Προς το περιεχόμενο

Αποστολή με ΕΛΤΑ Courier έξοδα παραλήπτη.. Ερώτηση


stefanpc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα θέλω να στείλω ένα δέμα χωρίς αντικαταβολή από Θεσσαλονίκη Πάτρα. Και τα έξοδα να είναι δικά του, πληρώνω τίποτα εγώ; ή απλά λέω τα έξοδα δικά του και μόλις πάει να το παραλάβει το δέμα πληρώνει τα έξοδα; ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stefanpc είπε

Ευχαριστώ, οπότε δεν πληρώνω τίποτα

Ναι πας και το αφηνεις και εισαι κυριος.
Να ξερεις πως αν πεις στο φιλο σου να το παραλαβει απο το καταστημα  που θα παει  ( και οχι παραδοση στο χωρο του ) θα πληρωσει μονο 5 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πας σ'ενα καταστημα της εταιρειας ταχυμεταφορων που εισεπραξε την αντικαταβολη και θα παρεις το αντιτιμο μολις πληρωσει/παραλαβει ο παραληπτης

υποψιν ολες εχουν χρεωση/προμηθεια για αντικαταβολη,κανονιστε ποιος την πληρωνει (συνηθως ο αγοραστης) αν δηλαδη πουλας κατι αξιας 100 ευρω θα πρεπει να πληρωσει 105 η οσο τελως παντων ειναι η χρεωση της εταιρειας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εαν ειναι βλακουλης ο αλλους και δεν παραλαβει ποτε; Θα γυρισει πισω και θα πληρωσει ο αρχικος αποστολεςας το κοστος της βολτας του δεματος; Ποσο ειναι αυτο ξερουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, orck είπε

Και εαν ειναι βλακουλης ο αλλους και δεν παραλαβει ποτε; Θα γυρισει πισω και θα πληρωσει ο αρχικος αποστολεςας το κοστος της βολτας του δεματος; Ποσο ειναι αυτο ξερουμε;

Στη Γενικη πληρωνεις μια φορα τα τελη,δεν τα ξαναπληρωνεις επειδη γυρισε.

Δεν ξερω αν ειναι ιδιο και στα ΕΛ.ΤΑ. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ από αυτούς που δεν έχουν αξιολογήσεις ζητάω ένα μικρό ποσό (που θα αφαιρεθεί από το σύνολο) κατάθεση πριν το στείλω με αντικαταβολή ώστε να είμαι σίγουρος πως δεν θα γίνει καμιά τρολλιά και θα πληρώσω τα μεταφορικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, frozex said:

Εγώ από αυτούς που δεν έχουν αξιολογήσεις ζητάω ένα μικρό ποσό (που θα αφαιρεθεί από το σύνολο) κατάθεση πριν το στείλω με αντικαταβολή ώστε να είμαι σίγουρος πως δεν θα γίνει καμιά τρολλιά και θα πληρώσω τα μεταφορικά. 

Αυτό ειναι η καλύτερη λύση. Οι περισσότεροι βέβαια πείθονται λόγω αξιολόγησεων αλλά ένα δεκάρικο για παν ενδεχόμενο είναι αγχολυτικό και δείχνει ότι θα παραλάβει ο άλλος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...