Προς το περιεχόμενο

Ming-Chi Kuo: Το iPhone 6,1-inch (LCD IPS) θα αργήσει να κυκλοφορήσει. Δεν θα υποστηρίζουν Apple Pencil τα νέα iPhone


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Istros είπε

Άσε το ότι δεν υπερασπίστηκε κανείς την apple το βλέπουμε σε κάθε topic που αφορά την apple.Σε κάθε σχόλιο που θα κάνουμε αρνητικό θα μας χαρακτηρίσουν hater,προβληματικους,αν έχουμε πρόβλημα,τι πρόβλημα έχουμε,γιατί το έχουμε,γιατί σχολιάζουμε,γιατί είμαστε κακοί απέναντι στην apple,τα site είναι όλα άκυρα και μεθοδευμενα, καθοδηγούμενα και όλοι συνωμοτουν εναντίων αυτής της αγνης εταιρίας που αποτελεί ειδική κατηγορία.Δεν έχω δει κανέναν άλλο χρηστη άλλης συσκευής εδώ στο insomnia να υπερασπίζεται έτσι την συσκευή που έχει.Ουτε μετοχές να είχατε.

Οκ, το κινητό σου είναι μια μ@@@κια και μισή, υπερτιμολογημένο για αυτά που σου προσφέρει, θα έκανες τη δουλειά σου με 80€ συσκευή, είσαι πρόβατο και εταιρία σε εκμεταλλεύεται.

Δε χρειάζεται καν να απαντήσεις, γιατί έχω δίκιο. Δεν είμαι hater, ούτε έχω πρόβλημα απλά σου παραθέτω την αλήθεια.

2 λεπτά πριν, boulevar είπε

Ολοι σου λενε οτι φυσικα και υπαρχουν αλλα κοστη απλα δεν ειναι οσο υψηλα οσο νομιζεις εσυ.

Επίσης δεν είναι τόσο χαμηλά όσο νομίζεις εσύ. 

Εγώ δεν αναφέρθηκα στο ΥΨΟΣ των εν λόγω εξόδων, παρά μόνο στην ΥΠΑΡΞΗ τους.

Οτι και να λέμε εμείς, την πραγματική πληροφορία την έχουν μόνο οι εταιρίες. Μόνο αυθαίρετες εκτιμήσεις μπορούμε να κάνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 155
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

21 λεπτά πριν, Jimmy08 είπε

΄Όταν γράφεις "η Apple έχει 60% κέρδος από κάθε συσκευή" επειδή το διάβασες σε μια φυλλάδα και το αναπαράγεις, ναι μάλλον είσαι 15 χρονών.

Εμένα δε με νοιάζει τι κόστος έχει και πόσο κέρδος βγάζει. Εσείς ασχολείστε λες και σας παίρνει την πελατεία.

Αφού δεν καταλαβαίνεις είναι φανερό ποιος μπερδεύεται. Και το κερασάκι είναι ότι με θεωρείς πελάτη, επειδή έγραψα κάτι που ισχύει παντού (τιμή - υλικά =/= καθαρό κέρδος).

Τη δε πατάτα που θα βγάλει με οθόνη 6.1 στα 700-800€ την παρουσιάζετε value for money.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Istros είπε

Ευτυχώς που δεν σας νοιάζει το ποσοστό κερδους της apple.ειστε οι μοναδικοί που υπερασπίζεστε το κινητό που έχετε αγοράσει λες και έχετε μετοχές και μην πει κανένας κάτι αρνητικό για την apple

The joke is on you, γιατί δεν έχω καν iPhone.

Μόλις τώρα, Istros είπε

Τη δε πατάτα που θα βγάλει με οθόνη 6.1 στα 700-800€ την παρουσιάζετε value for money.

Να μιλας για τους άλλους. Εγώ δεν είπα κάτι τέτοιο.

Λάβε υπόψιν όμως ότι το "μικρο" iPhone έτσι και αλλιώς δεν είχε ανάλυση full HD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Jimmy08 είπε

The joke is on you, γιατί δεν έχω καν iPhone.

Και συ zuk έχεις η είσαι ο καλός Σαμαρείτης που υπερασπίζεσαι την apple από τους κακούς?

3 λεπτά πριν, Jimmy08 είπε

Οκ, το κινητό σου είναι μια μ@@@κια και μισή, υπερτιμολογημένο για αυτά που σου προσφέρει, θα έκανες τη δουλειά σου με 80€ συσκευή, είσαι πρόβατο και εταιρία σε εκμεταλλεύεται.

Δε χρειάζεται καν να απαντήσεις, γιατί έχω δίκιο. Δεν είμαι hater, ούτε έχω πρόβλημα απλά σου παραθέτω την αλήθεια.

Επίσης δεν είναι τόσο χαμηλά όσο νομίζεις εσύ. 

Εγώ δεν αναφέρθηκα στο ΥΨΟΣ των εν λόγω εξόδων, παρά μόνο στην ΥΠΑΡΞΗ τους.

Οτι και να λέμε εμείς, την πραγματική πληροφορία την έχουν μόνο οι εταιρίες. Μόνο αυθαίρετες εκτιμήσεις μπορούμε να κάνουμε.

Ποιος τα λέει αυτά που αναφέρεις?απλά σχολιασαμε ότι το φτηνό iPhone δεν δικαιολογεί την τιμή του βάση των χαρακτηριστικών που έχει.Συγνωμη που σχολιάζουμε μια συσκευή όπως όλες τις άλλες.το ιδιο γίνεται και στο Archos  μια και είναι πρόσφατο.δεν βλέπω να βγαίνει κανένας που έχει archοs να υπερασπίζεται την archos και να μας πει haters.Τα ίδια σχόλια γίνονται στην κάθε υπερτιμημένη πατάτα που βγαινει.Δεν σε είπε κανένας προβατο πως το έβγαλες αυτό το συμπέρασμα?Δηλαδή αν πούμε ότι ένα ακριβο αυτοκινητο η ένα καλό ηχοσύστημα η ένας υπολογιστής με τον τελευταίο cpu και GPU είναι υπερκοστολογημενσ τι πάει να πει αυτό ότι όποιος τα αγοράσει είναι προβατο?από το μυαλό σας τα βγάζετε αυτά?Εσύ που δεν έχεις και iPhone γιατί αγχώνεσαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Istros είπε

Και συ zuk έχεις η είσαι ο καλός Σαμαρείτης που υπερασπίζεσαι την apple από τους κακούς?

Επειδή έγραψα ότι δεν έχει 80% κέρδος από κάθε συσκευή, λόγω του ότι στο τελικό κόστος συμπεριλαμβάνονται και άλλα πράγματα πέρα από τα υλικά (ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΙΣΧΥΕΙ ΠΑΝΤΟΥ), σημαίνει ότι την υπερασπίστηκα ε;

Pixel εχω. Ικανοποιήθηκες ή θες και απόδειξη αγοράς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Jimmy08 είπε

Επειδή έγραψα ότι δεν έχει 80% κέρδος από κάθε συσκευή, λόγω του ότι στο τελικό κόστος συμπεριλαμβάνονται και άλλα πράγματα πέρα από τα υλικά (ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΙΣΧΥΕΙ ΠΑΝΤΟΥ), σημαίνει ότι την υπερασπίστηκα ε;

Pixel εχω. Ικανοποιήθηκες ή θες και απόδειξη αγοράς;

Σ' αυτό συμφωνούμε όλοι.Πραγματικα δεν μ ενδιαφέρει τι συσκευη έχεις ουτε πόσο έχεις πληρώσει μόνο αν μου ζητήσεις δανεικά θα με νοιαξει και τι δουλειά κάνεις και πόσα παίρνεις.Γιατι πιστεύετε ότι όταν σχολιάζουμε την apple εχουμε κάτι μ αυτούς που αγοράζουν προϊόντα της?εμένα προσωπικά δεν μ ενδιαφέρει ποσα δίνεις και που.και ο άλλος πάει και αγοράζει το mate Porsche design που κάνει διπλάσια τιμή,λες να με νοιάζει?η θα τον πω πρόβατο?Λογικες του παραλόγου.Το μόνο που μ ενοχλεί ειναι τα κολλημένα μυαλα απ' όπου και αν προέρχονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@istros υπαρχουν οι hater, υπαρχουν τα τρολλ, υπαρχουν αυτοι που απλα παρακολουθουν, αυτοι που προκαλουν, υπαρχουν πολλοι, οι περισσοτεροι συνηθως ημιμαθεις.

εσυ νομιζω εισαι το 2ο με ενα τσακ απο το 1ο και φουλ 4ο. για να περασει η ωρα μεχρι να βγει το νεο IPHONE και να παω να το παρω με τα ωραια μου λεφτα να το βλεπω να χαιρομαι, διαβασα το θεμα απο την αρχη, εχεις προκλητικο υφος προς ολους. παραθετεις και τη χαμηλη αναλυση του 6.1 ολη την ωρα λες και βλεπει κανεις τα μηνυματα στο κινητο με μικροσκοπιο.

εγω αν δε καταλαβες ειμαι το 2ο και λιγο απο το 4ο και το τελευταιο. η ωρα περναει παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Κι εδω οι γνωστοί-αγνωστοι μαζευτηκατε ε? Τόσος πόνος ή τόση κάψα τελικα? :P

Αφήστε μας εμας τους φανς να περιμένουμε με ανυπομονησία την παρουσιαση! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, fuz10n είπε

@istros υπαρχουν οι hater, υπαρχουν τα τρολλ, υπαρχουν αυτοι που απλα παρακολουθουν, αυτοι που προκαλουν, υπαρχουν πολλοι, οι περισσοτεροι συνηθως ημιμαθεις.

εσυ νομιζω εισαι το 2ο με ενα τσακ απο το 1ο και φουλ 4ο. για να περασει η ωρα μεχρι να βγει το νεο IPHONE και να παω να το παρω με τα ωραια μου λεφτα να το βλεπω να χαιρομαι, διαβασα το θεμα απο την αρχη, εχεις προκλητικο υφος προς ολους. παραθετεις και τη χαμηλη αναλυση του 6.1 ολη την ωρα λες και βλεπει κανεις τα μηνυματα στο κινητο με μικροσκοπιο.

εγω αν δε καταλαβες ειμαι το 2ο και λιγο απο το 4ο και το τελευταιο. η ωρα περναει παντως.

Το ότι σχολίασα την πατατα που έβγαλε η apple σου φαίνεται τρολαρισμα?Ναι για μένα έχει σημασία η ανάλυση της οθόνης και για πολλούς άλλους εσύ προφανώς μόνο μηνύματα διαβάζεις στην οθόνη.Η οθονη ειναι το πιο ακριβο εξαρτημα που αγοραζει η apple γιαυτο και κάνει περικοπες.Εαυ θα πλήρωνες 800€ για αυτή τη συσκευή η θα προτιμούσες το iPhone 8 plus?Πιστεύεις δηλαδή ότι διακαιολογει αυτή η συσκευή αυτή την τιμή?Γιατί πιστευεις ότι δεν σχολίασα και τις άλλες δύο συσκευές?

Να μας πείτε ποιες συσκευές και ποιες εταιρείες να σχολιάζουμε να ξέρουμε και μεις να μην παρεκρεπομαστε.φανταζομαι pocofone,Xiaomi ,Samsung,lg και λοιπές κοινές εταιρειες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Istros είπε

Ναι για μένα έχει σημασία η ανάλυση της οθόνης και για πολλούς άλλους εσύ προφανώς μόνο μηνύματα διαβάζεις στην οθόνη.Η οθονη ειναι το πιο ακριβο εξαρτημα που αγοραζει η apple γιαυτο και κάνει περικοπες.Εαυ θα πλήρωνες 800€ για αυτή τη συσκευή η θα προτιμούσες το iPhone 8 plus?Πιστεύεις δηλαδή ότι διακαιολογει αυτή η συσκευή αυτή την τιμή?

Πως είναι δυνατόν να λες αρχικά ότι για σένα (και για πολλούς αλλους) έχει σημασία η ανάλυση οθόνης και μετά να ρωτάς κάποιον αν πιστεύει ότι δικαιολογεί την τιμή της η συσκευή??? Τι περιμένεις να σου απαντήσει? Αν αξίζει γι αυτόν ή για σένα???

Εάν πχ γι αυτόν δεν είναι σημαντική η ανάλυση της οθόνης τότε αξίζει ή πάλι όχι?

Στον αντίποδα, το 6.1inch iPhone έχει.... προφανώς μεγαλύτερη οθόνη από το iPhone 8 plus, καλύτερο form factor στο χέρι λόγω μεγαλύτερης αναλογίας οθόνης/σώματος, το νεότερο A12 chip και το face ID. Άρα υπάρχουν πλεονεκτήματα υπέρ του νέου μοντέλου σε σχέση με το iPhone 8 plus που μπορεί για κάποιον να είναι σημαντικά. Επίσης, πόση διαφορά τιμής νομίζεις ότι θα έχουν αυτές οι 2 συσκευές? 

Πες τα πλεονεκτήματα του iPhone 8 plus έναντι του new iPhone, να δούμε τους λόγους τους οποίους εσύ προσωπικά θα το προτιμούσες όπως λες. 

 

 

 

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ τη μια τον τσακωσες, απ την αλλη ισως αυτο ηθελε.

ισως καποιος θελει να εχει κουμπι και να μην εχει notch ξερω γω.

23 λεπτά πριν, Istros είπε

Το ότι σχολίασα την πατατα που έβγαλε η apple σου φαίνεται τρολαρισμα?

αν εβγαζε πατατες η apple σιγουρα θα αγοραζα για τηγανι, θα ηταν πεντανοστιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fuz10n είπε

απ τη μια τον τσακωσες, απ την αλλη ισως αυτο ηθελε.

ισως καποιος θελει να εχει κουμπι και να μην εχει notch ξερω γω.

Απόλυτα δεκτό. Αυτό που περιγράφεις είναι ένα υποκειμενικό κριτίριο. Μεγαλύτερη οθόνη, ταχύτερο chip, face ID, καλύτερο body ratio, δεν είναι υποκειμενικά κριτίρια. Είναι απλώς μια λίστα επιπλέον χαρακτηριστικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Πως είναι δυνατόν να λες αρχικά ότι για σένα (και για πολλούς αλλους) έχει σημασία η ανάλυση οθόνης και μετά να ρωτάς κάποιον αν πιστεύει ότι δικαιολογεί την τιμή της η συσκευή??? Τι περιμένεις να σου απαντήσει? Αν αξίζει γι αυτόν ή για σένα???

Εάν πχ γι αυτόν δεν είναι σημαντική η ανάλυση της οθόνης τότε αξίζει ή πάλι όχι?

Στον αντίποδα, το 6.1inch iPhone έχει.... προφανώς μεγαλύτερη οθόνη από το iPhone 8 plus, καλύτερο form factor στο χέρι λόγω μεγαλύτερης αναλογίας οθόνης/σώματος, το νεότερο A12 chip και το face ID. Άρα υπάρχουν πλεονεκτήματα υπέρ του νέου μοντέλου σε σχέση με το iPhone 8 plus που μπορεί για κάποιον να είναι σημαντικά. Επίσης, πόση διαφορά τιμής νομίζεις ότι θα έχουν αυτές οι 2 συσκευές? 

Πες τα πλεονεκτήματα του iPhone 8 plus έναντι του new iPhone, να δούμε τους λόγους τους οποίους εσύ προσωπικά θα το προτιμούσες όπως λες. 

Και συ pixel?προφανώς για αυτόν,λες να τον ρώτησα αν αξίζει για μένα?εγώ τη γνώμη μου την ανέφερα.οτι είναι πατάτα με τα χαρακτηριστικά που έχει σ' αυτή τη τιμή.το μόνο συν είναι ο καλύτερος επεξεργαστής.Μεγαλυτερη οθόνη με χειρότερη ανάλυση.Αλλά ειπαμε είναι χάλια μόνο για τους άλλους εσείς στο iPhone επειδή διαβάζετε μόνο sms δεν σας χρειάζεται.οποτε αν έβαζε την ίδια ανάλυση σε όλα τα μοντέλα προφανώς και δεν θα είχατε πρόβλημα.

25 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Απόλυτα δεκτό. Αυτό που περιγράφεις είναι ένα υποκειμενικό κριτίριο. Μεγαλύτερη οθόνη, ταχύτερο chip, face ID, καλύτερο body ratio, δεν είναι υποκειμενικά κριτίρια. Είναι απλώς μια λίστα επιπλέον χαρακτηριστικών.

Μου αρέσει ο τρόπος που παρουσιάζετε μια πατάτα σαν το απόλυτο εργαλείο του 2018!!

35 λεπτά πριν, fuz10n είπε

απ τη μια τον τσακωσες, απ την αλλη ισως αυτο ηθελε.

ισως καποιος θελει να εχει κουμπι και να μην εχει notch ξερω γω.

αν εβγαζε πατατες η apple σιγουρα θα αγοραζα για τηγανι, θα ηταν πεντανοστιμες.

Όλα όσα βγάζει η apple πεντανόστιμα ειναι,φοβερά και πάνω απ' όλα value for money.Τετοιους πελάτες θέλει η apple για να πιάσει και το δεύτερο τρις στο χρηματιστήριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Istros είπε

Και συ pixel?προφανώς για αυτόν,λες να τον ρώτησα αν αξίζει για μένα?εγώ τη γνώμη μου την ανέφερα.οτι είναι πατάτα με τα χαρακτηριστικά που έχει σ' αυτή τη τιμή.το μόνο συν είναι ο καλύτερος επεξεργαστής.Μεγαλυτερη οθόνη με χειρότερη ανάλυση.Αλλά ειπαμε είναι χάλια μόνο για τους άλλους εσείς στο iPhone επειδή διαβάζετε μόνο sms δεν σας χρειάζεται.οποτε αν έβαζε την ίδια ανάλυση σε όλα τα μοντέλα προφανώς και δεν θα είχατε πρόβλημα.

Δεν ξέρω ποιοι είμαστε αυτοί οι "εμείς" που διαβάζουμε μόνο sms... τέλοσπαντων.

Κι εγώ την γνώμη μου ανέφερα. Προσωπικά βλέπω κάποια επιπλέον χαρακτηριστικά του νέου iphone πέραν του νέου επεξεργαστή και δεν θα το χαρακτήριζα "πατάτα". Και τα ανέφερα πριν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, D.Luffy είπε

Δεν ξέρω ποιοι είμαστε αυτοί οι "εμείς" που διαβάζουμε μόνο sms... τέλοσπαντων.

Κι εγώ την γνώμη μου ανέφερα. Προσωπικά βλέπω κάποια επιπλέον χαρακτηριστικά του νέου iphone πέραν του νέου επεξεργαστή και δεν θα το χαρακτήριζα "πατάτα". Και τα ανέφερα πριν.

Καλορίζικο τότε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...