Προς το περιεχόμενο

Η Apple αναγνωρίζει πρόβλημα με το «logic board» του iPhone 8, το οποίο θα επισκευάσει δωρεάν


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Jimmy08 είπε

1. Έχεις στοιχεία που να το στηρίζουν αυτό ή επειδή δεν έχεις διαβάσει θέματα για τις υπόλοιπες το λες;

Φτηνή η Χαβάη, με 800€ κινητά δε θα την έλεγα.

2. Το θέμα είναι η σωστή αντιμετώπιση του καταναλωτή, ανεξάρτητα με τα πόσα πληρώνει.

1) https://www.statista.com/statistics/804359/iphone-failure-rate-by-model-worldwide/

https://www.androidauthority.com/phone-models-repair-report-886115/

ναι φτηνή το ότι έχει και κινητό με 800 ευρώ δεν λέει κάτι όταν η γκάμα της ξεκινάει απο 100 ευρώ, τα κινητά που πουλάει στα 800 ευρώ είναι μια πολύ μικρή μερίδα σε σχέση με τα midrange 100-300 ευρώ που πουλάει περισσότερο.

2) όταν θα πάρω το κινητό των 100-150 ευρώ φίλε μου δεν θα στεναχωρηθώ αν σε 2 χρόνια μετά το πέρας της εγγύησης χαλάσει όσο να έχεις πληρώσει ένα χιλιάρικο για iphone και ναι την κράζω που βγάζει κινητά του χιλιάρικου και δεν έχει την αξιοπρέπεια να τα κάνει πολύ πιο ανθεκτικά απο αυτά των 200 ευρώ.

δηλαδή αν εσύ πάρεις ένα peugeot και ένα mercendes δεν θα έχεις την απαίτηση ότι πληρώσεις να πάρεις σε ποιότητα ? κάτι που γίνεται τουλάχιστον στα mercendes , στα εργαλεία, στα τροφοδοτικά πχ που το ένα έχει 50 ευρώ και το corsair 100 αλλά ξέρεις ότι είναι σκυλί και άλλα τέτοια παραδείγματα. 

όταν πουλάς με το σηματάκι του μήλου και το λειτουργικό θα σκάσει η φούσκα κάποια στιγμή όμως.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 191
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

@Plapoutas Μπορεις να μου εξηγησεις ποιος ειναι ο λογος που μετα απο τοσες (6 μετρησα) επαναλαμβανόμενες συσκευεες Apple με προβληματα συνεχιζες να αγοραζεις Apple; Τι ηταν αυτο που σε εκανε να αγορασεις την 6η Apple συσκευη μετα την 5η αποτυχημενη προσπαθεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Choulio είπε

@Plapoutas Μπορεις να μου εξηγησεις ποιος ειναι ο λογος που μετα απο τοσες (6 μετρησα) επαναλαμβανόμενες συσκευεες Apple με προβληματα συνεχιζες να αγοραζεις Apple; Τι ηταν αυτο που σε εκανε να αγορασεις την 6η Apple συσκευη μετα την 5η αποτυχημενη προσπαθεια;

Τα διαφορετικά προβλήματα που του παρουσίασε... ήταν σαν την kinder... Αφού πλέον αν πάρει συσκευή Apple και δεν του παρουσιάσει πρόβλημα ή θα τριγυρνάει στους δρόμους ψάχνοντας φούρνους γκρεμισμένους ή θα πάει διήμερο στην Τήνο... Κατά τα άλλα μην ψάχνεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά να βγάλει πρόβλημα κάποιο xiaomi που βγάζουν 40 μοντέλα τον χρόνο τα χρεώνουν 200€ και είναι Κινέζοι .

Να βγάλει όμως και η Apple που βγάζει 2 μοντέλα τον χρόνο και τα χρεώνει 1000€ πάει πολύ ....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, billdanos είπε

Πονάς ε; Γιατί μόνο έτσι μπορώ να σε δικαιολογήσω. Έρχεται και η μέρα ανακοίνωσης των νέων μοντέλων και μπορώ να καταλάβω τον εκνευρισμό. 

Σε αλλά νέα φαντάζομαι πως γέμισε ο τόπος με χρήστες 8 που έχουν θέματα ε; Έχουμε δεκάδες τοπικς εδώ στο insomnia με προβλήματα - oh wait!

Φαντάσου να έπαιρναν και φωτιά τι θα έλεγες... 😛 

νταξει πιστεψε με δεν ειναι μακρια η apple απο φλεγομενες συσκευες ερχεται η ωρα της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 minutes ago, Ibuyeverything said:

νταξει πιστεψε με δεν ειναι μακρια η apple απο φλεγομενες συσκευες ερχεται η ωρα της

Προφήτης; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Choulio είπε

@Plapoutas Μπορεις να μου εξηγησεις ποιος ειναι ο λογος που μετα απο τοσες (6 μετρησα) επαναλαμβανόμενες συσκευεες Apple με προβληματα συνεχιζες να αγοραζεις Apple; Τι ηταν αυτο που σε εκανε να αγορασεις την 6η Apple συσκευη μετα την 5η αποτυχημενη προσπαθεια;

Το ότι έχεις αγοράσει πληθώρα εφαρμογών και προγραμμάτων σε ένα οικοσύστημα και έχεις συνδρομές και τα αρχεία σου στο icloud σου λέει τίποτα? Ήταν δύσκολο να φύγω στον ανταγωνισμό και να τα ξανακάνω όλα από την αρχή. Αγορές κλπ. Επίσης δεν μου έβγαλαν τα προβλήματα την πρώτη εβδομαδα χρήσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

29 λεπτά πριν, Plapoutas είπε

Το ότι έχεις αγοράσει πληθώρα εφαρμογών και προγραμμάτων σε ένα οικοσύστημα και έχεις συνδρομές και τα αρχεία σου στο icloud σου λέει τίποτα? Ήταν δύσκολο να φύγω στον ανταγωνισμό και να τα ξανακάνω όλα από την αρχή. Αγορές κλπ. Επίσης δεν μου έβγαλαν τα προβλήματα την πρώτη εβδομαδα χρήσης.

το τελευταιο δεν ειναι επιχειρημα.. Αλωστε σε ρωτησα τι σε εκανε να πας απο το 5ο στο 6ο. Εν παση περιπτωσει το πρωτο σκελος της απαντησης σου ειναι αποδεκτο

Επεξ/σία από Choulio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, billdanos είπε

Εγώ έχω πει πως για έναν καπνιστή ας πούμε, αν κόψει το κάπνισμα μπορεί άνετα να αγοράζει ένα iphone το χρόνο με τα χρήματα που θα γλιτώσει

Αυτό είναι πιθανότατα το σοβαρότερο αντεπιχείρημα που έχω ακούσει για αυτούς που μου λένε να κόψω το τσιγάρο. Ευχαριστώ για την ιδέα. Ομολογώ ότι δεν το είχα σκεφτεί ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Ibuyeverything είπε

νταξει πιστεψε με δεν ειναι μακρια η apple απο φλεγομενες συσκευες ερχεται η ωρα της

είσαι με τα καλά σου να την τρέχει μετά η samsung στα δικαστήρια γιατί αντέγραψε την πατέντα της :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια που ειναι ο greekfox1? τοσες σελιδες και ακομα μια φορα μια απο τα ιδια, ο μυθος της ποιοτητας καταρεει, το οτι πληρωνεις τελικα "δεν" το παιρνεις και οπως εχουν πολυ σωστα πει καποιοι το αυτονοητο που κανει το θεωρουμε και εγω δε ξερω τι και περηφανευονται οι κατοχοι μηλου για το προγραμμα αντικαταστασης , ενταξει σαν καταναλωτη με ξεπερναει αυτο να βγαινει κατι ελαττωματικο και να πανηγυριζω που θα ταλαιπωρηθω που δε θα εχω κινητο και που θα μπω σε ολη αυτη τη διαδικασια,

απλως την επομενη φορα που θα αγορασετε κατι ελαττωματικο απο οποιοδηποτε καταστημα παρακαλω να ειστε φιλικοι οταν θα προσελθετε στο καταστημα και με υπομονη να περιμενετε την επιλυση του οπως θα κανουν οσοι εχουν ελαττωματικες συσκευες στα apple store γιατι αυτο δειχνετε με τα λεγομενα σας οτι ειναι καλη η apple επομενως οτιδηποτε μαρκα και ν αγορασετε να ειστε εξισου καλοι οταν θα πληρωσετε μερικα εκατονταδες ευρω και θα σας βγει σκαρτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, crashnburn είπε

χωρις να εχω καμια συμπαθεια στην apple πως προεκυψε ομως οτι οι συσκευες αντικαταστασης θα ειναι refurbished;

 

Δεν υπάρχουν συσκευές αντικατάστασης. Υπάρχει επισκευή ..... Αρα  σαν να παίρνεις refurbished.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, adtakhs είπε

 

Δεν υπάρχουν συσκευές αντικατάστασης. Υπάρχει επισκευή ..... Αρα  σαν να παίρνεις refurbished.

Δηλαδή θα αγοράσεις καινούργιο iphone 8 και θα σου αλλάξουν την πλακέτα?είναι επίσημη ανακοίνωση της apple?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, moollos είπε

Για να ειμαστε δικαιοι...και η Xiaomi εβγαλε καποια παρομοια προβληματα με το redmi note 5a και το redmi 4...😁

 και όχι μόνο, στο Α1 πχ δεν λέει να καλιμπράρει τον proximity sensor, έχει καταντήσει ανέκδοτο :lol: 

(και δεν είναι θέμα hw γιατί άλλες ρομ δεν έχουν αυτό το θέμα) 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...