Προς το περιεχόμενο

τσαμπουκάδες από άλλους


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

<<Ο πίνων μεθά, ο παίζων χάνει, ο παλικαράς πεθαίνει!>>
Μαλιστα η παραπανω, υποτιθεται ειναι, η συντομευμενη μορφη: οπως περασε απο τη λογοκρισια της εποχης...
Υποτιθεται οτι, οταν ηταν -προτου ψαλιδιου!- ολοκληρωμενη, η βαρια (φιλο)σοφια των μαγκων, ειχε ως εξης:

"<<Ο πίνων μεθά, ο παίζων χάνει, η γυναίκα ***ιέται, ο παλικαράς σκοτώνεται!>> 😋
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, Lanike71 said:

Και να συμπληρώσω ότι το να φτάσεις να έρθεις στα χέρια με ένα άγνωστο, ίσως να είναι και το λιγότερο κακό (ή και το περισσότερο, αν πέσεις σε δολοφόνο). Το πρόβλημα ξεκινάει όταν έχεις ένα καθημερινό μπούλινγκ από γνωστό (σχολείο, σχολή, στρατό) και να μη μπορείς να το αποφύγεις για κάποιους λόγους. Εκεί ξεκινά το θέμα.

Άλλο το μπουλινγκ και άλλο αυτό που συζητάμε. 

 

Γενικά οι τύποι όσο βρίσκουν θα κάνουν. Εκτός αν βρεθούν κάποιοι και τους ξεκανουν. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μην κανετε τον Batman,κυκλοφορεί πολύ "κουμπούρι",παίδες....Έχουμε και οικογένειες,δεν χρειάζεται να τρέχουν σε νεκροταφεία ή νοσοκομεία...Τον π@#λο ήρεμα και ωραία,δεν θα χάσετε και τίποτα...

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Tasos είπε

My point exactly, δεν μπορω να σκεφτω καλυτερο παραδειγμα...

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα και να μη σε σκοτωσει ο άλλος μπορεί να φύγεις χωρίς δόντια ανάπηρος ή να χτυπήσει αυτός ή να πεθάνει αυτός και να σε πάνε μέσα. Για ψιλοβλακειες καλό είναι να κάνουμε το κορόιδο. Τώρα αν τύχει κάτι πολύ σοβαρό ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι και μπορεί να γίνει το έλα να δεις. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Backpacker είπε

Ολοι αυτοί ειναι θρασύδειλοι. Όποιος θέλει να κοπανήσει δεν μιλάει 10 ώρες...κοπανάει κατευθείαν. Αν σου αρχίζει ο άλλος 10 λεπτά τα "Θα σε μησω Θα σε σκισω κτλπ" αστο...πάτα τον μια κουτουλιά και δεν θα καταλάβει τι έγινε

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, d_gkal είπε

Άλλο το μπουλινγκ και άλλο αυτό που συζητάμε. 

Γενικά οι τύποι όσο βρίσκουν θα κάνουν. Εκτός αν βρεθούν κάποιοι και τους ξεκανουν. 

Αυτό που λέω απαντά στο συμφορουμίτη που είπε ότι ήρθαν και τον έφτυσαν στο τραπέζι.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από την πλάκα τώρα υπάρχει πολύ τρέλα και δεν ξέρεις που θα πέσεις,πολλά τα παραδείγματα όλοι θα έχουμε σίγουρα και από ένα!Δυστυχώς δεν μπορεί ο καθένας να ακούει το Μακρύ και το κοντό του καθενός,θέλει πολύ προσπάθεια και θα πρέπει να φτάνει σε σημείο να φιλτράρει τα πράγματα στο δευτερόλεπτο όταν η πίεση χτυπάει κόκκινα.Είμαστε σε μια Ζούγκλα που πρέπει να Σκεφτόμαστε είτε σαν Λιοντάρια είτε σαν Σκνίπες.Μεγάλη προσοχή γιατί όντως κυκλοφορεί πολύ Κουμπούρι-Μαχαίρι και καθόλου ανθρωπιά έχουν ξεφύγει κατά πολύ τα πράγματα.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, TheDevilMayCare είπε

<<Ο πίνων μεθά, ο παίζων χάνει, ο παλικαράς πεθαίνει*>>! 😁
[ ^^Αν τα εχει πει-γραψει και αλλος, πριν τον Τσιφορο, δεν το ξερω]

* Νομοτελειακα: καποιος καλυτερος του, τελικα θα τον στειλει @ θυμαρακια!

π.χ.

 
Ένας «μπρατσάς», πεθαίνει και παρουσιάζεται στις πύλες του Παραδείσου όπου τον υποδέχεται ο Άγιος Πέτρος.

- «Έχεις κάνει κάτι που να σε κάνει άξιο να μπεις στον Παράδεισο»; Τον ρωτάει.

- «Πιστεύω πως έχω κάτι», απαντάει αυτός. «Είχα πάει στο Ζεφύρι για δουλειές και ξαφνικά πέφτω πάνω σε μια ομάδα αληταράδων με μηχανάκια που παρενοχλούσαν απειλητικά μια κοπέλα που φαινόταν κατατρομαγμένη. Τους έβαλα τις φωνές και τους διέταξα να την αφήσουν ήσυχη αλλά αυτοί δεν μου έδωσαν καμία σημασία και συνέχισαν να ενοχλούν τη κοπέλα που έκλαιγε και ούρλιαζε από το φόβο. Έτσι εγώ, πλησίασα τον πιο σωματώδη και προκλητικό από αυτούς, που φαινόταν αρχηγός τους, του ρίχνω μια γροθιά, του ξεσκίζω ένα σκουλαρίκι που φορούσε στο αφτί, του κλωτσάω το μηχανάκι και τον πετάω στο έδαφος ουρλιάζοντας. "Απομακρυνθείτε γιατί αλλιώς θα σας αλλάξω τον αδόξαστο!"»

Ο Άγιος Πέτρος, εντυπωσιασμένος τον ρωτάει:

- «Πότε έγινε αυτό»;

- «Πριν δύο λεπτά», απαντάει ο «μπρατσάς»!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, christopouloschristos10 είπε

Μην κανετε τον Batman,κυκλοφορεί πολύ "κουμπούρι",παίδες....Έχουμε και οικογένειες,δεν χρειάζεται να τρέχουν σε νεκροταφεία ή νοσοκομεία...Τον π@#λο ήρεμα και ωραία,δεν θα χάσετε και τίποτα...

Θέλεις να μου το εξηγήσεις αυτό όμως; Επειδή διαβάζω συχνά για ανθρωποκτονίες και φόνους νομίζω ποτέ δεν έχω διαβάσει να έβγαλε κάποιος glock και να καθάρισε κάποιον. Σε κάτι χωριά ναι, είναι συχνό φαινόμενο να τρελαθεί ο γείτονας ή ο πατέρας με το γιο και να βγουν οι καραμπίνες. Σε τσακωμό στο δρόμο πρόσφατα 2 ιταλοί σκότωσαν έναν Έλληνα από τις γροθιές και πόσοι άλλοι έχουν πεθάνει από το ξύλο, πάλι όμως με απουσία όπλων και χρήση χεριών ή λοστών.

 

Θεωρώ πως 45ρι κουβαλάει πολύ μικρό ποσοστό των Ελλήνων (αστυνομικοί και διάφοροι της νύχτας). Δεν νομίζω ο τρελός που θα στο παίξει τσαμπουκάς στα φανάρια να έχει πάνω του περίστροφο. Μαχαίρι/taser/σιδεγροθιά σίγουρα, αλλά διαφωνώ για το κουμπούρι. Επίσης οι Αλβανοί/Αθίγαννοι/Γεωργιανοί είναι πιθανό να έχουν όπλα (καλασνικοφ) αλλά με αυτούς κανείς δεν μπλέκει και το θέμα μιλάει για τσαμπουκάδες στα μπαρ ή στα φανάρια, όχι σε ξεκαθάρισμα λογιαριασμών τη νύχτα ή ληστεία σε τράπεζα.

Αν όντως ίσχυε και είχαμε όπλα όπως οι Αμερικάνοι κάθε μέρα θα διαβάζαμε για 10δες θύτες και θύματα τέτοια ζώα που είναι πολλοί από τους συμπατριώτες μας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, adi32 είπε

Ακόμα και να μη σε σκοτωσει ο άλλος μπορεί να φύγεις χωρίς δόντια ανάπηρος ή να χτυπήσει αυτός ή να πεθάνει αυτός και να σε πάνε μέσα. Για ψιλοβλακειες καλό είναι να κάνουμε το κορόιδο. Τώρα αν τύχει κάτι πολύ σοβαρό ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι και μπορεί να γίνει το έλα να δεις. 

Δηλαδή αν κάποιος σε βρίσει η σε τραμπουκίζει τι θα κανείς ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, Vasivouzoukos είπε

Θέλεις να μου το εξηγήσεις αυτό όμως; Επειδή διαβάζω συχνά για ανθρωποκτονίες και φόνους νομίζω ποτέ δεν έχω διαβάσει να έβγαλε κάποιος glock και να καθάρισε κάποιον. Σε κάτι χωριά ναι, είναι συχνό φαινόμενο να τρελαθεί ο γείτονας ή ο πατέρας με το γιο και να βγουν οι καραμπίνες. Σε τσακωμό στο δρόμο πρόσφατα 2 ιταλοί σκότωσαν έναν Έλληνα από τις γροθιές και πόσοι άλλοι έχουν πεθάνει από το ξύλο, πάλι όμως με απουσία όπλων και χρήση χεριών ή λοστών.

Θεωρώ πως 45ρι κουβαλάει πολύ μικρό ποσοστό των Ελλήνων (αστυνομικοί και διάφοροι της νύχτας). Δεν νομίζω ο τρελός που θα στο παίξει τσαμπουκάς στα φανάρια να έχει πάνω του περίστροφο. Μαχαίρι/taser/σιδεγροθιά σίγουρα, αλλά διαφωνώ για το κουμπούρι. Επίσης οι Αλβανοί/Αθίγαννοι/Γεωργιανοί είναι πιθανό να έχουν όπλα (καλασνικοφ) αλλά με αυτούς κανείς δεν μπλέκει και το θέμα μιλάει για τσαμπουκάδες στα μπαρ ή στα φανάρια, όχι σε ξεκαθάρισμα λογιαριασμών τη νύχτα ή ληστεία σε τράπεζα.

Αν όντως ίσχυε και είχαμε όπλα όπως οι Αμερικάνοι κάθε μέρα θα διαβάζαμε για 10δες θύτες και θύματα τέτοια ζώα που είναι πολλοί από τους συμπατριώτες μας.

Εάν από το όλο ποστ μου, εσύ κατάλαβες πως θεωρώ απλά το ποσοστό των όπλων μεγάλο,τότε δεν έπιασες το βαθύτερο νόημα, αδερφέ...Έστω οτί δεν κυκλοφορούν και πολλά (στατιστικα πάντα πολυ περισσοτερα απο το παρελθόν,κάτι το Internet,κάτι η αθρόα κυκλοφορία τους και εισαγωγη τους...), η ουσία είναι φύγετε,άφήστε τις μαγκιές...Εκεί καταλήγουμε...

Υ.Γ. Το θέμα αναφέρεται στους τσαμπουκάδες ΓΕΝΙΚΩΣ,μετά και τη συνέχιση της κουβέντας από όλους μας...

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, stormrain είπε

Eνταξει τραγικος ο ντουκης, ειχε απολυτο δικιο απο τη μια γιατι ο αλλος πηγε οντως να τον σκοτωσει με την ηλιθια προσπεραση του απο δεξια,

Ενώ οι 2τροχοι , άψογοι οδηγοί πάντα, δεν προσπερνούν ποτέ από δεξιά. Ούτε φυσικά πατάνε διπλή διαχωριστική. 

Για δε οδήγηση στο αντίθετο ρεύμα, όσοι ζούμε στην αττική, είναι σίγουρα κάτι που δεν το έχουμε δει ποτέ να γίνεται από 2τροχα.

Οδήγηση 2τροχο σε πεζοδρόμιο , με κίνδυνο να πατάνε όχι μόνο γριές ή οποιοδήποτε , αλλά ακόμη και μωρά σε καρότσια, είναι επίσης κάτι που δεν γίνεται ποτέ στην ελλάδα από 2τροχα.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...