Προς το περιεχόμενο

Τα νέα iPhone XS, XS Max και XR δεν διαθέτουν στη συσκευασία τους "lightning-to-3.5mm" adapter


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατά πάσα πιθανότητα οι κανονικοί χρήστες iPhone δεν διαβάζουν insomnia και φυσικά δεν θα παρατηρήσουν ότι λείπει ο αντάπτορας από το επόμενο κινητό τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 272
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, JohnyFire είπε

πιστευω πως στις μερες πρεπει να ειναι καποιος βλαμενος για να αγορασει κινιτο πανω απο 300 με 400 που τα 300 προσωπικα τα θεωρω ΜΑΧ!

ποσο μαλλον οταν εταιριες οπως η παραπανω ειναι μεγαματες κοροιδια καταμουτρα...

ξερω υπαρχουν πολλα σκεπτικα αλλα το νοημα ειναι ενα... συσκευες που να κανουν την δουλεια τους με νεα τεχνολογια χωρις τις κλασατες λεξεις για προμοσιον και χωρις τα ενα καρο χαρακτιριστικα (τεχνωλογιων που ενα 0.5%) τα χρεισημοποιουν και αν...

αυτο που θελω να πω ειναι πως εμεις τους ταιζουμε.... μηπως πρεπει να σταματησουμε και να εκτιμισουμε το ποσο που σκαμε καλητερα σε κατι ποιο ανθρωπινα ποιοτικο και αποδοτικο τεχνολογικα;

J. L.

 

γιατι εχεις αγορασει πχ senheiser των 300 ευρω η κατι αντιστιχο που θα το βαλεις το τζακ; θελει τρυπουλα :P xAXAXA

Επίσης στις μέρες μας πρέπει κάποιος να είναι βλαμμένος με τέτοια ορθογραφία. 

Επεξ/σία από morgan21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Silverage είπε

Πραγμάτικα πιστεύω οτι προσπαθούν να βρουν τα όρια του κόσμου. Να δούνε πόσο ακόμα αντέχουν μέχρι να αντιδράσουν. Είναι κοινωνικό πείραμα για να δούνε πόσο πρόβατο μπορεί να γίνει κάποιος.

Το έχω σκεφτεί και εγώ καιρό αυτό ίσως είναι πείραμα όπως σωστά γράφεις. Το θράσος δεν έχει όρια ξέρει ότι έχει πιστούς πελάτες και τους χτυπαει αλύπητα. Καλά τους κάνει βέβαια πως αλλιώς θα πάνε στα 2 3 τρις το 1 φαίνεται δεν φτάνει. Καραγκιοζιλικια κρίμα για τους πελάτες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, dkstopo είπε

Κατά πάσα πιθανότητα οι κανονικοί χρήστες iPhone δεν διαβάζουν insomnia και φυσικά δεν θα παρατηρήσουν ότι λείπει ο αντάπτορας από το επόμενο κινητό τους.

Βασικά κατα πάσα πιθανότητα οι χρήστες iPhone έχουν βαρεθεί τα ανούσια  μηνύματα σας. Και έλα να σου δώσω και δυο ανταπτορες από τις προηγούμενες συσκευές μου οι οποίοι κάθονται μέσα στο κουτάκι τους επειδή είναι άχρηστοι λόγο EarPods και AirPods!

δεν αγοράζουν όλοι οι χρήστες άλλη μάρκα ακουστικών ώστε να χρειάζεται ο ανταπτορας όποτε καθίστε μερικοί και σκεφτείτε ποσα εκατομμύρια ανταπτορες είναι άχρηστοι μέσα στα κουτιά τους η πεταμένοι σε κάποια γωνιά. 

Και πίστεψε με αυτός που θα πάρει ένα iPhone και θέλει διαφορετικά ακουστικά δεν θα τον πειράξει που από φέτος θα πληρώσει τον ανταπτορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Theon1k είπε

Ακριβως...Αν εχεις ομως καλο ακουστικο με 3.5mm jack τι κανεις? Προφανως και αγοραζεις απο την apple τον ανταπτορα.. Ειναι ντροπη τετοιες τακτικες απο εταιρια του 1 τρις..

Αν δεν έκανε τέτοιες τακτικές δεν θα ήταν εταιρία του 1 τρις όμως. Κλέβει τον κόσμο για αυτό έχει τέτοιο απόθεμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, akishellas1979 είπε

Αφου υπαρχουν καποιοι που τους τα σκανε ακομα κ αν δεν εχουν καρτα να παρουν καλα τους κανουν .

Και οι άλλοι που τα σκάνε αλλά έχουν κάρτα να πάρουν, δεν τους κάνουν καλά ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, morgan21 είπε

Βασικά κατα πάσα πιθανότητα οι χρήστες iPhone έχουν βαρεθεί τα ανούσια  μηνύματα σας. Και έλα να σου δώσω και δυο ανταπτορες από τις προηγούμενες συσκευές μου οι οποίοι κάθονται μέσα στο κουτάκι τους επειδή είναι άχρηστοι λόγο EarPods και AirPods!

δεν αγοράζουν όλοι οι χρήστες άλλη μάρκα ακουστικών ώστε να χρειάζεται ο ανταπτορας όποτε καθίστε μερικοί και σκεφτείτε ποσα εκατομμύρια ανταπτορες είναι άχρηστοι μέσα στα κουτιά τους η πεταμένοι σε κάποια γωνιά. 

Και πίστεψε με αυτός που θα πάρει ένα iPhone και θέλει διαφορετικά ακουστικά δεν θα τον πειράξει που από φέτος θα πληρώσει τον ανταπτορα.

1. θα τους έπαιρνα ευχαρίστως αλλά δεν ταιριάζουν  στο νέο μου ΝΟΚΙΑ 3310 (μπορείς να τους χαρίσεις, υπάρχει και τετοιο εδώ μέσα)

 2 σκεψου καλύτερα οτι με την κινηση αυτή επιτέλους θα πουλήσουν τα επιπλέον ακουστικά που παρήγαγαν ή θα παράξουν (δεν τους αδικώ, κανουν το καλυτερο δυνατό για την εταιρεία τους)

3 ενας κανονικός χρήστης iphone δεν δεχετε να αγοράσει διαφορετικά ακουστικά δεν χαρίζει τους ανταπτορές του και δεν γραφει στο insomnia.

(ούτε οι χρήστες των άλλων super - ακριβών κινητών εκτός αν ειναι επαγγελματίες) 

 

Επεξ/σία από dkstopo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους κάνουν την αστεία ερώτηση : « Δίνουν AirPods? «

Σκεφτειτε για λίγο αφού δεν το ψάχνετε... είναι ποτέ δυνατόν; Μετά από αυτή την τιμολογιακή πολιτική;

Κι επειδή πιθανόν κάποιοι να μην καταλάβουν από την φωτογραφία, όχι δεν δίνουν AirPods, δίνουν EarPods, χωρίς ανταπτορα.

F8D273DF-E7BD-4676-AF0D-2AC38AD051C0.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, hristos1975psi είπε

Στις μικρές λεπτομεριες φαίνεται η διαφορά. Το ποσό τιμά και πως τιμά μια εταιρία το καταναλωτικό της κοινό, αυτούς που στην τελική την ανέδειξαν και την έφεραν στην κορυφή. 

Περσι στο IPhone X -δεν ξέρω πόσοι και αν το παρατήρησαν- έλειπε το καρφακι αφαίρεσης της sim θα μου πεις μικρό το κακό. Φέτος με την δικαιολογία ότι προσφέρουν στο κουτί ακουστικά μάλλον συμβατά με usb type c λείπει ο ανταπτορας για 3.5 jack θα μου πεις και εδώ μικρό το κακό.......είναι ασέβεια προς το αγοραστικό σου κοινό αυτό που κανείς. Το IPhone Xs Max κοστίζει 1539€ και επειδή με το € έχουμε ξεχάσει την αξία του χρήματος σε παλιές καλές δραχμές είναι 525.000 δρχ  λοιπόν αγοράζει κάποιος ένα κινητό τηλέφωνο ΜΙΣΟΥ ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΟΥ ΔΡΧ και η εταιρία που το πουλάει δεν του δίνει μαζι ένα καλωδιακι 3.500 δρχ και όταν πας να θίξεις αυτό το πράγμα κάποιοι επαναστατούν γιατί έχουν ανάγει την αμφησβητιση σε αυτήν την εταιρία ως κάτι προσωπικό ότι θίγεται η τιμή τους η υπόληψη τους. Κέρδος είστε για αυτούς καταναλωτές που τους φερνεται λεφτά πλουτίζουν από σας......και το πιο τραγικό είναι ότι πάτε και τους ακουμπάτε τον κόπο σας την αξία της εργασίας σας το χρήμα που αντικατοπτρίζει τις εργατοώρες σας ως κοπάδι μέσα σε λιγότερο από ένα λεπτό διάβασα ότι εξαντλήθηκαν τα διαθέσιμα Iphone XS & XS Max όταν άνοιξαν οι προπαραγγελίες στις 14 Σεπτεμβρίου. 

Οσοι τα βρίσκουν έτοιμα από το μπαμπά και δεν έχουν δουλέψει ποτέ ώστε να ξέρουν πως βγαίνουν τα χρήματα προφανώς και 3000 ευρώ να πάει το iPhone λίγο τους νοιάζει. Έχει πολλούς τέτοιους ο κόσμος κανείς δεν δίνει τόσα χρήματα ενώ τα έχει δουλέψει για ένα προϊόν που του χρόνου θα έχει αντικατασταθεί από 10 φορές καλύτερα και φθηνότερα προϊόντα. 

7 ώρες πριν, CheOnWeb είπε

Είπα εγώ να μην υπάρχει; Δεν θέλω να το πληρώνω επειδή το θες εσύ, λέω, εκτός αν νομίζεις ότι θα το έβαζε τσάμπα η Apple στη συσκευασία.

Ότι να ναι έχετε ξεφύγει μερικοι και δεν ξέρω αν τρωλαρετε. Τσάμπα λέει όταν το κινητό έχει 1300. Πλύση εγκεφάλου. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, hellojim είπε

Έχω s7 edge και έλεγα το επόμενο να είναι iPhone για πρώτη φορά, για να δοκιμάσω την διαφορετική εμπειρία χρήσης. Αλλά αυτά τα πράγματα δεν μου αρέσουν καθόλου. Άκυρο η apple από εμένα, πάλι Android θα πάρω.

αφορμη εψαχνες και την βρηκες, συγχαρητηρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, whoever81 said:

Αν το πάμε έτσι τότε και γω δεν θέλω να πληρώνω τα earpods γιατί δεν χρησιμοποιώ καθόλου ακουστικά ή γιατί δεν θέλω τα συγκεκριμένα. Να τα αφαιρέσει και αυτά;

Ναι, θα μπορούσε. Αν έκοβε ένα πόσο σπ’ το iPhone, θα το προτιμούσα  

6 minutes ago, Arkin said:

Ότι να ναι έχετε ξεφύγει μερικοι και δεν ξέρω αν τρωλαρετε. Τσάμπα λέει όταν το κινητό έχει 1300. Πλύση εγκεφάλου. 

Λέω ότι όποιος νομίζει ότι αυτά που έχει μέσα η συσκευασία δεν τα έχει πληρώσει ένα προς ένα, πλανάται. Πιστεύεις ότι επειδή κάνει 1300, τα παρελκόμενα της συσκευασίας στα χαρίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, margaritagr είπε

"Θα βγουν τα οικονομικα στοιχεια και απο τις πωλησεις των νεων iPhone κι εδω ακομα θα διαβαζουμε για το γκρεμισμα της apple που ερχεται."

Πάντως φίλτατη Μαργαρίτα, τα οικονομικά στοιχεία δεν λένε πάντα την αλήθεια για την επιτυχία μιας εταιρίας

στο κομμάτι των πωλήσεων. Οι συσκευές της Apple είναι πανάκριβες, όποτε και 100 κομμάτια να πουλήσει (που λέει ο λόγος)

πάλι θα έχει τεράστιο κέρδος, ενώ ο αντίστοιχος αντίπαλος Android με τα φθηνότερα κομμάτια θα πρέπει να πουλήσει

1000 τεμάχια για να μπορέσει να την ανταταγωνιστεί στο οικονομικό σκέλος.

Καλώς ή κακώς όμως, οι πωλήσεις είναι που δείχνουν την αποδοχή που έχει μια εταιρία απο τον κόσμο

και αυτή την στιγμή η Apple έπεσε ήδη 3η με την Xiaomi να έρχεται ξωπίσω της κι αυτή φουριόζα την τελευταία διετία.

Αρά προφανώς αυτό είναι το γκρέμισμα για το οποίο γίνεται λόγος...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως δε βλεπω γνωστους υποστηρικτες της apple να μπαινουν να σχολιαζουν τις ειδησεις και ειναι κατι που με θλιβει, γιατι μας το κανεις αυτο apple? δε θελαμε να τους ξεβρακωσεις τοσο πολυ ωστε να μην μπορουν να αντιπαρατεθουν μαζι μας, APPLEEEE ΓΙΑΤΙ?

 

προσεχως κατι που δεν εχουν σκεφτει στην apple οι νεες αναβαθμισεις του ios να γινονται επι πληρωμη για να εχεις την εμπειρια χρησης της αναβαθμισης μονος σου μεσω dvd.... και θα ερχονται οι γκομενες-γλαστρες και θα λενε " καλε πως θα παρω την τελευταια εκδοση του ios?" "ξερω τον βαγγελη εκεινος μου το αναβαθμισε το δικο μου κατσε να τον απρω τηλεφωνο ειναι και κουκλος 0αχ0α0χα0χ0α0 "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...