Προς το περιεχόμενο

Ελληνικά κανάλια σε Android tv box.


koutsis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Ζω στο εξωτερικό και αγόρασα πρόσφατα ένα Android TV box.

Πως μπορώ να βλέπω τα ελληνικά κανάλια (αντ1, star, Alpha, skai κτλ.);

Χρειάζεται να κατεβάσω κάποια εφαρμογή και να κάνω κάποια ρύθμιση;

Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, koutsis είπε

Καλησπέρα.

Ζω στο εξωτερικό και αγόρασα πρόσφατα ένα Android TV box.

Πως μπορώ να βλέπω τα ελληνικά κανάλια (αντ1, star, Alpha, skai κτλ.);

Χρειάζεται να κατεβάσω κάποια εφαρμογή και να κάνω κάποια ρύθμιση;

Ευχαριστώ. 

κατεβασε αυτο   https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cstalking.greektv  ή βαλε καποιο ετοιμο build kodi ελληνικο που τα εχει ολα μεσα.

 

Επεξ/σία από manoskost
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παιδιά. 

Την εφαρμογή αυτή την έχω στο κινητό. 

Απλά δεν ήξερα αν μπορώ να τη βάλω στο tv box και αν θέλει ρυθμίσεις κτλ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, koutsis είπε

Ευχαριστώ παιδιά. 

Την εφαρμογή αυτή την έχω στο κινητό. 

Απλά δεν ήξερα αν μπορώ να τη βάλω στο tv box και αν θέλει ρυθμίσεις κτλ. 

φιλε μου το tvbox android ειναι, οτι παιζει στο κινητο παιζει και στο box.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Στις 20/8/2020 στις 3:17 ΜΜ, kostasxanthi είπε

Σε mi box s δεν τα κατεβαζει παντως..

βαλε το aptoidetv ( ενναλακτικος του playstore ) και κατεβαζε απο εκει. επειδη το xiaomi ειναι androidtv εχει τους περιορισμους της google στο playstore.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Γεια σας. Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να βλέπεις ελληνικά κανάλια και να παίρνει σήμα από κεραία. Μου έχει ξεμείνει το android box της wind το οποίο έχει υποδοχή κεραίας. Το wind vision έπαιζε τα ελληνικά κανάλια μέσω κεραίας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Ξεθάβω αυτό το θέμα για να μην ανοίγω νέο, θέλω να στείλω στον θείο μου (81 χρόνων) που μένει μόνιμα στην Γαύδο ενα tv box για να βλέπει τα ελληνικά ελεύθερα κανάλια να έχει τηλεκοντρόλ και απλό στον χειρισμό του δεν υπάρχουν πολλές απαιτήσεις.

Υπάρχει κάτι έτοιμο στην αγορά η πρέπει να το σετάρω εγώ πρίν το στείλω ώστε να το συνδέσει και να παίζει αμέσως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, mankam είπε

Ξεθάβω αυτό το θέμα για να μην ανοίγω νέο, θέλω να στείλω στον θείο μου (81 χρόνων) που μένει μόνιμα στην Γαύδο ενα tv box για να βλέπει τα ελληνικά ελεύθερα κανάλια να έχει τηλεκοντρόλ και απλό στον χειρισμό του δεν υπάρχουν πολλές απαιτήσεις.

Υπάρχει κάτι έτοιμο στην αγορά η πρέπει να το σετάρω εγώ πρίν το στείλω ώστε να το συνδέσει και να παίζει αμέσως?

υπερβολικα δυσκολα να βρεις κατι που να κανει δουλεια κατευθειαν out of the box. πχ θα πρεπει να του κανει καποιος την συνδεσμολογια με τα καλωδια. μετα τις ρυθμισεις για να εχει ιντερνετ το μποξ. υπαρχουν πολλες εφαρμογες που μπορεις να τις ρυθμισεις να ξεκινουν κατευθειαν στην εκκινηση αλλα ενα κουμπι να πατησει ο παππους (το home πχ) δεν θα ξερει να ξαναμπει στην εφαρμογη ξανα. επισης ο 81χρονος εχει ιντερνετ εκει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, mankam είπε

Ξεθάβω αυτό το θέμα για να μην ανοίγω νέο, θέλω να στείλω στον θείο μου (81 χρόνων) που μένει μόνιμα στην Γαύδο ενα tv box για να βλέπει τα ελληνικά ελεύθερα κανάλια να έχει τηλεκοντρόλ και απλό στον χειρισμό του δεν υπάρχουν πολλές απαιτήσεις.

Υπάρχει κάτι έτοιμο στην αγορά η πρέπει να το σετάρω εγώ πρίν το στείλω ώστε να το συνδέσει και να παίζει αμέσως?

εφόσον σε ενδιαφέρει μόνο τα ελληνικά κανάλια, θα πάρεις ένα πιστοποιημένο android tv box ή stick, θα βάλεις την εφαρμογή greektv από το playstore, θα βάλεις το εικονίδιο πρώτο στη σειρά, με το που θα ανοίγει το box θα πατάει το πρώτο εικονίδιο και θα μπαίνει στην εφαρμογή, προυπόθεση όλων όμως είναι να έχει internet και η τηλεόραση να έχει θύρα hdmi.

Επεξ/σία από manoskost
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι υπάρχει ίντερνετ για την ακρίβεια έχει ενα tv box αλλά σταμάτησε να παίζει μου είπε και δεν υπάρχει κάποιος εκεί να τον βοηθήσει να το σεταρει ξανα , οπότε σαν λύση βρίσκω να του στείλω ενα αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, mankam είπε

Ναι υπάρχει ίντερνετ για την ακρίβεια έχει ενα tv box αλλά σταμάτησε να παίζει μου είπε και δεν υπάρχει κάποιος εκεί να τον βοηθήσει να το σεταρει ξανα , οπότε σαν λύση βρίσκω να του στείλω ενα αλλο.

Στήν φωτό που σου στέλνω φαίνεται το περιβάλλον ενός πιστοποιημένου android tv box, απλά κατεβάζεις από το playstore την εφαρμογή greektv την προσθέτεις στην γραμμή των εφαρμογών στην πρώτη σελίδα την μετακινείς αριστερά και την βάζεις  σαν πρώτη εφαρμογή και θα πατάει μόνο αυτή.         

android tv.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...