Προς το περιεχόμενο

Το Apple Watch Series 4 έρχεται με μεγαλύτερη οθόνη και δυνατότητα ηλεκτροκαρδιογραφήματος


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

34 λεπτά πριν, videdt είπε

ουτε για αστειο. θεωρητικα, κανουμε τακτικες γενικες και ειδικες εξετασεις (πρακτικα, καποιοι σαν και εμενα, φοβουνται ακομα και το κατωφλι να διαβουν...)

Ενα ακομα στοιχειο. Υποχονδριοι ανθρωποι ειτε ατομα που αυτοϋποβαλλονται η παθαινουν κρισεις πανικου, αραγε αμα βαρεσει καμπανακι το ρολοϊ τι θα παθουν? θα καλουν 166 και θα σωριαζονται? Πιθανον να βοηθαει και η λειτουργια ανιχνευσης πτωσης και η αυτοματη ενημερωση τριτων. :P :D 

Επειδη ακριβως δεν κάνουμε τακτικες εξετάσεις το μήνυμα σου υποστηριζει την άποψη ότι ενα τέτοιο χαρακτηριστικο είναι χρησιμο. Παρολο που ηθελες να επιχειρηματολογησεις για το αντιθετο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

52 λεπτά πριν, videdt είπε

ουτε για αστειο. θεωρητικα, κανουμε τακτικες γενικες και ειδικες εξετασεις (πρακτικα, καποιοι σαν και εμενα, φοβουνται ακομα και το κατωφλι να διαβουν...)

Ενα ακομα στοιχειο. Υποχονδριοι ανθρωποι ειτε ατομα που αυτοϋποβαλλονται η παθαινουν κρισεις πανικου, αραγε αμα βαρεσει καμπανακι το ρολοϊ τι θα παθουν? θα καλουν 166 και θα σωριαζονται? Πιθανον να βοηθαει και η λειτουργια ανιχνευσης πτωσης και η αυτοματη ενημερωση τριτων. :P :D 

Δηλαδή πιστεύεις ότι η αυθυποβολή και τα συμπτώματα της κρίσης πανικού δείχνουν πρόβλημα αν κάνεις καρδιογράφημα ή αν πάρεις την πίεσή σου; Αλήθεια; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, dali13gr είπε

Δηλαδή πιστεύεις ότι η αυθυποβολή και τα συμπτώματα της κρίσης πανικού δείχνουν πρόβλημα αν κάνεις καρδιογράφημα ή αν πάρεις την πίεσή σου; Αλήθεια; 

πιστευω οτι δεν ειμαι ο μονος που οταν το πιεσομετρο αρχιζει να χτυπα εντονα νοιωθω τους σφιγμους μου στο σημειο πιεσης, η οταν βλεπω τα ανεπιθυμητα νουμερα που δειχνει, πανικοβαλλομαι επιπροσθετα και η πιεση και οι παλμοι ανεβαινουν λιγακι ακομα. Παρομοιως αν καποιος οταν ειμαι αναστατωμενος η κουρασμενος μου πει "α, πανιασες" ε, εκει τα βλεπω ολα, ναι, σε βαθμο κρισης πανικου. Αυτο εννουσα... Αν ειχα μονιμως ενα ρολοι να μου κανει monitor θα πεθαινα απο την αγωνια γιατι τωρα ανεβηκαν οι σφιγμοι η γιατι δεν ειναι τα μπιπ σε ρυθμο ελβετικου ρολογιου.... οκ. η πρωτη λεξη που χρησιμοποιησα στο αρχικο μηνυμα ηταν "υποχονδριος". Αν και οι κρισεις πανικου μαλλον δεν εμπιπτουν σε αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, videdt said:

πιστευω οτι δεν ειμαι ο μονος που οταν το πιεσομετρο αρχιζει να χτυπα εντονα νοιωθω τους σφιγμους μου στο σημειο πιεσης, η οταν βλεπω τα ανεπιθυμητα νουμερα που δειχνει, πανικοβαλλομαι επιπροσθετα και η πιεση και οι παλμοι ανεβαινουν λιγακι ακομα. Παρομοιως αν καποιος οταν ειμαι αναστατωμενος η κουρασμενος μου πει "α, πανιασες" ε, εκει τα βλεπω ολα, ναι, σε βαθμο κρισης πανικου. Αυτο εννουσα... Αν ειχα μονιμως ενα ρολοι να μου κανει monitor θα πεθαινα απο την αγωνια γιατι τωρα ανεβηκαν οι σφιγμοι η γιατι δεν ειναι τα μπιπ σε ρυθμο ελβετικου ρολογιου.... οκ. η πρωτη λεξη που χρησιμοποιησα στο αρχικο μηνυμα ηταν "υποχονδριος". Αν και οι κρισεις πανικου μαλλον δεν εμπιπτουν σε αυτο.

Τότε δεν υπάρχει λόγος να πάρεις κανένα ρολόι ή tracker που να μετράει καρδιακούς παλμούς. :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 12/09/2018 at 20:36, AtiX said:

Ολόκληρος καρδιολόγος και μου βγήκε λες και πήγαινε στην λαϊκή για ψώνια... 

 

On 12/09/2018 at 20:43, mech35 said:

Λες και ξέρουν όλοι να διαβάζουν καρδιογράφημα

 

On 12/09/2018 at 20:48, s_patrik said:

Το γύρισε η Apple σε καρδιολογικό κέντρο....

 

On 12/09/2018 at 21:00, dimtsef said:

θυσιάζεις ένα νεφρό για την παρακολούθηση της καρδιά σου ! φοβερό !😷

 

On 12/09/2018 at 22:23, White Wolf said:

Οποιος πιστευει σοβαρα οτι με αυτη τη βλακεια θα βγαινει αξιοπιστο καρδιογραφημα καλο ειναι να παει σε κανενα καλο ψυχιατρο....

Έχετε μπερδέψει τις gimmikies στα Android σας με το it just works στα προϊόντα της Apple. Αλλά λογικό δεν είχατε ποτέ συσκευή της Apple για να ξέρετε. Απλα κράζετε. #perastika

 

Επεξ/σία από DJTaurus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, DJTaurus είπε

Έχετε μπερδέψει τις gimmikies στα Android σας με το it just works στα προϊόντα της Apple. Αλλά λογικό δεν είχατε ποτέ συσκευή της Apple για να ξέρετε. Απλα κράζετε. #perastika

Θα ήθελα να είσαι πιο σοβαρός σε έναν άνθρωπο που μπορεί να είναι υπερτασικός... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...