Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για πιστωτική κάρτα


Exodia The Forbidden One

Προτεινόμενες αναρτήσεις

45 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Για να Μην παιδεύεσαι ξεχνάς την πιστωτική

δεν παιζει δηλαδη με την καμμια να μου βγαλουν δηλαδη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες οτι την προηγουμενη την ξεπληρωσες με το ζορι και παρ'ολα αυτα ρωτας πληροφοριες για να ξαναβγαλεις πιστωτικη. Εντελως φιλικα θα σου δωσω μια συμβουλη:  Οι πιστωτικες καρτες δεν ειναι για ολους. Ειναι για αυτους που μπορουν να τη διαχειριστουν. Αλλιως παγιδευεσαι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση   πάνω στην πιστωτική... Επειδή έκανα πρόσφατα ανακαίνιση το σπίτι και θέλω  να πάρω τις συσκευές  με δόσεις. 

Λοιπόν βγάζω πιστωτική ( με εισοδήματα και τετοια είμαι κομπλέ ) , και βρίσκω μαγαζι που μου δίνει άτοκες δόσεις   εγώ τι παραπάνω  θα πληρώσω? 

Δηλαδή  ας πούμε ότι κάνω αγορές 

5000€ σε 36 άτοκες δόσεις  εγώ θα πληρώνω 138.888€ κάθε  μήνα ? Υπάρχει κάτι άλλο που πληρώνω ? ( μιλάμε να πληρώνετε η δόση πάντα στην ώρα της ) . Αν δεν πληρώνω κάτι άλλο , η τράπεζα τι βγάζει ? Γιατί δεν το κάνει για την ψυχή της μάνα της σίγουρα... 

Δεν ήθελα πότε να βγάλω πιστωτική απλά επειδή είναι η μόνη λύση για άτοκες δόσεις είπα να το δω λίγο... Ευχαριστώ  ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, stefanosnik είπε

Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση   πάνω στην πιστωτική... Επειδή έκανα πρόσφατα ανακαίνιση το σπίτι και θέλω  να πάρω τις συσκευές  με δόσεις. 

Λοιπόν βγάζω πιστωτική ( με εισοδήματα και τετοια είμαι κομπλέ ) , και βρίσκω μαγαζι που μου δίνει άτοκες δόσεις   εγώ τι παραπάνω  θα πληρώσω? 

Δηλαδή  ας πούμε ότι κάνω αγορές 

5000€ σε 36 άτοκες δόσεις  εγώ θα πληρώνω 138.888€ κάθε  μήνα ? Υπάρχει κάτι άλλο που πληρώνω ? ( μιλάμε να πληρώνετε η δόση πάντα στην ώρα της ) . Αν δεν πληρώνω κάτι άλλο , η τράπεζα τι βγάζει ? Γιατί δεν το κάνει για την ψυχή της μάνα της σίγουρα... 

Δεν ήθελα πότε να βγάλω πιστωτική απλά επειδή είναι η μόνη λύση για άτοκες δόσεις είπα να το δω λίγο... Ευχαριστώ  ! 

η τραπεζα βγαζει την προμηθεια για τη χρηση της πιστωτικης (απο τον εμπορα). Και οποια συνδρομη σε χρεωνει, αν σε χρεωνει. Αν πληρωνεις (ξοφλας) τον λογαριασμο στην ωρα του δε πληρωνεις τιποτα αλλο.

 

Η παγιδα με τις ατοκες δοσεις ειναι πολλοι ξεκινανε σιγα 50 ευρω το μηνα ειναι, σιγα αλλα 20 ευρω το μηνα ειναι, σιγα αλλα 30 ευρω το μηνα ειναι και τελικα φτανουν να πρεπει πληρωνουν κανα χιλιαρικο το μηνα ατοκες δοσεις, και δε βγαινουν οποτε αρχιζουν δωσε τα μισα, ξαναδωσε τα μισα και σε κανα χρονο ειναι χρεωμενοι μεχρι το λαιμο. Αν εισαι υπευθυνος με τα οικονομικα σου, και συνεπης, η πιστωτικη ειναι χρησιμη. Αν οχι αστη γιατι θα βρεθεις χρεωμενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, fredd0 είπε

η τραπεζα βγαζει την προμηθεια για τη χρηση της πιστωτικης (απο τον εμπορα). Και οποια συνδρομη σε χρεωνει, αν σε χρεωνει. Αν πληρωνεις (ξοφλας) τον λογαριασμο στην ωρα του δε πληρωνεις τιποτα αλλο.

Η παγιδα με τις ατοκες δοσεις ειναι πολλοι ξεκινανε σιγα 50 ευρω το μηνα ειναι, σιγα αλλα 20 ευρω το μηνα ειναι, σιγα αλλα 30 ευρω το μηνα ειναι και τελικα φτανουν να πρεπει πληρωνουν κανα χιλιαρικο το μηνα ατοκες δοσεις, και δε βγαινουν οποτε αρχιζουν δωσε τα μισα, ξαναδωσε τα μισα και σε κανα χρονο ειναι χρεωμενοι μεχρι το λαιμο. Αν εισαι υπευθυνος με τα οικονομικα σου, και συνεπης, η πιστωτικη ειναι χρησιμη. Αν οχι αστη γιατι θα βρεθεις χρεωμενος.

Α οπότε υπάρχει κάποια συνδρομή τον μήνα για όσο θα έχω καρτα ? Γιατί πόσο μιλάμε περίπου ? 

Όχι με τα οικονομικα είμαι οκ και ούτε ξεφεύγω , και τα λεφτά για αυτά που θα πάρω  τα έχω απλά δεν θέλω να τα δώσω έτσι μαζεμένα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, stefanosnik είπε

Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση   πάνω στην πιστωτική... Επειδή έκανα πρόσφατα ανακαίνιση το σπίτι και θέλω  να πάρω τις συσκευές  με δόσεις. 

Λοιπόν βγάζω πιστωτική ( με εισοδήματα και τετοια είμαι κομπλέ ) , και βρίσκω μαγαζι που μου δίνει άτοκες δόσεις   εγώ τι παραπάνω  θα πληρώσω? 

Δηλαδή  ας πούμε ότι κάνω αγορές 

5000€ σε 36 άτοκες δόσεις  εγώ θα πληρώνω 138.888€ κάθε  μήνα ? Υπάρχει κάτι άλλο που πληρώνω ? ( μιλάμε να πληρώνετε η δόση πάντα στην ώρα της ) . Αν δεν πληρώνω κάτι άλλο , η τράπεζα τι βγάζει ? Γιατί δεν το κάνει για την ψυχή της μάνα της σίγουρα... 

Δεν ήθελα πότε να βγάλω πιστωτική απλά επειδή είναι η μόνη λύση για άτοκες δόσεις είπα να το δω λίγο... Ευχαριστώ  ! 

Πιστωτική με οριο 5000 δεν προκειται να σου δώσουν, εκτός αν τα εχει, αλλα αν τα είχες δεν θα σε ένοιαζαν οι δόσεις :) 

Αν βάλεις άτοκες δόσεις τα 5000 στην εταιρεία δεν πληρωνεις τίποτα αλλο παραπάνω, ουτε ενα σεντ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, stefanosnik είπε

Α οπότε υπάρχει κάποια συνδρομή τον μήνα για όσο θα έχω καρτα ? Γιατί πόσο μιλάμε περίπου ? 

Όχι με τα οικονομικα είμαι οκ και ούτε ξεφεύγω , και τα λεφτά για αυτά που θα πάρω  τα έχω απλά δεν θέλω να τα δώσω έτσι μαζεμένα...

οχι απαραιτητα, και σιγουρα οχι 'το μηνα'

καποιες εχουν ετησια συνδρομη, καποιες δεν εχουν, καποιες δεν εχουν τον πρωτο χρονο, καποιες δεν εχουν οσο κανεις x ευρω τζιρο το χρονο, δες στην τραπεζα/καρτα που σε ενδιαφερει πχ https://www.alpha.gr/-/media/alphagr/pdf-files/diafora-sunodeutika-pdf/xrisima-eggrafa/oroi-sunallagon-promithies-loipa-eksoda.pdf στη σελιδα 28 ειναι οι ετησιες συνδρομες των πιστωτικων της alpha, ανολογους τιμοκαταλογους εχουν και οι αλλες οι τραπεζες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνηθως εκει που εχεις μισθοδοσια βγαζεις και πιστωτικη πιο ευκολα και χωρις συνδρομη. Αλλες παλι σου λενε τον 1ο χρονο δωρεαν και μετα μια ετησια συνδρομη εκτος αν κανεις ετησιες αγορες με την καρτα ανω των 1800€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α οκ από ότι είδα δεν ειναι κάποιο τρελό πόσο , αν και εμένα με ενδιαφέρει Πειραιώς  λογικά πάνω κάτω τα ίδια θα είναι... Οπότε από Δευτέρα θ πάω να δω τι γίνεται , ευχαριστώ πολύ παιδιά !! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...