Προς το περιεχόμενο

HP 15.6" AMD Ryzen 3-2200U / 4GB / 1TB HDD / Radeon Vega 3 / Full HD 379E


Deathy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, Aurumnus είπε

Είχε αυτό το laptop ο Γερμανός στα 249€!!!; :o
Και τώρα το έχει 500€!

Απίστευτο!
Πότε έγινε αυτό;

Μα καλά, πως τις παίρνετε χαμπάρι αυτές τις προσφορές;

Αυτό δεν ήταν προσφορά... ήταν δώρο κανονικό!


 

Εντελως τυχαια την ειδα τη προσφορα, ειχα μπει στο σαιτ του γερμανου και χαζευα τις εκπτωσεις, κι ετσι το ειδα, παντως πρεπει να ηταν για καποιες ωρες η προσφορα αυτή όπως καταλαβα, και επισεις εδινε και ποντους με καρτα της εθνικης για οποιον ειχε επιπλέον καρτα της εθνικης, οποτε βασικα σου εβγαινε το λαπτοπ γυρω στα 225 ευρω τελικη τιμη. Αστα, μετανοιωσα που δε το πηρα και το σκεφτομουν να το παρω.. Ας οψεται που πηρα λαπτοπ πριν 2 μηνες, αυτό με κολλαγε, κι είμαι και λιγο στριμωγμενος τωρα οικονομικα οποτε καταλαβαίνεις γιατι δεν το χτυπησα. Παντως πραγματικη ευκαιρια, υπηρχε και σε λευκο και σε μαυρο χρωμα διαθεσιμο.

Επεξ/σία από makhs5
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, aneral είπε

Έχω το db0047nv της προσφοράς του Γερμανού. Να ενημερώσω ότι όλα τα hp που ξεκιναν από db0 όπως και αυτο του πλαισίου δέχονται m.2 sata 2280 και m.2 nvme ssd. Εφόσον παίρνουν και τα δύο καλό θα ήταν να βάλετε m.2 sata και όχι nvme καθως αν το ψάξετε θα δείτε ότι οι nvme καταναλώνουν περισσότερη μπαταρία και δεν θα δειτε διαφορά σε νορμάλ χρήση.

Προτείνω τον crucial mx500 που έβαλα και εγώ και δουλεύει ταχύτατα και απροβληματιστα.

Μπορεις να ανοιξεις το καπάκι και να βγάλεις μια φωτογραφία?

Εχει δλδ θέση και για 2,5" δισκο που έχει του πλαισιο και επιπλέον m.2 sata/nvme?  Oι μνήμες αλλάζουν και οι 2 ή η μία ειναι soldered?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχει αγοράσει η σύζυγος στα 250€ από τον Γερμανό. Πρόστέθηκε M2 nvme 500gb και άλλα 8gb ram στο ελεύθερο slot. Για τα λεφτά του πολύ καλά. Η οθόνη δεν μου άρεσε αλλά σε σχέση με αυτά που πλήρωσε είναι οκ. Κανένα παράπονο για θόρυβο ή θερμοκρασία. Του είχε 4-5 μέρες σερί να κάνει upload χωρίς πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, makhs5 είπε

Εντελως τυχαια την ειδα τη προσφορα, ειχα μπει στο σαιτ του γερμανου και χαζευα τις εκπτωσεις, κι ετσι το ειδα, παντως πρεπει να ηταν για καποιες ωρες η προσφορα αυτή όπως καταλαβα, και επισεις εδινε και ποντους με καρτα της εθνικης για οποιον ειχε επιπλέον καρτα της εθνικης, οποτε βασικα σου εβγαινε το λαπτοπ γυρω στα 225 ευρω τελικη τιμη. Αστα, μετανοιωσα που δε το πηρα και το σκεφτομουν να το παρω.. Ας οψεται που πηρα λαπτοπ πριν 2 μηνες, αυτό με κολλαγε, κι είμαι και λιγο στριμωγμενος τωρα οικονομικα οποτε καταλαβαίνεις γιατι δεν το χτυπησα. Παντως πραγματικη ευκαιρια, υπηρχε και σε λευκο και σε μαυρο χρωμα διαθεσιμο.

Ούτε 2 ώρες δεν το χε μέχρι να το σκεφτώ και μα το ψάξω κλασικά έφυγε :mad: Μετα είδα πόσο γερασμένο είναι το laptop μου Duo Processor T7200 :P

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Ούτε 2 ώρες δεν το χε μέχρι να το σκεφτώ και μα το ψάξω κλασικά έφυγε :mad: Μετα είδα πόσο γερασμένο είναι το laptop μου Duo Processor T7200 :P

Παντως πρεπει να τσεκαρουμε παιδια το σαιτ του γερμανου με το που αρχιζουν καποιες εκπτωσεις, φιλος πηρε την  black Friday tablet Samsung Galaxy Tab A T585 10.1" 4G (32GB) από το σαιτ του γερμανου. Ποσο παρακαλω..? ( 20 ευρω ) ναι 20 ευρω.  Ειδα και την αποδειξη και το screensoot που τραβηξε. Δηλ απολυτη αληθεια .  Απίστευτος ο γερμανος

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτά είχαν φύγει μέσα  σε λεπτά έπρεπε να είσαι από πάνω και με εσωτερική πληροφόρηση για πότε . Θα περιμένω  καμιά προσφορά με 2500U για laptop . Γμτο είχα χάσει ένα με 1000 με 1700 και 580 αλλά μου είχε φανεί υπερβολικό τότε 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε, τι είναι αυτά που λέτε!; Θα με τρελάνετε τελείως! :shock:

Τι τιμές είναι αυτές; Πως γίνεται κάτι τέτοιο;

Και γω ψάχνω από τέλη Ιανουαρίου μήπως βρω κάποια καλή ευκαιρία γύρω στα 250€, και αυτές ήρθαν και πέρασαν, και χαμπάρι δεν πήρα! :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Aurumnus είπε

Ρε, τι είναι αυτά που λέτε!; Θα με τρελάνετε τελείως! :shock:

Τι τιμές είναι αυτές; Πως γίνεται κάτι τέτοιο;

Και γω ψάχνω από τέλη Ιανουαρίου μήπως βρω κάποια καλή ευκαιρία γύρω στα 250€, και αυτές ήρθαν και πέρασαν, και χαμπάρι δεν πήρα! :cry:

Προσφορες που μπαινουν για πολύ λιγο, και σιγουρα πρεπει να υπαρχει και λιγο τυχη για να τις πετυχεις, ειδικα με το ταμπλετ στα 20 ευρω. Παντως πληροφορηση το παλικαρι δεν ειχε από μεσα, απλα μου ειπε ξημερώματα 5 με 6 η ωρα, ετυχε μπηκε και το ειδε και το χτυπησε κατευθείαν το ταμπλετ και ελεγε χαμηλη διαθεσιμοτητα, οποτε κανα δυο τρια κομματια θα βαλανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, papafigos84 είπε

Mx500 m.2;

Απο θερμοκρασιες πως εισαι; Τον κοιταζω σοβαρα αλλα βρηκα καποιες αναφορες για υψηλες θερμοκρασιες. 

 

Ναι τις είδα και εγώ τις αναφορές αλλά γενικά είδα οτι οι m.2 ανεβάζουν εύκολα θερμοκρασίες

Σε μετρήσεις που έχω κάνει με το επίσημο software της crucial o δισκος σε idle πιάνει θερμοκρασίες 40-45 βαθμούς σε HIPM + DIPM (δες πως γίνεται στο google)

Εχω επίσης δοκιμάσει αντιγραφή μεγάλου αρχείου από τον ίδιο δίσκο στον δίσκο (δηλαδή read + write μαζι) και έπιασε θερμοκρασίες άνω των 70 μετά τα 10-15 gb το οποιο δεν με ενοχλεί εμένα προσωπικά.

Γενικά είναι ο πιο γρήγορος sata ssd, έχει 5 χρόνια εγγύηση και τον βρήκα στην καλύτερη τιμή σε κατάστημα στην Θεσσαλονίκη (που για εμένα μέτρησε καθώς αν πάθει τίποτα δεν θέλω να τρέχω με αποστολές κτλ). Αν πάρεις άλλον γράψε αν θες πως τα πάει με τις θερμοκρασίες. :)

4 ώρες πριν, EddieObscurant είπε

Μπορεις να ανοιξεις το καπάκι και να βγάλεις μια φωτογραφία?

Εχει δλδ θέση και για 2,5" δισκο που έχει του πλαισιο και επιπλέον m.2 sata/nvme?  Oι μνήμες αλλάζουν και οι 2 ή η μία ειναι soldered?

Ναι έχει θέση και για τον 2,5 δισκο και επιπλέον κενή για m.2 sata/nvme ! :)

Οι μνήμες αλλάζουν και οι 2 αν θέλεις. Εγώ προσωπικά παράγγειλα την ίδια ακριβώς για να δουλεύει σίγουρα σωστά το dual channel.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...