Προς το περιεχόμενο

Λογω τιμης (20 χρονια μετα)


orck

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ελληνικη ιδιωτικη τηλεοραση😵ενα πειραμα που απετυχε...βασικα ολο το εγχειρημα απετυχε σε οτι αφορα την ελληνικη τηλεοραση....ιδιωτικη και κρατικη...λες και εβλεπες βιντεοκασετες το 1985 οταν ανοιγες την τιβι σου...οσοι τα αρπαξαν απο αυτους...σε καλη μερια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
38 minutes ago, ThReSh said:

20 χρόνια μετά, πάλι δεν θα το δω... 😛

Την εποχή που παιζοταν η συγκεκριμένη σειρά, είχε ένα πολύ συγκεκριμένο target group (ηλικιακό κυρίως). Τελειώνοντας το Λύκειο τότε και έχοντας δώσει πανελλήνιες, ήταν αρκετά δημοφιλής μιας και το σενάριο ήταν κοντά στη ζωή που φανταζόμασταν τότε πως θα ακολουθούσε...

Για την εποχή του πάντως ήταν αρκετά προσεγμένο. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, billdanos είπε

Την εποχή που παιζοταν η συγκεκριμένη σειρά, είχε ένα πολύ συγκεκριμένο target group (ηλικιακό κυρίως). Τελειώνοντας το Λύκειο τότε και έχοντας δώσει πανελλήνιες, ήταν αρκετά δημοφιλής μιας και το σενάριο ήταν κοντά στη ζωή που φανταζόμασταν τότε πως θα ακολουθούσε...

Για την εποχή του πάντως ήταν αρκετά προσεγμένο. 

Υπήρξε μάλιστα και κατακόρυφη άνοδος στα μηχανογραφικά σε όλες τις σχολές της Πάτρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, G.TH. είπε

Σε άλλο κανάλι βέβαια...στις 20 πέφτει το μαύρο.

βασικα αυτη την απορια ειχα κι εγω...!!     σε ποιο καναλι θα παιχτει?      αν και δεν θα το δω...!!    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cabdik είπε

βασικα αυτη την απορια ειχα κι εγω...!!     σε ποιο καναλι θα παιχτει?      αν και δεν θα το δω...!!    

Πρώτα βρίσκεις κανάλι και μετά κάνεις ανακοινώσεις και τρέιλερ.  Το πολύ πολύ να έχει την τύχη των περισσότερα ρημέικ/20 χρόνια μετά που έχουμε ακούσει να ξαναβγαινουν στα χρόνια της κρίσης: δεν γυρίστηκαν καν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ίντερνετ νομίζω θα παιχτεί όχι στην τηλεόραση, κάτι τέτοιο πήρε το μάτι μου.

Όντως ήταν από τις προσεγμένες σειρές της εποχής αλλά αντιγραφή καραμπινάτη του Beverly Hills.

Μου την έσπαγε κι η "μαγκιά" που προσπαθούσε να βγάλει ο γιος Κούρκουλος και γενικότερα δεν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/9/2018 στις 2:50 ΜΜ, katergaris79 είπε

Μου την έσπαγε κι η "μαγκιά" που προσπαθούσε να βγάλει ο γιος Κούρκουλος και γενικότερα δεν...

Έτσι ειναι το ύφος του συγκεκριμένου ηθοποιού. Πολλές ομοιότητες με τον πατέρα του που ειχε πάντα το ρόλο του "σκληρού". Αναμενόμενο. Αλλωστε ειναι περισσότερο θεατρικος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τον έχω παρακολουθήσει στο θέατρο, φέτος τον είδα πρώτη φορά στη Σουσού και δεν είχε καθόλου αυτό το στιλ (δε θα μπορούσε έτσι κι αλλιώς λόγω ρόλου).

Είναι πάντως ένας από τους 2-3 που κάτι απροσδιόριστο με εκνευρίζει πάνω τους. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, katergaris79 είπε

Δεν τον έχω παρακολουθήσει στο θέατρο, φέτος τον είδα πρώτη φορά στη Σουσού και δεν είχε καθόλου αυτό το στιλ (δε θα μπορούσε έτσι κι αλλιώς λόγω ρόλου).

Είναι πάντως ένας από τους 2-3 που κάτι απροσδιόριστο με εκνευρίζει πάνω τους. 

Ναι και εμενα δεν μου αρεσε καθολου ο χαρακτηρας που επαιζε, ουτε το προσωπο του, ποτε δεν θεωρησα οτι εχει ταλεντο. Βεβαια αυτο ισως εχει να κανει και η συγκριση με τον πατερα του, οποτε ξεκιναμε με ενα μειον απο την αρχη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, orck είπε

Βεβαια αυτο ισως εχει να κανει και η συγκριση με τον πατερα του, οποτε ξεκιναμε με ενα μειον απο την αρχη.

Αυτό ειναι. Δεν τον θεωρω κακό ηθοποιό. Κουβαλάει όμως μια τεράστια κληρονομιά και γενικά δεν ειναι εύκολο να σε δεχτεί ο κόσμος όταν ο πατέρας σου έχει γίνει διάσημος λογω συγκλονιστικών ερμηνιών. Θεατρικά πάντως ειναι εξαιρετικός, όπως και πολλοί άλλοι, αλλά αυτή η ομοιότητα με τον πατέρα του, ειναι εν δυνάμη εκνευριστική :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ξεκινησεεεε... no comments since.. what? 2018? ντοινγκ...


τι επαθε αυτη στο τελος;

εγγυος δεν ειπαν οτι ειναι; παει για αποβολη;

Επεξ/σία από naimore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιο ηταν. θα τιμήσω και τα επόμενα επεισόδεια

2 πράγματα με χάλασαν:

1. Ο Μαρκουλάκης φεσι παραπαταει πανω στο τραπεζι. Επομενη σκηνη παιρνει το αμαξι τρεχει στο νοσοκομειο. κακο.

2. Η τοποθετηση προιοντος περιειχε και λιγο εκπομπη. Ειδικα εκει που η νεολαια εκανε γκραφιτι και μια κοπελα ειπε "Κοκα κολα ζιρο;;;"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...