2' κ κατευθείαν delete.

 

Τι παπάρια παιχνιδι. Και ειδικά με τον χειρισμό σε κινητό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, pseira είπε

Κάτοχος s9 το κατέβασα, περίμενα πόση ώρα για install k update, έπαιξα 2' κ κατευθείαν delete.

 

Τι παπάρια παιχνιδι. Και ειδικά με τον χειρισμό σε κινητό...

δεν περίμενε εσένα η Epic.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, blackdeagle είπε

Ποιος ο λόγος να παίζεις αυτή τη βλακείαααααα

Γιατί απαιτεί skills, γρήγορα αντανακλαστικά, είναι πολύ fun to play, δεν είναι pay to win, είναι free, και εγώ από το Xbox μπορώ να παίξω με φίλους μου που παίζουν είτε από πισι είτε από switch είτε από κινητό. Και τα καρτουνιστικα γραφικά του με αυτά τα χρώματα είναι πιο ξεκούραστα στα μάτια από το να παίζεις cs η pubg. 

 

Επειδή δεν είστε καλοί σε κάτι δεν είναι ανάγκη να το κράζετε παραδεχτείτε πως απλα είστε noobια. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

45 λεπτά πριν, pseira είπε

Κάτοχος s9 το κατέβασα, περίμενα πόση ώρα για install k update, έπαιξα 2' κ κατευθείαν delete.

Τι παπάρια παιχνιδι. Και ειδικά με τον χειρισμό σε κινητό...

Όπως έγραψε με χειρισμό απο κινητό είναι πολύ άσχημο... Επίσης στο s9 εμένα μου λαγκαρει αρκετά. 

Από κινητό πάντως πολύ δύσκολο έως αδύνατο να κάνει κάποιος αυτά που είδα ότι γίνονται σε μια μάχη στο fort

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tokyo είπε

Γιατί απαιτεί skills, γρήγορα αντανακλαστικά, είναι πολύ fun to play, δεν είναι pay to win, είναι free, και εγώ από το Xbox μπορώ να παίξω με φίλους μου που παίζουν είτε από πισι είτε από switch είτε από κινητό. Και τα καρτουνιστικα γραφικά του με αυτά τα χρώματα είναι πιο ξεκούραστα στα μάτια από το να παίζεις cs η pubg. 

Επειδή δεν είστε καλοί σε κάτι δεν είναι ανάγκη να το κράζετε παραδεχτείτε πως απλα είστε noobια. :)

Δεν το κράζω ακριβώς,απλά πιστευω οτι υπαρχουν πολυ πιο ωραια games να παιξεις παρα αυτό,δεν ξερω τα παντα απο games αλλά μία εμπειρία την εχω...ο καθενας με το γουστο του βεβαια,εγω πιστευω  νουμπια ειναι αυτοι που το παιζουν το συγκεκριμενο παιχνιδι. (δεν σχολίασα για να κράξω παντως.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Istros είπε

Το θέμα δεν είναι τι γίνεται αλλά δεοντολογικά θα πρέπει να ενημερώνουν αμέσως για να προστατέψουν τους χρήστες.Αυτο πρέπει να ειναι το πρώτο μέλημα και ταυτοχρονα να κλείσουν την τρύπα.

Οχι γιατι το μονο που θα καταφερουν ειναι να ενημερωσουν τους hackers. Την εταιρεια ενημερωνουν για να το φτιαξει πρωτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα 'θελε και τα 'παθε η Epic. Πάντως η κατάσταση στο Google Play έχει βελτιωθεί σημαντικά από πλευράς ασφαλείας ειδικά από τη στιγμή που μπορείς να κάνεις και manual έλεγχο μέσω Google Play Protect. Προσωπικά δεν είχα κανένα θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, blackdeagle είπε

Δεν το κράζω ακριβώς,απλά πιστευω οτι υπαρχουν πολυ πιο ωραια games να παιξεις παρα αυτό,δεν ξερω τα παντα απο games αλλά μία εμπειρία την εχω...ο καθενας με το γουστο του βεβαια,εγω πιστευω  νουμπια ειναι αυτοι που το παιζουν το συγκεκριμενο παιχνιδι. (δεν σχολίασα για να κράξω παντως.)

Πες nooba τον ninja λοιπόν που βγάζει 500.000 χιλιάρικα το μήνα και έχει χορηγό τη redbull και πες pro τους άλλους που παίζουν άλλα παιχνίδια από τα ίντερνετ καφέ της γειτονιάς τους ;)

 

Υπάρχουν άλλα παιχνίδια μα κανένα σαν αυτό. Σαν το CS? Άπειρα. Σαν το PUBG? Άπειρα. Σαν το Battlefield? Άπειρα . Σαν το φορτναιτ κανένα( που να απαιτεί structure buildings, fights, storm κτλπ). 

Επεξ/σία από Tokyo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...