Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή Μπαταριας Laptop HP


geo9419

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή η μπαταρία του laptop μου θελει αντικατάσταση καθως δεν φορτιζει πλεον και μηδενισε βγαζει μήνυμα οταν ξεκιναω το λαπτοπ θελει REPLACEMENT.

Τι μου συστήνετε να κάνω καθως δεν τη χρησιμοποιώ  σχεδον καθόλου και την εχω μόνο σαν ασφαλεια εναντι διακοπης ρευματος. Απορώ μαλιστα πως αδειασε ετσι αποτομα.

Τα χαρακτηριστικα της μπαταριας μου ειναι 11.1V (62Wh) and 5225 mach

Στην αγορά δεν υπάρχουν παρομοια χαρακτηριστικά και βλεπω καποιες συμβατές με 10,8V (48h) και 4400 mach με 20 ευρω.

Υπαρχει περιπτωση καποιες απο αυτες να σκάσει λογω υπερθερμανσης.

Επεξ/σία από geo9419
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μπαταρία στα Laptops χρησιμοποιείτε σαν Ups ας πούμε , άρα χρειάζεται να την έχεις επάνω , δώσε μας λίγο το Product Number και το Model Number του φορητού σου ( δες εικόνα από κάτω , διάβασε αυτά που γράφω )  B)

laptop models finder.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βάσει του Service Manual παίρνει τις παρακάτω μπαταρίες , εαν θες κάνε έναν κόπο και πες μας το Replace With Hp Spare που έχει η δικιά σου μπαταρία B)

Battery parts number.jpg

 

Screenshot - 8_31_2018 , 6_04_46 PM.jpg

Επεξ/σία από ss13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν δεν έχεις Paypal , βρες έναν φίλο που να έχει , πάρε αυτήν

https://www.ebay.com/itm/Original-Battery-For-HP-Pavilion-MU06-CQ42-593553-001-593554-001-CQ52-CQ56-CQ72/173173497608?hash=item2851f1df08:g:j9kAAOSwkzhZwO2o

και τέλος B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...
Στις 1/9/2018 στις 1:11 ΠΜ, ss13 είπε

Εαν δεν έχεις Paypal , βρες έναν φίλο που να έχει , πάρε αυτήν

https://www.ebay.com/itm/Original-Battery-For-HP-Pavilion-MU06-CQ42-593553-001-593554-001-CQ52-CQ56-CQ72/173173497608?hash=item2851f1df08:g:j9kAAOSwkzhZwO2o

και τέλος B)

Γεια σας, θα ήταν εύκολο να βρείτε μια μπαταρία διότι έχω ψάξει παντού και δεν βρίσκω πουθενά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, snbblp είπε

Καμία από αυτές δεν κάνει είναι διαφορετικές, εγώ εννουσα αν δώσω κάποια στοιχεία της μπαταρίας μπας και την βρει κάποιος γιατί εγώ δεν μπορώ να την βρω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφαιρειται η μπαταρια ? Εαν ναι ψαξε στα γνωστα καταστηματα μπαταριων για την ιδια ή και εναλλακτικη. Εαν οχι πας σε εναν απο τους εξουσιοδοτημενους και το ψαχνεις εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, 29gk είπε

Αφαιρειται η μπαταρια ? Εαν ναι ψαξε στα γνωστα καταστηματα μπαταριων για την ιδια ή και εναλλακτικη. Εαν οχι πας σε εναν απο τους εξουσιοδοτημενους και το ψαχνεις εκει.

Ναι αφαιρείτε. Δηλαδή ποια γνωστά καταστήματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, evagg είπε

Γεια σας, θα ήταν εύκολο να βρείτε μια μπαταρία διότι έχω ψάξει παντού και δεν βρίσκω πουθενά;

Βγάλε μια φωτογραφία τη μπαταρία, να δουμε ακριβώς το καρτελακι που έχει 😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...