Προς το περιεχόμενο

Ταξίδι Ιταλία


Thaninho

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν τον Νοέμβριο μαζί με την παρέα μου σχεδιάζουμε ταξίδι στην Ιταλία 3 με 4 διανυκτερεύσεις. Το θέμα είναι ότι πρέπει οπωσδήποτε να δούμε αγώνα είτε Τσάμπιονς λιγκ είτε series a. Όποτε θέλω γνώμες για Τορινο μιλανο και Ρώμη που αξίζει να πάμε ( αξιοθέατα δραστηριότητες κλπ). Πιτσιρικάδες είμαστε δεν θελουμε να φάμε τους δρόμους να τα δούμε όλα, 4 5 βασικά πράγματα και μετά να αράξουμε για καφε φαγητό κανα μπαρ (και εδώ θέλω προτάσεις). Τι παίζει με συγκοινωνίες ταξιτζήδες και αν μπορούμε να νοικιάσουμε αμαξι χωρίς πιστωτική ( χρεωστικές έχουμε ). Τέλος αν ξέρει κανείς πως μπορούμε να βρούμε εισιτήρια για αγώνες ( viagogo μην μου πείτε δεν την ξαναπατάω )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρώμη να πάτε, πολύ πιο όμορφη πόλη.  Εισιτήρια από το σαιτ της ομάδας - κλείστε νωρίς. Χωρίς πιστωτική δύσκολο να βρεις να νοικιάσεις. Μέσα στην πόλη δε χρειάζεται αυτοκίνητο, πιο πολύ μπελάς είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Thaninho είπε

Για Ρώμη έχεις να προτείνεις δραστηριότητες από αξιοθέατα μέχρι μπαρς;

Για μιλανο η τορινο γνωρίζει κανείς τι παίζει ;

Η Ρώμη χρειάζεται 3 εβδομάδες μόνο και μόνο για να περάσει κάποιος στα γρήγορα από τα αξιοθέατα. 

Το Βατικανό από μόνο του θέλει μία εβδομάδα τουλάχιστον. 

Επεξ/σία από Apoll
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Apoll είπε

Η Ρώμη χρειάζεται 3 εβδομάδες μόνο και μόνο για να περάσει κάποιος στα γρήγορα από τα αξιοθέατα. 

Το Βατικανό από μόνο του θέλει μία εβδομάδα τουλάχιστον. 

Έγραψα και πιο πάνω δεν είμαστε για να τρέχουμε από εδώ και από εκεί όλη μερα για αξιοθέατα 4 5 βασικά να δούμε θελουμε. Ξέρω για κολοσσαιο Βατικανο, το συντριβάνι το γνωστό αν πάνε μόνο ζευγαράκια δεν είναι για εμάς. Από εκεί και πέρα έχουμε εντελώς άγνοια. Υπάρχουν τυροπιτάδικα φούρνοι να τσιμπάμε κάτι το πρωί; Τι τιμές έχουν αυτά τα αξιοθέατα. Τους ταξιτζήδες να τους αποφύγουμε; Από φαγάδικα ( φθηνά πάντα ) τι υπαρχει; Μπαρς και καφετέριες ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες αυτή την κάρτα.

http://www.romapass.it/en/the-cards/

Αυτά τα 4-5 βασικά που λες σου φτάνουν για τις δυο τρεις μέρες που έχετε.

Αν πάτε Βατικανό να αγοράσετε το εισιτήριο από το δίκτυο για να γλυτώσετε την ουρά. Έχει πολύ κόσμο!

Από όλα υπάρχουν - έχει και καντίνες που πουλάνε πίτσα. Δε θα έχεις πρόβλημα με το φαγητό, στη Ρώμη πας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...