Προς το περιεχόμενο

Η Apple αναγνωρίζει πρόβλημα με το «logic board» του iPhone 8, το οποίο θα επισκευάσει δωρεάν


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 ώρες πριν, ZELOMOTH είπε

Για τα λεφτα που πληρωνεις ομως εγω στην θεση σου θα απαιτουσα να μην μου παρουσιαστει το παρα μικρο προβλημα..

Εκει ειναι ολη η μαγεια και το ζουμι στο κραξιμο που τρωει η apple φιλε μου...

Στο οτι σε πληρωνω που σε πληρωνω ρε φιλε τα 2πλα και 3πλα σε ο,τι χαζογκατζετιά βγαλεις, ε δεν δεχομαι και την παραμικρη αστοχια!Κανε 3πλους ελεγχους αφου λεφτα σου δινουν ετσι κι αλλιως!

Όποιος σκέφτεται έτσι, τότε πιθανόν να μην αντιλαμβάνεται πως λειτουργούν τα πράγματα και είναι αποκομμένος από την πραγματικότητα.

Όσα λεφτά και να πληρώσεις για κάτι, δε μπορεί κανείς να σου προκαταβάλλει οτι δεν θα πάθει ποτέ, τίποτα. Απλά δε γίνεται κάτι τέτοιο, γιατί κάθε κομμάτι είναι διαφορετικό.

Επομένως όποιος έχει τέτοιες απαιτήσεις σαν πελάτης, τον καθιστά περισσότερο γραφικό (και συνάμα το χειρότερο είδος πελάτη) παρά συνειδητοποιημενο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 191
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/9/2018 στις 10:51 ΜΜ, Eoin είπε

Να υποθέσω, η ραγισμένη οθόνη επηρέαζει τη σωστή αποσυναρμολόγηση της συσκευής; 

καλο αλλα μιλωντας σοβαρα τωρα ποιος ο λογος να ασχοληθεις λεπτομερως με ενα κινητο των 100 ευρω οταν ο λεβεντης σου στο πληρωσε 1400

Επεξ/σία από maxx71
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως το ότι πληρώνεις παίρνεις είναι κανόνας.και γι'αυτο το ακριβοπληρωνεις άλλωστε.για να πάρεις αξιοπιστία.οταν λοιπόν κάποιος στην Ελλάδα γτ I don't give a f@@@ για τον υπόλοιπο κόσμο στην τελική,αγοράζει κάτι είτε προέρχεται από την Apple είτε και το τονίζω από οποιαδήποτε άλλη εταιρεία παίρνει προβληματικό προϊόν,όχι απλά ο κανόνας καταρρέει.επιβάλλεται να καταρρεύσει και η εκάστοτε εταιρεία να πάρει αυτό που της αξίζει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, AtiX said:

Παρατηρώ μια κόπωση τώρα τελευταία ή κρατάτε δυνάμεις για τις 12 Σεπτέμβρη??? :P

Στην 100000000στή φορά της επανάληψης, ε πόσο να αντέξεις πια, θα βαρεθείς! 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, billdanos είπε

Στην 100000000στή φορά της επανάληψης, ε πόσο να αντέξεις πια, θα βαρεθείς! 😛 

Δεν είναι θέμα βαρεμάρας, πιστεύω... πάντως θα είχε πλάκα στο θέμα με τα νέα iPhone να ξεκίναγε κλειδωμένο...

Έτσι για να δούμε αντιδράσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
47 minutes ago, AtiX said:

Δεν είναι θέμα βαρεμάρας, πιστεύω... πάντως θα είχε πλάκα στο θέμα με τα νέα iPhone να ξεκίναγε κλειδωμένο...

Έτσι για να δούμε αντιδράσεις...

Το σκέφτομαι. Για 24-48 ώρες! 😛 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/9/2018 στις 1:20 ΜΜ, alexakos89 είπε

Ποστ από το android authority με στατιστικά failure rate. Σελίδα με Android.μην λέμε και για συνωμοσίες.

Ερχετε δεύτερη η Xiaomi και πρώτη η σαμμυ. . 

@Istros @Plapoutas

αντε καλή δύναμη.

15E96C46-D5D2-4B70-BAA4-FB1964D0F300.png

Μόνο εγώ βλέπω ότι κάτι λάθος έχει το γράφημα; Όταν το κινητό με το μεγαλύτερο failure της σάμσουνγ έχει 3% το 34% από που προκύπτει; Για να έχει 34% failure το brand θα έπρεπε να έχει μια συσκευή τουλάχιστον που να είναι πάνω από 65% ώστε να ισορροπήσει με το 3% και να βγάλει μέσο όρο κάπου στο 34%. Τώρα αν ο συντάκτης πήρε το 3% και 3% και 3% και έφτασε στο 34% ή δεν έχει ιδέα από στατιστική ή το έκανε επίτηδες για να δημειουργήσει εντυπώσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 minutes ago, fmarkos said:

Μόνο εγώ βλέπω ότι κάτι λάθος έχει το γράφημα; Όταν το κινητό με το μεγαλύτερο failure της σάμσουνγ έχει 3% το 34% από που προκύπτει; Για να έχει 34% failure το brand θα έπρεπε να έχει μια συσκευή τουλάχιστον που να είναι πάνω από 65% ώστε να ισορροπήσει με το 3% και να βγάλει μέσο όρο κάπου στο 34%. Τώρα αν ο συντάκτης πήρε το 3% και 3% και 3% και έφτασε στο 34% ή δεν έχει ιδέα από στατιστική ή το έκανε επίτηδες για να δημειουργήσει εντυπώσεις. 

φανταζομαι αναφέρεται  στο συνολο των failure και οχι στο συνολο των κινητων που παραγει μια εταιρεια. Αρα απο τα κινητα που παρουσιασαν failure το 34% ανηκει στη samsung. Οποτε το γραφημα σωστο ειναι απλα δεν δειχνει ολη την εικονα. Π.χ λογικο ειναι οι samsung και η xiaomi που βγαζουν τοσα καινουρια μοντελα καθε χρονο να εχουν το μεγαλυτερο ποσοστο σε σχεση με την oneplus που βγαζει 2.

Επεξ/σία από timos71
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/9/2018 στις 4:33 ΜΜ, billdanos είπε

Σε εσένα παρουσιαζόταν όμως προβλήματα κάθε φορά. Σε μένα γιατί δεν έτυχε ποτέ κάτι? Μου δίνουν special συσκευές γιατί λέω καλά λόγια? 😛

Και γω μη νομίζεις, σαν gadgetάκιας αγοράζω κάθε φορά και άλλες συσκευές αλλά πότε δεν κατάφεραν να αντικαταστήσουν το iphone σαν βασικό μου τηλέφωνο. Αγόραζα όλα τα Note από το 1 εως το 5, μετά βγήκε το S6 που  μου φάνηκε όμορφο και το πήρα και αυτό (μέχρι που είδα στις διακοπές πως μετά από καμιά 20αριά φωτό, έπρεπε να του βρεις φορτιστή), μετά το S7 edge που κάπως έστρωσε την κατάσταση αλλά μου έσπασε τα νεύρα το Android. 

Desktop στο σπίτι έχω win10 αλλά στη δουλειά μου εμπιστεύομαι μόνο το mac μου. Για tablet αυτόν τον καιρό χρησιμοποιώ ακόμη το ταπεινό Tab s2 8" μέχρι να βγει το νέο ipad (αν και δεν μου λείπει ιδιαίτερα το tablet). Φροντίζω πάντα να ενημερώνομαι για τις εξελίξεις στο χώρο και συνήθως σχηματίζω άποψη έχοντας δουλέψει με τις συσκευές που κρίνω ή κατακρίνω... 

Από τη στιγμή που δεν είχα ποτέ σημαντικά προβλήματα από την apple και βγάζω χρήματα από αυτές ενώ ταυτόχρονα με ικανοποιούν και στην προσωπική χρήση, θα έπρεπε να είμαι τρελός αν ξαφνικά αποφάσιζα να τις αλλάξω! 

Το να μου δώσεις τώρα smartphone με android, είναι σα να μου βάζεις ξαφνικά στο desktop τα ...XP! :) 

Είμαι εκεί για να κάνω κυρίως την πλάκα μου και να ικανοποιήσω αυτούς που μπουκάρουν με μοναδικό σκοπό να "κάνουν το κομμάτι τους". Έχει κάθε φορά τρελό ενδιαφέρον η όλη φάση και αφού μου αρέσει, why not? :) 

Την πλακα τους μπορει να κανουν και οσοι ειναι hater το εχεις σκεφτει αυτο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aργει η 12/9  ,

παντως σαν γενικοτερη διαπιστωση φανταζει τουλαχιστον γελοια  η κακοπιστη κριτικη που ασκουν καποιοι,  λες και  αφορα τον  περιπτερα της γειτονιας τους και οχι   την  πρωτη εταιρεια στον κοσμο που η κεφαλαιοποιηση της αγγιξε το 1 τρις $. 

Το αποκορυφωμα ειναι πως πιστευουν οτι εχουν και δικιο οι  τιτανες  CEO   του φορουμ, στειλτε  και κανα βιογραφικο αδικειστε εδω  ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το iPhone είναι πάντα το καλύτερο γιατί ...έτσι! Όσοι διαφωνείτε "να φύγετε, να πάτε αλλού".

(περιμένω likes με το τσουβάλι, έτσι, τόσο κόπο έκανα και τόσο ιδρώτα έριξα για να το γράψω).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...