Προς το περιεχόμενο

Το νέο OnePlus 6T δεν θα διαθέτει headphone jack επιβεβαιώνει ο co-founder, Carl Pei


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, Razor333 είπε

Το θεμα ειναι αν γινετε η οχι, αν εχανες κατι η οχι. Η apple το εκανε για να σπρωξει τα airpods, οι υπολοιποι γιατι απλα αντιγραφουν οτι κανει η apple, ωστε να το παρουσιαζουν ως premium χαρακτηριστικο, αφου πρωτα την κραξουν, οπως η oneplus στην προκειμενη.

Προτιμαω το παχος απο το σασι του note 9 και να χωραει πενακι, sd, headphone jack, dual sim, οθονη χωρις notch, καμερες που δεν προεξεχουν και φυσικα ip68.

 

40 λεπτά πριν, Razor333 είπε

 

Και γω μαζί σου και φαντάζομαι πολλοί ακομα.Εγω προσωπικά την υποδοχή jack 3.5mm δεν την χρησιμοποιώ,αλλά κάποια στιγμή θα καταργηθεί για ευνόητους λόγους και το γεγονός ότι υπάρχει ακόμα είναι γιατί το απαιτούν οι χρήστες,άλλιως θα είχε καταργηθεί νωρίτερα.

Επεξ/σία από Istros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 121
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

2 ώρες πριν, anax111 είπε

Πραγματικά διαβάζω τα σχόλια υπέρ της εξάλειψης της υποδοχής jack 3.5 και γελάω πικρά. Κανένας δεν σκέφτεται πως η θύρα jack βγάζει αναλογικό ήχο που μπορείς να τον εξάγεις ελεύθερα σε όποια συσκευή θες χωρίς έλεγχο. Θέλω πολύ να δω τα μούτρα όλων αυτών που γράφουν τις ανοησίες περί κατάργησης της jack 3.5 όταν μια ωραία πρωία που θα θελήσουν να συνδέσουν το smartphone τους με κάποια εξωτερική συσκευή ήχου διαπιστώσουν πως δεν μπορούν να το κάνουν επειδή με το τελαυταίο update θα τους μπλοκάρει η ψηφιακή θήρα και θα τους βγάζει ένα μηνυματάκι  το smartphone σχετικό με δικαιώματα. Η μέρα αυτή δεν θα αργήσει. Μόλις εξαλειφθεί η θύρα jack 3.5 από τις συσκευές θα μας καλωσορίσει. Η μουσική βιομηχανία περιμένει πως και πως αυτή την μέρα. Και αφού οι καταναλωτές κοιμούνται.... γιατί όχι;

Πολύ σωστό! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Δεν εχασα το νοημα εγω αλλα η ιδια η εταιρεια.

Οταν μου κανεις καποιες αλλαγες στο κινητο σου και δεν εχουν νοημα ή ερχονται σε αντιθεση με αυτα που σου ζηταει η κοινοτητα, αυτα συμβαινουν.

Γιατι υποτιθεται η Oneplus αυτο διαφημιζει.Οτι και καλα ακουει την κοινοτητα και ''μαζι''φτιαχνουν το επομενο κινητο.

Ηθελε η κοινοτητα notch?Οχι,ειδικα απο την στιγμη που ουτε το 5τ ειχε notch με ιδια αναλογια οθονης.

Ηθελε η κοινοτητα Γυαλι αφου δεν υποστηριζεται ασυρματη φορτιση?Οχι σε σχεση με το αλουμινιο,γιατι σπαει ευκολα.

Ηθελε η κοινοτητα να βγει η θυρα ακουστικων?Παλι οχι,αλλα αυτοι το βγαζουν για να προωθησουν τα ασυρματα τους ακουστικα.

Ηδη η εταιρεια εχει φαει κριτικη και για την υψηλη τιμη των κινητων που εχουν ξεπερασει πλεον τα 500ευρω.

Ειδα και στο 6ρι που μεγαλωσαν τις ιντσες αλλα η μπαταρια παρεμεινε ιδια με αποτελεσμα το Op6 να εχει χειροτερη αυτονομια απο το 5τ.

Το ποιος εχει χασει το νοημα θα φανει στους επομενους μηνες.

Πολι έχασες το νόημα.

Τέλος πάντως, όσον αφορά αυτά που λες, δεν μπορεί κάποια εταιρία να ακούει πάντα το κοινό της, εκ τον πραγματον δεν γίνεται!

Όσον αφορά το notch'! Ναι ούτε εγώ το ήθελα, είχε όμως τον τρόπο να το κάνεις hide. Πάει αυτό. Όσον αφορά την γυάλινη πλατη.. ποιος σου λέει ότι το κοινό δεν το ήθελε αυτό? Πόσο μάλλον όταν έχεις γρηγορότερες ταχύτητες.. εμένα προσωπικά μου άρεσε, παρουσίασε και έναν καινούριο επεξεργασίας γυαλιού που έδειχνε αρκετά ωραίο! 

Όσον αφορά το jack, θα προτιμούσα να το κρατήσει, αλλά προτείμω να βάλει μεγαλύτερη μπαταρία και ίσως αδιαβροχοποιηση εάν τους βοηθήσει στην τιμή τον 500€.. 

Ο λόγος που ξεπερναμε τα 500€ είναι επειδή όλοι ζητάνε έξτρα πράγματα και τα θέλουν και τζάμπα. Νομίζω ότι προσπαθεί αρκετα να τα κάνει όλα, και η γνώμη μου είναι ότι τα καταφέρνει καλύτερα από τις υπόλοιπες και αυτό φαίνεται και στα νούμερα. 

Πιστεύω το 6Τ θα πάει καλύτερα από 6.

Και τέλος το OnePlus 7 θα σαρώσει. Θα λείπουν πολύ λιγότερα πράγματα απο τα άλλα flagship και θα ξεπεράσει πολλά από τα γνωστα ονόματα. Ένα δεν πάρω το 6Τ να το δοκιμάσω, θα παρω σίγουρα το 7. 

 

 

Επεξ/σία από boulevar
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, boulevar είπε

 Όσον αφορά την γυάλινη πλατη.. ποιος σου λέει ότι το κοινό δεν το ήθελε αυτό? Πόσο μάλλον όταν έχεις γρηγορότερα ταχύτητες.. εμένα προσωπικά μου άρεσε, παρουσίασε και ένα καινούρια επεξεργασία γυαλιού που έδειχνε αρκετά ωραίο! 

Ειναι γιατι εγω εχασα το νοημα αλλα εσυ ονειρευεσαι για τιμη στα 500ευρω οταν την εχει πλεον ξεπερασει και κανεις προβλεψεις για το 7ρι του χρονου :)

Μην ξεχνας μονο οτι η Oneplus δεν πληρωνει ουτε σε διαφημιση οπως οι αλλες μεγαλες εταιρειες,ουτε εχει φυσικα καταστηματα/πωλητες στην χωρα μας(και σε πολλες αλλες),ουτε επισημα service στις χωρες,ουτε τιποτα.

Οταν σου ζηταει σχεδον τα ιδια χρηματα την παρουσα στιγμη με ενα galaxy s9+,εκει οι δικαιολογιες περι χαμηλοτερης τιμης πανε περιπατο.

https://www.bestprice.gr/item/2155271981/samsung-galaxy-s9-64gb-dual.html?qid=3gDtmZxfK0G_94872&seq=1

Οσο για την γυαλινη πλατη που αναφερεις και επιμενεις κιολας,δες και κλαψε για το τι θελει ο κοσμος και τι οχι.

https://forums.oneplus.com/threads/vote-for-your-favorite-texture.749139/

  • 76% of users think the material matters a lot when they are considering a purchase.
  • The top five favorite materials are
    • Metal - 48%
    • Karbon (DuPont™ Kevlar® fiber) - 14.8%
    • Ceramic - 13.9%
    • Glass - 8%
    • Plastic - 3.7%
  • The top five materials that users would like for their next smartphone are
    • Metal - 39.2%
    • Ceramic - 18.7%
    • Karbon (DuPont™ Kevlar® fiber) - 18.2%
    • Glass - 10.4%
    • Wood - 3.5%

 

Προτελευταιο σε προτιμηση το γυαλι :)

Ας συνεχισει η Oneplus ετσι και θα δεις που θα φτασει.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, anax111 είπε

Πραγματικά διαβάζω τα σχόλια υπέρ της εξάλειψης της υποδοχής jack 3.5 και γελάω πικρά. Κανένας δεν σκέφτεται πως η θύρα jack βγάζει αναλογικό ήχο που μπορείς να τον εξάγεις ελεύθερα σε όποια συσκευή θες χωρίς έλεγχο. Θέλω πολύ να δω τα μούτρα όλων αυτών που γράφουν τις ανοησίες περί κατάργησης της jack 3.5 όταν μια ωραία πρωία που θα θελήσουν να συνδέσουν το smartphone τους με κάποια εξωτερική συσκευή ήχου διαπιστώσουν πως δεν μπορούν να το κάνουν επειδή με το τελαυταίο update θα τους μπλοκάρει η ψηφιακή θήρα και θα τους βγάζει ένα μηνυματάκι  το smartphone σχετικό με δικαιώματα. Η μέρα αυτή δεν θα αργήσει. Μόλις εξαλειφθεί η θύρα jack 3.5 από τις συσκευές θα μας καλωσορίσει. Η μουσική βιομηχανία περιμένει πως και πως αυτή την μέρα. Και αφού οι καταναλωτές κοιμούνται.... γιατί όχι;

Με τη λογική αυτή να κρατήσουμε και το scart στις τηλεοράσεις και τη θύρα vga στις κάρτες γραφικών,το αναλογικό σήμα στις τηλεοράσεις και το micro usb.

1 ώρα πριν, Markantonis είπε

Αίσχος!

Γλέντι για τους άμουσους.

Ενα πράγμα που σιχάθηκα στο iPhone μου, το βλέπω δυστυχώς και σε εταιρίες χωρίς προσωπικότητα μπορώ να πω πλέον. Προφανώς θα τους συμφέρει οικονομικά.

Όσο για εκείνους που λένε ότι είναι αρχαίο εξάρτημα, αν ήξεραν θα σώπαιναν.

Δηλ όποιος δεν  θέλει το jack ειναι αμουσος?Το usb-c έχει καλύτερη ποιότητα ήχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ειναι γιατι εγω εχασα το νοημα αλλα εσυ ονειρευεσαι για τιμη στα 500ευρω οταν την εχει πλεον ξεπερασει και κανεις προβλεψεις για το 7ρι του χρονου :)

Οσο για την γυαλινη πλατη που αναφερεις και επιμενεις κιολας,δες και κλαψε για το τι θελει ο κοσμος και τι οχι.

https://forums.oneplus.com/threads/vote-for-your-favorite-texture.749139/

  • 76% of users think the material matters a lot when they are considering a purchase.
  • The top five favorite materials are
    • Metal - 48%
    • Karbon (DuPont™ Kevlar® fiber) - 14.8%
    • Ceramic - 13.9%
    • Glass - 8%
    • Plastic - 3.7%
  • The top five materials that users would like for their next smartphone are
    • Metal - 39.2%
    • Ceramic - 18.7%
    • Karbon (DuPont™ Kevlar® fiber) - 18.2%
    • Glass - 10.4%
    • Wood - 3.5%

Προτελευταιο σε προτιμηση το γυαλι :)

Ας συνεχισει η Oneplus ετσι και θα δεις που θα φτασει.

Καλα δεν επεμενα και τοσο :D

Οπως και να εχει, αρχιζει και φτανει τα αλλα flagship και ισως γινεται καλυτερο σε πολλα θεματα οπως ταχυτητα, user experience,και η καμερα ειναι πλεον αρκετα σεβαστη. 

Ισως τωρα που ξεπερασε τα 500€ να αρχισουν να βγαζουν και ενα budget στα 400 για να χτυπησει το poco. Αυτη θα ηταν καλη κινηση.

Για τα αλλα δεν ειπες τιποτα... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, boulevar είπε

Για τα αλλα δεν ειπες τιποτα... :)

Για τα αλλα τι να πω?Το S9+ που τα εχει ολα αυτα στα 570ευρω μιλαει απο μονο του.

Δεν λεω το Oxygen os ειναι το αγαπημενο μου skin,και σε updates ειναι καλη η εταιρεια αλλα περαν τουτου στα υπολοιπα βλεπω υποχωρησεις συνεχεια.

Και μην ξεχναμε οτι μικρες εταιρειες οπως η Oneplus,δεν τις παιρνει να ριξουν ακυρο στο κοινο τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, anax111 said:

Πραγματικά διαβάζω τα σχόλια υπέρ της εξάλειψης της υποδοχής jack 3.5 και γελάω πικρά. Κανένας δεν σκέφτεται πως η θύρα jack βγάζει αναλογικό ήχο που μπορείς να τον εξάγεις ελεύθερα σε όποια συσκευή θες χωρίς έλεγχο. Θέλω πολύ να δω τα μούτρα όλων αυτών που γράφουν τις ανοησίες περί κατάργησης της jack 3.5 όταν μια ωραία πρωία που θα θελήσουν να συνδέσουν το smartphone τους με κάποια εξωτερική συσκευή ήχου διαπιστώσουν πως δεν μπορούν να το κάνουν επειδή με το τελαυταίο update θα τους μπλοκάρει η ψηφιακή θήρα και θα τους βγάζει ένα μηνυματάκι  το smartphone σχετικό με δικαιώματα. Η μέρα αυτή δεν θα αργήσει. Μόλις εξαλειφθεί η θύρα jack 3.5 από τις συσκευές θα μας καλωσορίσει. Η μουσική βιομηχανία περιμένει πως και πως αυτή την μέρα. Και αφού οι καταναλωτές κοιμούνται.... γιατί όχι;

 

Και γιατί δεν έχουν κάνει το ίδιο με το Bluetooth? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Istros είπε

Δίκιο έχει.καιρος να αξιοποιηθεί ο χώρος για κάτι άλλο.Η υποδοχη jack είναι από τη δεκαετία του 60.Το πιο αρχαίο εξάρτημα πάνω στη συσκευή.

Ακόμα χρησιμοποιούνται μικρόφωνα και συσκευές ήχου από την δεκαετία του 60 όμως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Socratis_g είπε

Καλά κάνουν. 

Ας γίνουν usb type C όλα τα βίσματα, να τελειώνουμε με τα 500 διαφορετικά καλώδια .

Πολύ σωστά

 

oneplus-6t.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, valkon είπε

Ακόμα χρησιμοποιούνται μικρόφωνα και συσκευές ήχου από την δεκαετία του 60 όμως

Και τηλεοράσεις με αναλογικους δέκτες,οθόνες με υποδοχή vga,Ps/2 για mouse-keyboard,κ.α.Συμφωνω μαζί σου είναι μια θύρα που διαδόθηκε πολύ τη δεκαετία του 80 με το walkman της Sony,συνεχίζει στα κινητά και θα ξεβολεψει πολλους η κατάργηση της.Το θέμα είναι ότι πλησιάζει στο τέλος της όσο αφορά τα κινητα.Παει για αντικατασταση από το usb-c.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή όταν η Apple αποφασίσει να καταργήσει όλα τα κουμπιά (για να γίνει το iPhone IP99) να περιμένουμε το ίδιο και από όλους τους άλλους 2 χρόνια μετά (αφού φυσικά πρώτα τρολάρουν την apple)?
Γιατί φυσικά το volume up/down και το power είναι "αρχαία" και πρέπει να καταργηθούν ASAP. 
Μόνο προσοχή να μην καταργήσει η Apple την ...οθόνη στο μέλλον ("για το καλό της ανθρωπότητας"). Γιατί και οι οθόνες "αρχαίες" και πιο παλιές από την υποδοχή 3.5''.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Προτελευταιο σε προτιμηση το γυαλι :)

Λογικότατο! Το γυαλί είναι υπέροχο μόνο για να το κοιτάς.

Στην πράξη είναι μια βλακεία. Είμαστε υποχρεωμένοι να χρησιμοποιούμε κωλοθήκες με αποτέλεσμα να χάνεται όλο αυτό το υπέροχο feeling του λεπτού, όμορφου αισθητικά κινητού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...