Προς το περιεχόμενο

Η Huawei "τρολάρει" πάλι την Apple και μοιράζει... power banks έξω από Apple Store


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 ώρες πριν, BlueBlade είπε

Ο καθένας κάνει ότι θέλει και δεν δίνει λογαριασμό πουθενά. 

Και σε εμάς φαίνεται περίεργο μερικά πρόβατα που στήνονται και ποδοπατιούνται για να πάρουν το δήθεν Άγιο φως μια φορά τον χρόνο, αλλά δεν το κάνουμε θέμα.

Τι συγκρινεις?αυτους που περιμένουν να πάρουν μια συσκευή με αυτούς που εκπληρώνουν τα θρησκευτικά καθήκοντα τους?και τους αποκαλείς πρόβατα?σε βολεύει αυτή η σύγκριση?Το γεγονός ότι δεν πιστεύεις δικαιωμα σου,αλλά πρέπει να μάθεις να σεβεσαι

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 175
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 το τέρμα tragic δεν είναι ότι η Huawei μοιράζει δωρεάν power banks όξω από το μαντρί της apple.....αλλά το ότι υπάρχουν γίδια που στήνονται στις ουρές  στήνουν ακόμα και σκηνές ταλαιπωρούνται για να ακουμπήσουν ζεστά ζεστά 1500€ και το ακόμα πιο tragic ιδιαίτερα εδώ στο ελλάντα είναι ότι ο μπατίρης ο καρμίρης άνεργος φτωχο…..νες θα πάει θα βάλει 48 δόσεις για να αγοράσει το καινούριο XS Max θα το κρατήσει περίπου 1 χρόνο και του χρόνου τέτοιο καιρό θα το πουλήσει χάνοντας τουλάχιστον 500 να μην πω παραπάνω € για να ξαναβάλει άλλες 48 δόσεις να πάρει το επόμενο...….τελικά το μόνο άπειρο μετά το σύμπαν είναι η ανθρώπινη βλακεία σε συνδιασμό με την μανία για επίδειξη...…….

 

- ρε συ μαν πήρα το καινούριο XS max

- πωωωωω ρε μπρο γαμάτο είναι πόσο το πήρες 

-έλα ρε χαλαρά το Χ το 256 που είχα πάρει πέρσι στα 1200€;  ε να  βρήκα ένα κορόϊδο να το παρει  στα 800 ευρω και έβαλα και 800€ σε 48 δόσεις. 

- τι λες πάμε αύριο για καφέ να το βγάλουμε στην καφετέρια να πουλήσουμε μούρη στα γκομενάκια 

- θα σου κανω αναπαντητη να με παρεις γιατι δεν εχω καρτα……...άλλα πάμε κάπου φτηνά ρε μαν γιατι αυτή την εβδομάδα την βγάζω δύσκολα και στις αρχές του μήνα θα σκάσει και η πρώτη δόση...... και δεν έχω ακόμα ξεπληρώσει και το παλιό και σχεδόν το μισό επίδομα που θα μπει μεθαύριο θα παει εκει…..

 

 

 

 

Επεξ/σία από babooniaris
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, babooniaris είπε

 το τέρμα tragic δεν είναι ότι η Huawei μοιράζει δωρεάν power banks όξω από το μαντρί της apple.....αλλά το ότι υπάρχουν γίδια που στήνονται στις ουρές  στήνουν ακόμα και σκηνές ταλαιπωρούνται για να ακουμπήσουν ζεστά ζεστά 1500€ και το ακόμα πιο tragic ιδιαίτερα εδώ στο ελλάντα είναι ότι ο μπατίρης ο καρμίρης άνεργος φτωχο…..νες θα πάει θα βάλει 48 δόσεις για να αγοράσει το καινούριο XS Max θα το κρατήσει περίπου 1 χρόνο και του χρόνου τέτοιο καιρό θα το πουλήσει χάνοντας τουλάχιστον 500 να μην πω παραπάνω € για να ξαναβάλει άλλες 48 δόσεις να πάρει το επόμενο...….τελικά το μόνο άπειρο μετά το σύμπαν είναι η ανθρώπινη βλακεία σε συνδιασμό με την μανία για επίδειξη...…….

- ρε συ μαν πήρα το καινούριο XS max

- πωωωωω ρε μπρο γαμάτο είναι πόσο το πήρες 

-έλα ρε χαλαρά το Χ το 256 που είχα πάρει πέρσι στα 1200€;  ε να  βρήκα ένα κορόϊδο να το παρει  στα 800 ευρω και έβαλα και 800€ σε 48 δόσεις. 

- τι λες πάμε αύριο για καφέ να το βγάλουμε στην καφετέρια να πουλήσουμε μούρη στα γκομενάκια 

- θα σου κανω αναπαντητη να με παρεις γιατι δεν εχω καρτα……...άλλα πάμε κάπου φτηνά ρε μαν γιατι αυτή την εβδομάδα την βγάζω δύσκολα και στις αρχές του μήνα θα σκάσει και η πρώτη δόση...... και δεν έχω ακόμα ξεπληρώσει και το παλιό 

Οι περισσότεροι Έλληνες έτσι είναι. Χαλαρά μετά κλαίνε που τους περνουν σπίτια αμάξια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Arkin είπε

Οι περισσότεροι Έλληνες έτσι είναι. Χαλαρά μετά κλαίνε που τους περνουν σπίτια αμάξια. 

Έχω γνωστό που δουλεύει σε τράπεζα τα περισσότερα χρέη είναι από κάρτες και καταναλωτικά και όταν ρώτησα μα καλά τι αγοράζει τώρα ο κόσμος στην κρίση ; Μου απάντησε το 60 με 70% κινητά τηλέφωνα και προϊόντα τεχνολογίας. 

Μια απλή ερώτηση τι προσφέρει το Iphone ή το note 9 ή το p20 pro ή το pixel 2xl ή οποιοδήποτε άλλο ακριβό κινητό σε σχέση με ένα κινητό πχ OnePlus 6 ή mi mix 2s που κινούνται σε σαφώς χαμηλότερες τιμές ;;;;;;;

Ενα λογικό επιχείρημα θέλω γιατί να δώσω 1500+ ευρώ αντί για 500 τι παραπάνω θα κάνω σε καθημερινή χρήση που να αξίζει τα παραπάνω χρήματα;  (Η μόνη εξαίρεση που βρησκω είναι στο note 9 που κάποιος κρατάει σημειώσεις με το πενάκι ) 

Επεξ/σία από babooniaris
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Τραγικο ,αλλα κινεζοι ειναι τι περιμενεις να συμπεριφερθουν σαν πολυεθνικη? Σαν τον Μπαμπη που του πηραν το γλυφιτζουρη  απο τα χερια  στο σχολειο θα κανουν .

Λίγο σχετικό,όταν τα εργοστάσια και της apple είναι επίσης Κίνα.Τα πάντα θα κάνουν όλοι στο βωμό του κέρδους,αυτό που κάνει η google είναι φοβερό έχει τους άλλους να τσακώνονται για αυτή και αυτή ασχολείται με  το μόνο ανταγωνιστή της δηλαδή την amazon με τις υπηρεσίες cloud.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, babooniaris είπε

Έχω γνωστό που δουλεύει σε τράπεζα τα περισσότερα χρέη είναι από κάρτες και καταναλωτικά και όταν ρώτησα μα καλά τι αγοράζει τώρα ο κόσμος στην κρίση ; Μου απάντησε το 60 με 70% κινητά τηλέφωνα και προϊόντα τεχνολογίας. 

Μια απλή ερώτηση τι προσφέρει το Iphone ή το note 9 ή το p20 pro ή το pixel 2xl ή οποιοδήποτε άλλο ακριβό κινητό σε σχέση με ένα κινητό πχ OnePlus 6 ή mi mix 2s που κινούνται σε σαφώς χαμηλότερες τιμές ;;;;;;;

Ενα λογικό επιχείρημα θέλω γιατί να δώσω 1500+ ευρώ αντί για 500 τι παραπάνω θα κάνω σε καθημερινή χρήση που να αξίζει τα παραπάνω χρήματα;  (Η μόνη εξαίρεση που βρησκω είναι στο note 9 που κάποιος κρατάει σημειώσεις με το πενάκι ) 

Εγώ τα ξέρω φίλε μου χρόνια τα γράφω. Ο Έλληνας αυτό είναι μόστρα και δήθεν για αυτό έχουμε γεμίσει λαμογια και παρτακιδες που κλέβουν και δεν πληρώνουν τίποτα. Και να σου απαντήσω τίποτα παραπάνω δεν κάνει περα από το να τονώνει τη ματαιοδοξία σου. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω βαρεθεί το καλύτερο τηλέφωνο ever ο ένας εργαλείο δουλειάς ο άλλος οι άλλοι στήνονται σαν τα βόδια που τα πάνε στο σφαγείο σε ουρές για να ακουμπήσουν ζεστά ζεστά 1.5 χιλιάρικο και σου λένε μετά για εμπειρία χρήσης και παπάρια μάνδολες. Σε τι θα δείξει διαφορά ο Α12 που έχει το IPhone X’s Max σε σε σχέση με το περσινό Α11 ή ακόμα και με τον snapdragon 845 ή τον exynos 9810; Ότι θα παίζει πιο γρήγορα το Fortnite ; Αξίζει να δόσεις 1000-1500 ευρώ για να παίζεις Fortnite στο λεωφορείο στην οθόνη του κινητού σου ή μήπως για να βλέπεις Anemojies με την φάτσα σου ή με την σκατουλα στα μηνύματα σου;  Σε λιγότερο από 12 μήνες θα ψάχνεις να το πουλήσεις γιατί θα βγει το καλύτερο άπο το φετινό και πάει λέγοντας και πάντα θα σου λένε ότι έχει κάτι νέο για να σου δημιουργούν καινούργια ανάγκη να το αγοράσεις ξανά. 

Ποσοι αγόρασαν το Χ πέρσι 1200 ευρώ και τώρα παρακαλάνε στις αγγελίες να το δοθούν στα 750 με 800 ή είχαν αγοράσει το note 8 στα 1050 και τώρα δεν πιάνει ούτε 500; Πόσοι αγόρασαν το note 9 day one στα 1049 και σε ένα μήνα έχει πέσει στα 850;  Έχουμε χάσει το μέτρο πλέον ο άλλος ακόμα πληρώνει το περσινό Χ και ψάχνεται να ξανά χρεωθεί για να αγοράσει το Xs Max γιατί;;;;;; Γιατί κάποιοι τον έπεισαν ότι είναι 15% γρηγορότερο από το Χ δηλαδή ανοίγει  μια εφαρμογή 1 δευτερόλεπτο πιο γρήγορα από πέρσι, η ο άλλος θέλει να πάρει το Xs που είναι η αντιγραφή του περσινού Χ με άλλο χρωμα +300€ πιο ακριβό.........

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, BlueBlade είπε

Ο καθένας κάνει ότι θέλει και δεν δίνει λογαριασμό πουθενά. 

Και σε εμάς φαίνεται περίεργο μερικά πρόβατα που στήνονται και ποδοπατιούνται για να πάρουν το δήθεν Άγιο φως μια φορά τον χρόνο, αλλά δεν το κάνουμε θέμα.

Το ότι παρομοιάζεις την apple με ένα θρησκευτικό γεγονός...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, babooniaris είπε

Έχω γνωστό που δουλεύει σε τράπεζα τα περισσότερα χρέη είναι από κάρτες και καταναλωτικά και όταν ρώτησα μα καλά τι αγοράζει τώρα ο κόσμος στην κρίση ; Μου απάντησε το 60 με 70% κινητά τηλέφωνα και προϊόντα τεχνολογίας. 

Μνημόνια μέχρι να σβήσει ο ήλιος...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρείτε καποια αλλη εξυπνάδα να λέτε, αυτο με την αναπάντητη και την κάρτα έχει καταντήσει.....

Οσο για το θεμα του τοπικ, απο τη μια βλεπουμε την πιο επιτυχημένη εταιρεία να διατηρεί το status της τέρμα ψηλά με τον κόσμο να κάνει ουρά για τα προϊόντα της, κι απο την αλλη το φτωχό συγγενή να προσπαθεί να... κλέψει κανα ξεροκόμματο. 

(Βέβαια να θυμίσουμε πως ο φτωχός συγγενής πουλαει ναυαρχιδες με 600 κ 700€, λέγε με p20 Pro.....)

Τελος , κερδισμένοι οι πελάτες της απλ που και κινηταρα θα πάρουν κ τσάμπα ενα power bank :D

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, margaritagr είπε

Βρείτε καποια αλλη εξυπνάδα να λέτε, αυτο με την αναπάντητη και την κάρτα έχει καταντήσει.....

Οσο για το θεμα του τοπικ, απο τη μια βλεπουμε την πιο επιτυχημένη εταιρεία να διατηρεί το status της τέρμα ψηλά με τον κόσμο να κάνει ουρά για τα προϊόντα της, κι απο την αλλη το φτωχό συγγενή να προσπαθεί να... κλέψει κανα ξεροκόμματο. 

(Βέβαια να θυμίσουμε πως ο φτωχός συγγενής πουλαει ναυαρχιδες με 600 κ 700€, λέγε με p20 Pro.....)

Τελος , κερδισμένοι οι πελάτες της απλ που και κινηταρα θα πάρουν κ τσάμπα ενα power bank :D

Έχεις αναφέρει πολλές φορές οτι έχεις smartphone Samsung και όχι iPhone. Είναι σίγουρο αυτό ή ...

wolf-in-sheeps-clothing1-612x400.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, margaritagr είπε

Χαχα τρου στορυ ειναι φιλε μου. Ενα ταπεινo α5 2017.

να το κοιταξεις τοτε γιατι πολλοι ειμαστε με την ιδια εντυπωση απο τα γραφομενα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...