Προς το περιεχόμενο

Τα νέα iPhone XS, XS Max και XR δεν διαθέτουν στη συσκευασία τους "lightning-to-3.5mm" adapter


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

56 λεπτά πριν, Zengar Zombolt είπε

Στο iPhone 11 δεν θα έχει ακουστικά..
Στο iPhone 12 δεν θα έχει φορτιστή.........
Στο iPhone 13 δεν θα έχει τίποτα μέσα εκτός από το smartphone...............
Στο iPhone 14 δεν θα έχει τίποτα μέσα............
Στο iPhone 15 δεν θα υπάρχει κουτί και απλά θα πουλάνε αέρα και το προνομειο δίνουν λεφτά στην apple 

και ναι θα συνεχίσουν να τα αγοράζουν 

Ναι αλλα θα σου δινουν πιστοποιηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 272
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πιστευω πως στις μερες πρεπει να ειναι καποιος βλαμενος για να αγορασει κινιτο πανω απο 300 με 400 που τα 300 προσωπικα τα θεωρω ΜΑΧ!

ποσο μαλλον οταν εταιριες οπως η παραπανω ειναι μεγαματες κοροιδια καταμουτρα...

ξερω υπαρχουν πολλα σκεπτικα αλλα το νοημα ειναι ενα... συσκευες που να κανουν την δουλεια τους με νεα τεχνολογια χωρις τις κλασατες λεξεις για προμοσιον και χωρις τα ενα καρο χαρακτιριστικα (τεχνωλογιων που ενα 0.5%) τα χρεισημοποιουν και αν...

αυτο που θελω να πω ειναι πως εμεις τους ταιζουμε.... μηπως πρεπει να σταματησουμε και να εκτιμισουμε το ποσο που σκαμε καλητερα σε κατι ποιο ανθρωπινα ποιοτικο και αποδοτικο τεχνολογικα;

J. L.

3 λεπτά πριν, polakis21 είπε

Γιατι να χρειαζεσαι ανταπτορα αφου τα ακουστικα που εχει μεσα ειναι lightning; Μην μας δουλευετε...

 

γιατι εχεις αγορασει πχ senheiser των 300 ευρω η κατι αντιστιχο που θα το βαλεις το τζακ; θελει τρυπουλα :P xAXAXA

Επεξ/σία από JohnyFire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Razor333 είπε

Εχεις σκασει 1100€ και σου ζητανε extra τον ανταπτορα 3.5mm, extra τον fast charger, extra το καλωδιο usb-c to lightning για τον fast charger και αν πεις και τιποτα σε λενε και γιουφτο που εσκασες 1100€ και γκρινιαζεις για ενα 100αρικακι ακομα, γιουφτο ε γιουφτο, παρε xiaomi που τα εχει ολα στο κουτι με 300€, αν δεν εχεις λεφτα για το οικοσυστημα.

Δε σου ζητάνε τίποτα βασικά. Κανεις την επιλογή σου με βάση τα δεδομένα. 

Και για το type c usb κράζανε κι όταν τα έβαλε και η Samsung, μούγκα. Τα Galaxy δηλ γοατι δεν έχουν ανταπτορα στο κουτί για να συνδέω on the go το type a usb stick μου?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

The best phone ever!!!!! 

Είπαμε τα κορόιδα με το πολυβόλο να τα σκοτώνεις ένα θα πεθαίνει 10 θα γεννιουνται.......άντε με το καλό του χρόνου χωρίς καλώδιο του παραχρόνου χωρίς φορτιστή. Όλα έξτρα και πάντα σε τιμές apple φαρμακείο.......

Επεξ/σία από babooniaris
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, margaritagr είπε

Δε σου ζητάνε τίποτα βασικά. Κανεις την επιλογή σου με βάση τα δεδομένα. 

Και για το type c usb κράζανε κι όταν τα έβαλε και η Samsung, μούγκα. Τα Galaxy δηλ γοατι δεν έχουν ανταπτορα στο κουτί για να συνδέω on the go το type a usb stick μου?????

Πανε να φορτισεις με 5w φορτιστη τοσο μεγαλη μπαταρια και θα δεις σε ποση ωρα εισαι πισω στο apple store για να σκασεις το κασερι. Δεν εχουν type c τα iphone καρδια μου, lightning port εχουν, ο fast charger ομως απο την αλλη πλευρα δεν εχει usb a κανονικο αυτο που ξερουμε ολοι και εχει και το samsung σου, εχει type-c, αρα θελεις και το καλωδιο lightning to type-c.

Τωρα εσυ γκρινιαζεις για ενα καλωδιο otg σε type a σε type c, ποτε δεν το εβαζε κανενας σε καμια συσκευασια γιατι ειναι τριτο-τεταρτη λειτουργια, που δεν χρησιμοποιουν οι περισσοτεροι. Παρολα αυτα, πανω απο 2€ στα πανερια δεν εχει, πανε παρε ενα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Dts_Dimensions είπε

Αυτό που συνεχώς μειώνει τα έξοδα της αφαιροντας πράγματα μέσα από το κουτί αλλά ανεβάζει τις τιμές με ξεπερνά!!

 

λεγεται καπιταλισμος και μαλακια συνεφο :P xaxa

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πιο ωραίο είναι ότι όσοι έχουν αποφασίσει να το πάρουν προσπαθούν να βρουν λογικοφανείς δικαιολογίες του τύπου ομαλή μεταφαβαση.....άμα το είχε κάνει αυτό καμία Samsung καμία Huawei καμία xiaomi θα είχανε τρελαθεί οι ίδιοι που τώρα προσπαθούν να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα παράλογα......αλλά τι να λέμε τώρα για μια εταιρία που σκοπίμως υποχρόνιζε τα κινητά των πελατών της και όταν αποκαλύφθηκε το σκάνδαλο αντί να ζητήσει συγγνώμη που θα ήταν το πιο λογικό έβγαλε προγράμμα αλλαγής μπαταρίας για όσους είχαν πέσει θύματα του υπό χρονισμού ΟΧΙ δωρεάν ως ωφειλε αλλά με 40€ .....αλλά είπαμε βρίσκει και κάνει.....

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, ATG είπε

Εγώ από αυτό που καταλαβαίνω από τα σχόλια είναι ότι η εμπειρία με Android λέει ότι τα ακουστικά χαλάνε συνεχώς και παίρνουν αλλά (συνήθως φθηνά)

Και που γνωρίζεις αν αγοράζουν "φθηνά" ακουστικά;

Ραντάρ έχεις βάλει στους χρήστες android ;;;; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Razor333 είπε

Πανε να φορτισεις με 5w φορτιστη τοσο μεγαλη μπαταρια και θα δεις σε ποση ωρα εισαι πισω στο apple store για να σκασεις το κασερι. Δεν εχουν type c τα iphone καρδια μου, lightning port εχουν, ο fast charger ομως απο την αλλη πλευρα δεν εχει usb a κανονικο αυτο που ξερουμε ολοι και εχει και το samsung σου, εχει type-c, αρα θελεις και το καλωδιο lightning to type-c.

Τωρα εσυ γκρινιαζεις για ενα καλωδιο otg σε type a σε type c, ποτε δεν το εβαζε κανενας σε καμια συσκευασια γιατι ειναι τριτο-τεταρτη λειτουργια, που δεν χρησιμοποιουν οι περισσοτεροι. Παρολα αυτα, πανω απο 2€ στα πανερια δεν εχει, πανε παρε ενα.

Δε γκρινιαζω για τιποτα ενα πολυ απλο παραδειγμα εφερα. 

Αν σκοπευες να παρεις iphone Xs και σου τη δινει που δε θα χει ανταπτορα, τιμωρησε την εταιρεια και πηγαινε παρε Note 9 ξερω γω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γλεντησε τους apple. Εύχομαι στα 2 τρις να φτάσεις με τέτοιες τακτικές και να ανοίγουν σαμπάνια οι πελάτες σου με τις επιτυχίες...!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε εταιρεία που σέβεται τα κέρδη της πρεπει να κάνει τετοιες κινήσεις και οι ανταγωνιστές της εταιρείας, πρεπει να το αναδεικνύουν (κι ας κάνουν τα ίδια η χειροτερα). Η apple (και κάθε apple) θα μπορουσε να βάλει πάλι το 3.5jack και να πρακτικά να λύσει το προβλημα γενικοτερα και μονιμα βγαζοντας τα κέρδη απο "αυθεντικα" ακουστικά. Προφανώς έβαλε κάτω τα νουμερα και την συμφερει να σπρώχνει τον κοσμο στο ασυρματο ακουστικό ή στο lighting ακουστικό

ΕΜΕΙΣ σαν καταναλωτες αντίστοιχα πρέπει να σκεφτόμαστε τις αναγκες μας και την τσεπη μας. Αν εχω τα χρήματα και θέλω να ξεχωρίζω απο τη μάζα, καλά κάνω και αγοράζω το προϊόν (και κάθε αντιστοιχο). Αν δεν εχω τα χρήματα επισης καλά κάνω και δεν το αγοράζω. Αν τώρα θέλω να ξεχωρίζω απο τη μάζα ΠΡΕΠΕΙ να βρω αλλους πιο εξυπνους τρόπος να το κάνω, απο το να είμαι θύμα του marketing (και της άγνοιας μου) και οχι να αγοράζω ένα προϊόν βαζοντας 842 δόσεις. Κοινη λογική 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, bromiaris είπε

Και που γνωρίζεις αν αγοράζουν "φθηνά" ακουστικά;

Ραντάρ έχεις βάλει στους χρήστες android ;;;; 

Όχι ρε φίλε το ένστικτο του apple user είναι δεν έχεις apple άρα είσαι φτωχός φθηνιάρης μπίχλα μπιθουλας μπανάλ λαουτζίκος τελευταίος ζητουλας ενώ εεεεεε αν έχεις apple σου πιάνουν τον κ...... και λες και ευχαριστώ. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...